Диффенбахія, чи можна тримати вдома ця рослина


Завезена з тропічних лісів, Дифенбахія з першого погляду підкорює серця любителів декоративно - листяних рослин. Але при цьому мало хто знає, що вона аж ніяк не безневинна. І все частіше серед рослинників можна почути про її негативний вплив на людину. Чи насправді небезпечна диффенбахія і чи можна тримати вдома без побоювань це чудове рослина, залишається питанням для багатьох любителів екзотики. Давайте спробуємо розібратися.

Зміст

  • Короткий опис і особливості вирощування
  • Квітка диффенбахія: користь
  • Квітка диффенбахія: шкода
  • Отруйна диффенбахія: чи можна тримати вдома ця рослина?


Короткий опис і особливості вирощування

Диффенбахія - чудове тропічна рослина вся неповторна краса, якого укладена в особливому забарвленні і малюнках на листках. З віком рослина здатна досягати висоти двох метрів. Правда варто згадати про те, що чим дорослішою квітка, тим більше він втрачає свою привабливість. Це відбувається через те, що нижні листки поступово відмирають, оголюючи стовбур.

Квітка диффенбахія, незважаючи на те, що здається рослиною диким і невибагливим, в реальності виявляється дуже навіть примхливим щодо догляду. Особливо він вимогливий до температурного режиму і якості освітлення. Як і більшість вихідців з тропічних країн це світлолюбна рослина, але в теж час воно дуже чутливо ставиться до потрапляння прямих променів сонця на листя. При його вирощуванні в умовах будинку або офісу, варто уважно стежити за температурним режимом. Мінімальна оптимальна температура для його зростання не повинна бути нижче 17-18 градусів.

Полив помірний, рекомендується хоча б раз на тиждень протирати листя від пилу і повністю кропити квітка. Слідкуйте, щоб в піддоні буде залишалася зайва рідина, так як надлишковий полив нерідко призводить до хвороб рослини.

Квітка диффенбахія: незрима користь

Диффенбахія не просто красива рослина, вона ще й здатна приносити відчутну користь. Не багато хто знає, що у кімнатних рослин є своя «імунна» захист, це так звані бактерицидні властивості. Диффенбахія не стала винятком, вона містить фітонциди, які активно очищають повітря приміщень від хвороботворних мікроорганізмів. Крім цього великі об'ємні листя сприяють зволоженню повітря, інтенсивно випаровуючи вологу зі своєю поверхності.Такім чином, цей кімнатний квітка ще й знижує запиленість в приміщеннях.

Диффенбахию рекомендується вирощувати в квартирах і офісах, що знаходяться в екологічно несприятливих районах міста, наприклад, поблизу заводів, фабрик та звалищ. Вся справа в тому, що ця рослина також як і фікус ефективно очищує повітря приміщення від формальдегіду. Це шкідливий хімічна речовина, як правило, використовується у виробництві меблів, так само воно входить до складу різних будівельних лаків. Поглинаючи його, диффенбахія захищає наше здоров'я від шкідливих хімічних речовин.

Квітка диффенбахія: шкода

Незважаючи на всі корисні властивості, диффенбахія як кімнатна рослина має один значний недолік. Її молочний сік дуже отруйний. Потрапляючи на шкіру, він викликає сильне роздратування, але небезпечніша за все його контакт зі слизової оболонки очей і ротової порожнини. У цьому випадку людині загрожує сліпота або набряк язика, при цьому тимчасово зникає здатність говорити.

З цим пов'язаний цікавий історичний факт. За часів рабовласництва за зайву балакучість чи словесне сперечання американські плантатори змушували провинилися рабів надкушувати стебло цієї рослини.

Його молочний сік потрапляв на слизову і викликав сильний набряк гортані і язика, після цього людина довго залишався ньому. Саме тому серед населення Південної Америки диффенбахія, шкідливі властивості якої змушував рабів мовчки терпіти біль, отримала назву «німа різка».

Отруйна диффенбахія: чи можна тримати вдома ця рослина?

Дуже багатьох рослинників любителів декоративно - листяних рослин цікавить вельми актуальне питання про те, чи можна вирощувати диффенбахию вдома? Якої шкоди вона може завдати дорослому і дитині? І як бути з домашніми вихованцями, які час від часу норовлять погризти листочки у кімнатних рослин? Але про все по порядку.

Немає сумніву в тому, що диффенбахія отруйна, але її сік нездатний завдати відчутної шкоди здоров'ю дорослої людини. Максимум при попаданні на шкіру рук і обличчя молочного соку, може утворитися незначна виразка, яка дуже швидко пройде.

Щоб уникнути таких неприємностей, при живцюванні і формуванні крони варто скористатися рукавичками, а після робіт ретельно вимити руки теплою водою з милом.

Справедливості заради слід зазначити, що бували випадки виникнення сильних алергічних реакцій і навіть гострої серцевої недостатності, але це поодинокі випадки, спричинені індивідуальною непереносимістю організму хімічних елементів соку квітки.

Інша справа, коли сік потрапляє на слизові маленької дитини, яка зазвичай тягне до рота все що попадеться йому на очі. Наслідки можуть бути куди сильніше, наприклад тимчасова сліпота або втрата мови, сильні запаморочення і просторова дезорієнтація. Тому найкраще рослина прибрати подалі, повісити на стіну або поставити на високий кухонну шафу.

Для домашніх вихованців, особливо кішок, диффенбахія смертельно небезпечна. Вихованець, надкусити лист цієї рослини, швидше за все не зможе дихати через сильний набряку гортані. Інше питання, що кішки досить мудрі тварини і намагаються обходити цю рослину стороною.

Загалом можна зробити висновок, що ростити диффенбахию будинку можна, але тільки при дотриманні всіх запобіжних заходів. Головне все робити обдумано, як говоритися з головою. Якщо виникають сумніви, краще подаруйте квітку в сім'ю, де немає маленьких дітей і тварин.