Як вибрати ліжечко для новонародженого Що краще - звичайна, з маятником або трансформер


Народження дитини - це не тільки клопоти, пов'язані з появою на світ малюка, але і тривала підготовча робота майбутніх батьків, спрямована на те, щоб облаштувати дитині комфортні та безпечні умови.

Зміст

  • Основні різновиди дитячих ліжечок
  • Переваги та недоліки популярних видів ліжечок для дітей
  • Характеристики, на які необхідно звертати увагу в першу чергу

Більшість батьків починають готуватися до цього задовго до планованого народження і покупка необхідних речей та аксесуарів - важлива складова цього процесу. Одна з першорядних покупок - ліжечко для новонародженого. У ній дитина буде проводити значну частину часу на перших етапах і тому важливо, щоб вона не тільки відповідала всім вимогам якості, безпеки та вашим уявленням про красу, а й була зручна для малюка.


Основні різновиди дитячих ліжечок

Незважаючи на гадану простоту, дитячих ліжечок існує кілька основних видів, що мають принципові відмінності, що криються в особливостях конструкції і технічного виконання. В залежності від уподобань батьків, а також наявності вільного місця і ряду інших факторів, вибір ліжечка для новонародженого може спочатку викликати деякі труднощі.

Звичайна ліжечко. Являє собою дерев'яну, рідше пластикову конструкцію без рухомих елементів, за винятком підйомної бічної стінки для зручності доступу до дитини. У таких ліжках також може регулюватися рівень дна. У міру зростання дитини, його можна опустити, щоб убезпечити малюка, коли він буде стояти в ній.

Комбіновані ліжечка. За своєю конструкцією вони нагадують звичайну ліжечко з тією лише різницею, що можуть бути додатково обладнані пеленальним столиком і / або висувними ящиками для одягу та інших речей. Кількість ящиків може варіюватися, так само як і їх розташування.

Ліжечко-трансформер. Цей варіант розрахований на тривалий термін служби, оскільки виріб може з легкістю переобладнуватися з ліжечка для найменших в підлітковий варіант. Останній являє собою невеликий диван, в якому дитина може спати аж до досягнення віку в 16 років.

Колиска. Популярний вид дитячих ліжок, особливо якщо існують певні обмеження вільного простору в приміщенні. Дитячі колиски відрізняються невеликими габаритами і дозволяють заколисувати малюка за допомогою вигнутих у підстави ніжок.

Ліжечка з маятниковий механізмом. Вони також нагадують по виду звичайні дитячі ліжечка, але в їх конструкції передбачена можливість плавного похитування завдяки спеціальному механізму, який при необхідності можна відключити.

Ліжечка-манежі. Ще один популярний вид дитячих ліжок, які можуть мати велику кількість варіацій виконання. Існують варіанти з регульованим положенням дна, з можливістю легкого і швидкого складання, а також вироби з пеленальним столиком або іншими аксесуарами.

Крім конструкційних особливостей, дитячі ліжечка можуть відрізнятися матеріалом виготовлення, комплектацією, наявністю додаткових аксесуарів чи інших аксесуарів.

Переваги та недоліки популярних видів ліжечок для дітей

Кожен вид дитячого ліжка розрахований на певний вік або спосіб використання. Оцінивши позитивні і негативні моменти кожного з них, можна спростити завдання вибору потрібної модифікації.

Звичайна дитяча ліжко хоч і вважається найпопулярнішим і найпоширенішим типом ліжок, має деякі особливості. По-перше, вона відрізняється простотою конструкції і мінімумом рухомих частин.

Вартість таких виробів, як правило, невисока і в продажу можна знайти велику кількість різновидів, що відрізняються як матеріалами, так і колірними характеристиками. По-друге, звичайна ліжечко не має таких корисних у ряді випадків доповнень, як пеленальний столик, маятниковий механізм або ящики для одягу та іграшок.

Комбіновані ліжечка дозволяють з більшою ефективністю використовувати займане ними простір, оскільки мають додаткові ящики або можуть використовуватися в якості пеленального столика. Їх вартість часто вище, ніж у простих моделей і до того ж вони відрізняються великими габаритами і вагою.


Перевага, якою володіє ліжечко-трансформер - це тривалий термін служби, але при цьому важливо, щоб вона була виготовлена ​​з міцних матеріалів і мала надійну конструкцію. У таких ліжечках є безліч рухомих елементів, тому варто уважно вивчити цікавить варіант на предмет якості та безпеки.

Колиска - це найкорисніша з погляду фізіологічних показань для новонароджених ліжечко. Дітям у такому ніжному віці, по завіреннях багатьох лікарів і психологів, набагато комфортніше спитися в невеликий колисці, ніж у просторій ліжка, тому колиска - найкращий варіант. До того ж колиска займає дуже мало місця і її легко переміщати всередині приміщення. З недоліків варто відзначити нетривалий термін служби, оскільки вже з 6 місяців діти починають спроби ходити і активно повзати, так що залишати дитину в ній небезпечно.


Ліжечка з маятником примітні тим, що поєднують в собі функції колиски і звичайної ліжечка. Діти можуть по-різному сприймати похитування - одним це дуже подобається і вони з легкістю засинають, а інші, навпаки, можуть віддавати перевагу спати у звичайній ліжечку. У сучасних ліжечках з маятником зазвичай можна відключити механізм кочення, зафіксувавши його і перетворивши виріб у звичайну ліжечко. Ліжечко трансформер з маятником відрізняється ще більшою універсальністю, оскільки поєднує в собі кілька варіантів використання протягом тривалого часу.

Ліжечка манежі актуальні за умови невеликого життєвого простору, що характерно для компактних міських квартир. На ранніх етапах вона може використовуватися як звичайна ліжечко, а потім може виступати в ролі дитячого манежу, коли дитина підросте. Такі ліжечка з легкістю розбираються і можуть без проблем транспортуватися, наприклад, при виїзді на природу або на дачу.

Характеристики, на які необхідно звертати увагу в першу чергу

Перед тим як вибрати ліжечко для новонародженого, визначившись з підходящим варіантом виконання, варто вивчити ще ряд характеристик, від яких залежить майбутній здоровий сон дитини і спокій його батьків. Дитячі ліжечка можуть відрізнятися по ряду особливостей, серед яких відзначимо наступні:

  1. Розміри ліжка. Від них залежить вік, до якого дитині буде комфортно в ній спати. Невеликі ліжечка до 1 м в довжину розраховані на дітей віком до 6-8 місяців. Ліжечка з розмірами від 1 до 1,3 м підійдуть діткам у віці до 3 років. А варіанти довжиною в 1,3 - 1,5 м можуть використовуватися аж до 5-6 років.
  2. Матеріал виготовлення є важливою характеристикою дитячого ліжка. Природно, що перевага віддається натуральним матеріалам, таким як деревина. Бажано також, щоб в обробці використовувалося мінімальна кількість лакофарбових матеріалів, а сама деревина була якісно оброблена щоб уникнути наявності задирок і гострих кутів. Існують ліжечка, виконані з лози, але вони призначені в основному для найменших, оскільки не забезпечують високої надійності.
  3. Метод установки на підлогу - звичайні ніжки або меблеві коліщатка для зручності переміщення. Варто відзначити, що багато варіанти ліжечок пропонують можливість самостійної установки коліщаток при необхідності.
  4. Наявність додаткових аксесуарів, таких як захисні силіконові накладки, матрац, балдахін та інші.

Додаткові аксесуари

Багато виробників дитячих ліжечок комплектують свої вироби різними аксесуарами. Наприклад, ліжечка для новонароджених з маятником можуть комплектуватися коліщатками і спеціальними фіксаторами, щоб батьки самі могли вибирати потрібний варіант установки в залежності від уподобань малюка.

Також зустрічаються в комплектації ліжечок і спеціальні захисні накладки, виконані з силікону, які захищають ясна та зуби малюка коли він почне активно кусати все навколо. Крім цього, такі накладки захистять відкриті дерев'яні частини ліжечка від пошкоджень.

Нечасто, але можна знайти моделі ліжечок, які виробник відразу комплектує матрацом або можливістю його вибору. Матрац в ліжечко для новонароджених купують практично одночасно з самою ліжком, тому якщо є можливість придбати виріб з комплектним матрацом - не варто нехтувати нею.

Захисна сітка або балдахін також будуть актуальними на перших порах, оскільки захищають дитину від комах і потрапляння прямих сонячних променів. Балдахіни дуже часто йдуть в комплекті до різних типів ліжечок, переважно колисок.

Покупку дитячого ліжечка варто провести за місяць до народження. Нові меблі може має своєрідний запах, який виразно викличе дискомфорт у малюка, якщо йому не дати вивітритися.

Важливо ретельно розрахувати і спланувати місце, де буде встановлена ​​ліжечко. На перших порах біля неї мама буде проводити багато часу, тому важливо, щоб навколо було достатньо простору, особливо якщо це ліжечко з маятником.

Поверхня ліжечка повинна бути ідеально гладкою, а саме ліжко не повинна мати гострих і різко виділяються елементів, які можуть травмувати дитину.