Завмерла вагітність симптоми, причини і наслідки


Вагітність - це стан, при якому плід з якихось причин перестає розвиватися і гине, але залишається в порожнині матки. Завмерла вагітність може довго не діагностуватися особливо на ранніх термінах, коли ще відсутня ворушіння плода.

Зміст

 • Чому завмирає вагітність
 • Як розпізнати розвивається вагітність
 • Тактика при вагітності, що завмерла
 • Можливі ускладнення
 • Профілактика вагітності

Чому завмирає вагітність


Зупинити своє внутрішньоутробний розвиток майбутня дитина може навіть у здорових батьків. Причини завмерлої вагітності дуже багатогранні і різноманітні.

Однією з найпоширеніших фоном для зупинки розвитку плоду є інфекція в організмі матері. Це захворювання не обов'язково має торкатися статеві органи і матку. Зародок гине найчастіше не від дії самого мікроорганізму, а від змін, які відбулися в закладці тканин і органів.

Ці перетворення часто не сумісні з життям маленького організму. Причому дія може відбутися на ранньому терміні, а розвивається вагітність станеться пізніше, коли аномальне орган повинен буде включитися в процес. Але не кожна інфекція закінчується плачевно, все залежить від тяжкості інфекції, від типу збудника та від захисних властивостей організму матері. Мікроорганізми можуть проникнути через плаценту в навколоплідні води або викликати запалення плацентарної системи.

Загибель майбутньої дитини може бути викликана гормональними порушеннями в організмі матері. Точніше недоліком прогестерону - гормону вагітності. Або надлишком тестостерону - чоловічого статевого гормону. Так само захворювання щитовидної залози, як із збільшеним викидом гормонів, так і недоліком може привести до цієї патології.

Антифосфоліпідний синдром (АФС) частий винуватець загибелі майбутньої дитини. Цей стан викликає порушення в згортанні крові матері, що може призвести до тромбозу судин пуповини і плода. Спостерігаються порушення закладки плаценти і утворення в ній судин. Мається шкідливу дію і на плодове яйце на ранніх стадіях.

//
//
Завмерла вагітність на ранньому терміні може бути обумовлена ​​наявністю генетичною патологією. Таким чином, відбувається природний відбір, і грубі хромосомні патології не дають можливість розвинутися плоду до терміну пологів. Зміни можуть бути як в яйцеклітині, так і в сперматозоїді. Іноді генетичні зміни проявляються в залежності від статі дитини. Найчастіше це пов'язано з плодом чоловічої статі. При зачатті дівчинки, вона народиться здоровою, а хлопчики гинуть внутрішньоутробно.

//

Протягом всієї вагітності матуся повинна дбайливо ставитися до себе, але найбільш ранні терміни найбільш уразливі до дії пошкоджуючих факторів.

Проведені дослідження показали, що невиношування вагітності може бути викликане в деяких випадках частим УЗ - дослідженням в ранні терміни. Ультразвукові хвилі доходять до плідного яйця і відбиваються від нього, тим самим негативно впливають. У більш пізні терміни УЗ - хвилі не так відчутні підросли плодом.

Захворювання, таке як гестоз може закінчитися для плода загибеллю.

Курять і вживають алкоголь жінки ризикують зіткнутися з низкою вагітностей. Причина криється в тому, що негативна дія на яйцеклітини відбувається протягом усього життя жінки.

Яйцеклітини утворюються у дівчинки ще в утробі матері і всі зміни, які з ними відбуваються в процесі життя, можуть впливати на розвиток майбутнього потомства. Якщо сперматозоїди у чоловіка оновлюються кожні 70 днів, то жіночі статеві клітини не мають такої можливості. А так же куріння і прийом алкоголю безладно звужують і розслаблюють судини, в тому числі, що несуть кров до майбутнього малюка.

Як розпізнати розвивається вагітність

Якщо до цієї вагітності у вас не було проблем із зачаттям або виношуванням, не варто піднімати паніку завчасно. Налаштуйте думки на позитивну хвилю.

Симптоми вагітності, що завмерла ранніх строків можуть зовсім відсутніми. Але іноді є такі прояви:

 1. Біль у животі або спині ниючогохарактеру.
 2. Кров'янисті виділення зі статевих органів у невеликій кількості.
 3. Можуть різко зникнути нудота, блювота, яка була присутня раніше.
 4. Відсутня зростання матки. У худеньких жінок візуально можна спостерігати за ростом матки. Або на кріслі при огляді акушером-гінекологом термін буде виставлений менше, ніж за місячними.

У більш пізніх термінах жінку має насторожити зниження активності ворушінь, особливо повне їх зникнення.

Діагностика вагітності

Визначення загибелі плоду або ембріона для сучасної медицини не становить особливих труднощів. Відсутність зростання плодового яйця і / або зупинка серцебиття - прямі ознаки вагітності, що завмерла.

Якщо жінка запідозрила «недобре», в першу чергу вона повинна звернутися до акушера - гінеколога.

Після огляду на кріслі, при наявності показань, призначається УЗД. За допомогою цього дослідження на терміні до 4-5 тижнів зародок видно не буде. Лікар може виміряти діаметр плодового яйця і зіставити з терміном по менструації. Дуже часто розміри плоду можуть не відповідати терміну по місячних. І це зовсім не означає, що плід не розвивається або загинув. Тому необхідно повторне дослідження через тиждень, а іноді й дві.

Експрес методом в цьому випадку буде визначення хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Рівень ХГЛ буде відставати від цифр при нормально розвивається вагітності. Визначення цього гормону виробляють двічі з інтервалом в 2 дні. ХГЧ при вагітності, що завмерла виросте менш ніж в 2 рази.


У терміні після 18-20 тижнів, коли вже можна вислухати серцебиття за допомогою трубки. Але якщо є великий шар підшкірно - жирової клітковини у жінки, або плід розташований спинкою назад, вислухати серцебиття можна буде, тільки починаючи з 30-32 тижні. У цьому може допомогти апарат кардиотокографии.

Тактика при вагітності, що завмерла

Якщо виставлений остаточний діагноз і всіма методами доведено, що плід мертвий, проводиться переривання. Можливості і сенсу в збереженні плоду немає.

Метод вибору переривання вагітності залежить від окремого випадку і підбирається індивідуально. Необхідно враховувати термін вагітності, анамнез жінки і клінічні прояви в даний момент.

На ранніх термінах, при відсутності сильної кровотечі іноді вичікують, що плодове яйце відшарується і вийде саме.

У клініці можуть застосовувати таблетки для медикаментозного аборту. Після прийняття, яких протягом декількох годин відбувається викидень.

Хірургічні методи переривання вагітності на ранніх термінах полягають у видаленні плодового яйця інструментами. Виробляються для швидкого, одномоментного видалення вагітності з порожнини матки.

Що стосовно переривання вагітності в більш пізні терміни, ці маніпуляції проходять більш болісно для психіки батьків. Виділяють два методи: стимуляція пологової діяльності, підготовка родових шляхів до пологів і операція мале кесарів розтин.
Після переривання обов'язково необхідно з'ясувати причину для того щоб виключити завмирання плоду в майбутньому.

Ускладнення, які можуть виникнути після вагітності

Якщо плід знаходиться в матці тривалий час, може розвинутися інфекція. Наслідками завмерлої вагітності можуть бути:

 • Запалення внутрішньої оболонки матки.
 • Сепсис. Виникає у разі переходу інфекції в кров.
 • Перитоніт. У разі поширення інфекції від матки на органи черевної порожнини.

Це вкрай грізні ускладнення, які можуть призвести до втрати матки або смерті матері.

Профілактика вагітності

Якщо ви зіткнулися з завмерла вагітністю, вам, можливо, знадобиться допомога психолога або психотерапевта. Для того щоб наступна вагітність після завмерлої вагітності протікала фізіологічно, обов'язково пройдіть ряд обстежень.

 1. Гістологічний і генетичний аналіз плода.
 2. Пройдіть обстеження на TORCH - інфекції та передаються статевим шляхом.
 3. Аналіз крові на гормони, що безпосередньо впливають на вагітність і гормони жітовідной залози.
 4. УЗ-дослідження матки, яєчників, сечового міхура.
 5. Загальноклінічні аналізи.
 6. Визначення антитіл до фосфоліпідів.

Якщо в цих аналізах акушер - гінеколог знайде відхилення, він призначить вам лікування або консультацію суміжного фахівця. Наприклад, генетика, ендокринолога або інфекціоніста.

Після завмерлої вагітності протягом півроку вагітніти небажано. Краще всього використовувати комбіновані оральні контрацептиви (КОК). КОК крім оберігання мають лікувальний ефект і допоможуть відновити гормональну систему.

При настанні вагітності жінку беруть на особливий контроль. Крім звичайних оглядів лікар на свій розсуд може направити на профілактичне лікування у критичні для вагітності терміни. Ці періоди пов'язані з активними процесами, що відбуваються з майбутньою дитиною. Виділяють три важливих для малюка терміну: 8-12 тижнів, 18-22 тиждень і 28-32 тиждень.

Жінка повинна пам'ятати, що завмерла вагітність не остаточний вирок і є шанс народити здорову дитину. Але перед зачаттям потрібно ретельно готуватися і вірити, що все попереду, все вийде!