Вітаміни для вагітних - які з доступних найкращі


Як відомо, для нормального та повноцінного розвитку майбутнього малюка необхідно достатня кількість поживних і корисних речовин, білків з яких «будуються» клітини, мікроелементів, вітамінів і багатьох інших елементів.

Зміст

  • Які вітаміни важливі для майбутніх мам
  • Які з вітамінів найкраще

Навіть, саме слово - вітамін, несе в собі величезний сенс, тому що в перекладі «віта» - це ЖИТТЯ! Майбутня життя! Так які вітаміни для вагітних краще? Давайте розглянемо їх докладніше.

Які вітаміни важливі для майбутніх мам


Найважливіший вітамін на ранніх термінах вагітності - фолієва кислота або вітамін В9. Цей вітамін рекомендується приймати ще на етапі планування вагітності разом з чоловіком і продовжувати прийом вагітній жінці ще протягом першого триместру.

Він необхідний для нормальної закладки нервової трубки у майбутнього малюка і нервової системи надалі. Завдяки достатній вмісту фолієвої кислоти в організмі майбутньої матусі - у малюка знижується ризик розвитку всіляких хромосомних аномалій.

Також при нестачі вітаміну В9, може розвинутися анемія, що призводить до кисневого голодування дитини.

В9 міститься в шпинаті, бобових, арахісі, спаржі, брюссельської та цвітної капусти, петрушці, цибулі, апельсинах, моркви, виробах з борошна грубого помелу, яловичої печінки.


Потреба у вагітної жінки в фолієвої кислоти на добу становить до 400 мкг. Необхідно знати, що в материнському молоці і Високоадаптована сумішах вміст фолієвої кислоти збалансовано і достатня для профілактики анемії у малюка, а в козячому молоці - дуже низька, тому не коштувати слухати «порадників» і годувати дитину козячим молоком, так як це небезпечно розвитком анемії.

Вітамін С або аскорбінова кислота

Необхідний вагітної для утворення колагену, необхідного як структурний матеріал всіх тканин організму.

Вітамін С, є найголовнішим антиоксидантом. У достатній кількості в організмі він сприяє зміцненню стінок судин, тим самим, профилактируя, післяпологові кровотечі та надаючи позитивний вплив на систему згортання крові.

Він покращує засвоюваність заліза, яке надходить з їжею. Аскорбінова кислота забезпечує нормальну роботу головного мозку. Багаті вмістом вітаміну С - шипшина, цитрусові, малина, полуниця, картопля, шпинат, петрушка, чорна смородина.

Вітамін А або ретинол

Добова потреба у вагітних жінок становить 2 мг. Він бере участь активно в обміні жирів, білків і вуглеводів. Сприяє зростанню всіх клітин, тому його називають "вітаміном зростання», позитивно впливає на стан волосся, зубів, нігтів і найважливіше сприятливо на зір.

Є антиоксидантом, захищаючи організм мами і майбутнього малюка від інфекційних агентів. Джерелом ретинолу є - молочні продукти, яєчний жовток, вершкове масло, сири, риб'ячий жир, печінку.

Вітамін В 12 або ціанокобаломін

Головний вітамін, що бере участь в кровотворенні (в синтезі гемоглобіну), при недостатньому надходженні вітаміну в організм вагітної, може розвинутися анемія, що веде за собою зниження надходження до малюка крові, багатої киснем.

Великий вміст цианокоболамина в печінці, м'ясі, яєчному жовтку, молочних продуктах.

Вітамін D або ергокальциферол

Вітамін D або ергокальциферол. Дуже важливий вітамін, що бере участь в обміні кальцію і фосфору, необхідного для розвитку кісткової системи у майбутнього малюка.

Вітамін D виробляється в шкірі під дією ультрафіолету, ось чому так важливо для майбутніх матусь рекомендувати більше часу проводити на свіжому повітрі. Так само в організм вітамін надходить з яєчним жовтком, риб'ячим жиром, ікрою, вершковим маслом, молочними продуктами.

Вітамін Е

Вітамін Е або токоферол, що в перекладі означає «носити» і «народженні». Є гарним антиоксидантом поряд з вітамінами А і С. У вагітної жінки він сприяє збереженню вагітності при загрозі її переривання.

Покращує внутрішньоклітинні обмінні процеси. Сприятливо впливає на розвиток клітин головного мозку. Міститься токоферол в рослинному маслі, молоці, печінці, крупах, яблуках, зелених овочах, горіхах.

Вітамін Р або флавоноїди

Це об'єднана група речовин (флавоноїдів), основними з яких є рутин. Вони володіють антиоксидантними властивостями, разом з вітаміном С знижують проникність судин і зменшують їх ламкість.

А це є важливим моментом при вагітності так, як при малому надходженні вітаміну Р в організм підвищується ламкість судин і можуть спостерігатися крововиливи, що може призвести до загрози переривання вагітності та кровотечі.

Велика кількість флавоноїдів міститься в шипшині, цитрусових, чорній смородині, чорноплідної горобини, в зеленому байховом чаї.

Вітамін К

Найважливіший вітамін крові вагітної, він бере участь в утворенні протромбінового комплексу, який необхідний для нормального згортання крові під час кровотечі. Він сприяє загоєнню ран.

Вітамін К в достатній кількості необхідний для нормального формування кісткової і ниркової тканини у плода. Міститься він в шпинаті, шипшині, листі салату, цвітної капусти.

Можна з упевненістю сказати, що дані вітаміни на ранніх термінах вагітності сприяє профілактиці різних ускладнень під час і після вагітності, а так само необхідні для нормального росту і розвитку плоду.

Які з доступних вітамінів підходять для вагітних найкраще

Докторами розроблено цілий комплекс вітамінів, необхідний при вагітності, звичайно в першу чергу майбутня матуся повинна повноцінно харчуватися і стежити за своїм раціоном, але якщо все-таки період зачаття або вагітність припала на весняний період, коли авітаміноз відчуємо - необхідно додатково приймати вітаміни для вагітних. Їх безліч, давайте розглянемо і порівняємо найпопулярніші.

Алфавіт Мамине здоров'я

Позитивні сторони:

Препарат випускається в таблетках, пофарбованих трьома кольорами, тому якщо у вагітної алергія на який - то з вітамінів, вона може не приймати ту групу компонентів. У даному комплексі оптимальне добове вміст йоду, тому це виключає додатковий прийом йодовмісних препаратів.

Є додатковим джерелом макро і мікроелементів для вагітних і годуючих жінок. Містить 13 вітамінів, 11 мінералів і таурин.

Недолік препарату:

У складі вітамінного комплексу недостатньо добове утримання фолієвої кислоти, тому необхідний додатковий прийом вітаміну В9 до 12 тижнів вагітності.

Вітаміни «Вітрум пренаталь»

Позитивні сторони:

Застосовується при лікуванні легкої анемії у вагітних, тому що містить велику кількість заліза і фолієвої кислоти. А так же профилактирует поява гестозів у вагітних. Містить 10 вітамінів і 3 мінеральних речовини.

Існує також і інша форма препарату «Вітрум пренаталь форте», який відрізняється вмістом вітамінів - їх 13 і десятьма видами мінералів, необхідних після пологів, для заповнення організму жінки корисними речовинами.

Недолік препарату:

У препараті немає йоду.

Вітаміни «Ельовіт Проноталь»

Позитивні сторони:

Препарат містить велику кількість магнію, необхідного для розслаблення гладкої мускулатури (матки), у разі її тонусу при загрозі переривання вагітності. А також достатня кількість фолієвої кислоти.

У складі комплексу є 12 вітамінів, 3 мікроелемента, 4 мінерали, необхідних для нормального розвитку малюка. Дозування - оптимальна для лікування гіповітамінозу та авітамінозу у вагітної. Так само даний препарат можна починати приймати за три місяці до зачаття, що б заповнити можливий брак вітамінів і мікроелементів.

Недолік препарату:

Також як і «вітрум пренаталь» не має у складі йоду, що вимагає його додаткового прийому.

Вітаміни «Фемібіон»

Позитивні сторони:

Препарат випускається в двох видах «фембіон 1» і «фембіон 2», відмінність у дозуванні фолієвої кислоти, що входить до складу комплексу, в одному з них - профілактична доза, в іншому - лікувальна.

Недолік препарату:

Не є лікарським речовиною, а біологічно активною добавкою до їжі, що часом бентежить лікаря при його призначенні для вагітних. В описі препарату прийом починається з 13 тижня вагітності.

Як видно комплекси вітамінів для вагітних мають переваги і недоліки. Приймати рішення про призначення будь-якого з препаратів вашого лікаря з урахуванням перебігу вашої вагітності, переносимості організму і потреб!


Вчені разом з лікарями, так і не вивели формулу щастя, але один з його аспектів - це, перш за все - здоров'я! А у майбутньої мами це подвійна формула, і починати піклуватися потрібно зі свого здоров'я - повноцінно харчуючись, гуляючи на свіжому повітрі і приймаючи сонячні ванни, маючи здоровий і достатній сон і при необхідності приймаючи вітаміни і мінерали! Ось формула успіху і благополуччя Вашого малюка і Вас!