Кольпіт при вагітності Лікувати, не можна не лікувати


Будь-яке захворювання, навіть не пов'язане зі статевою системою, під час вагітності сприймається як загроза майбутньому дитині, викликає почуття розгубленості і безвихідності, так як закономірно занепокоєння майбутньої мами про те, чи безпечно приймати необхідні препарати, антибіотики - тим більше. Деякі загальні відомості допоможуть вам оцінити дійсні ризики і зробити необхідні дії для вирішення, повірте, цілком вирішуваних проблем.

Зміст

 • Що таке кольпіт
 • Сіптоми, ознаки і діагноз
 • Лікування захворювання
 • Профілактика виникнення кольпіту


Що таке кольпіт

Насамперед, що таке кольпіт? Це запальне захворювання шийки матки, яке може бути викликане як інфекційними (при передачі статевим шляхом), так і неінфекційними причинами (у разі пошкодження шийки матки чужорідним предметом, наприклад, протизаплідним ковпачком). Найчастіше супроводжується вагінітом - запаленням слизової.

Кольпіт - широко поширене захворювання, за статистикою, до 50% жінок у той чи інший період життя перенесли його. Особливість течії, часто без вираженої симптоматики, призводить до того, що не всі з них вчасно звертаються до лікаря і отримують адекватне лікування. Невилікуваний кольпіт загрожує поширенням інфекції на вищерозміщені відділи матки, її внутрішній шар.

В подальшому може розвинутися безпліддя, позаматкова вагітність, викидень, хронічний больовий синдром. Кольпіт при вагітності - не те стан, від якого можна відмахнутися. Будьте уважні до себе.

Причини кольпіту

 • Найбільш частими причинами є інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом: хламідіоз (докладніше про небезпеку цієї інфекції в період вагітності читайте тут), гонорея, трихомоніаз. Кольпіт в цьому випадку може бути не єдиною проблемою.
 • Інші збудники, такі як стрептокок, стафілокок, ентерокок, віруси герпесу і папіломи, грибкова флора.
 • Травми та пошкодження, наприклад, стороннім предметом.
 • Недотримання правил особистої гігієни: забутий тампон, наприклад, може підвищити ймовірність інфекції.
 • Алергія на сперміциди або латекс презервативів.
 • Атрофія епітелію внаслідок гормонального дисбалансу в період менопаузи, так званий, атрофічний кольпіт.

Сіптоми, ознаки і діагноз

У легкій формі кольпіт може протікати безсимптомно. Тільки лікар в цьому випадку визначить його наявність.

У більш виражених випадках наблюдются:

 • Роздратування стінок слизової, можливий свербіж.
 • Біль під час статевого акту.
 • Кров'янисті виділення.
 • Біль внизу живота або в попереку.
 • Виділення різної інтенсивності, іноді рясні і з неприємним запахом.

Діагноз

Лікар найчастіше легко виявить кольпіт, оцінивши скарги, симптоми при огляді, і результати додаткових аналізів, і призначить спеціальне лікування. Від того, який із збудників буде визначений за результатами бактеріологічних тестів, залежить варіант лікування кольпіту в кожному конкретному випадку.

Тривалий перебіг захворювання, багаторазові його повторення вимагають проведення кольпоскопії - дослідження епітелію шийки матки за допомогою спеціального оптичного приладу для виключення наявності аномальних клітин.

Лікування захворювання

У випадку інфекційного характеру хвороби, в першу чергу призначається антибактеріальна терапія, залежно від чутливості збудника хвороби до того чи іншого антибіотика. Вона звичайно включає і прийом антибіотиків всередину, і місцеві лікувальні зрошення.


Якщо запалення викликано вірусом, можуть призначатися противірусні препарати.

У багатьох випадках необхідно, щоб курс лікування пройшов також і ваш статевий партнер. Поставтеся до цього серйозно і відповідально, якщо ваш лікар зробив таку рекомендацію. Інакше повторного зараження не уникнути.

Важливо: лікування вагініту і кольпіту інфекційної природи не тільки не протипоказане під час вагітності, воно необхідне. Застосування спеціальних сертифікованих засобів для цього, призначених лікарем, безпечно і, розпочате вчасно, попередить можливі ускладнення.

Атрофічний кольпіт зажадає іншого підходу - відновлення гормонального балансу, спеціальні гормональні свічки або мазі дозволять позбутися від неприємних симптомів і запобігти їх можливі ускладнення. Але цей стан навряд чи поєднується з вагітністю, якщо тільки не було викликано якимись повреждающими факторами, швидше за все, хімічної або променевої природи.

Трихомонадний кольпіт - Одна з найбільш поширених форм кольпіту інфекційного походження. Передається статевим шляхом. Характерною ознакою трихомонадного кольпіту і вагініту є різке збільшення виділень, часто вони пінисті, білого або жовтого кольору, з неприємним різким запахом. Крім того, печіння, свербіж, болі в нижній частині живота, болі при сечовипусканні і під час статевого акту.

Невилікуваний вчасно трихомонадний кольпіт загрожує переходом у хронічну форму хвороби, важкими ускладненнями, такими як хронічний ендометрит, сальпінгіт. Він є однією і причин безпліддя, невиношування вагітності.

Для ефективної боротьби із захворюванням необхідно, щоб адекватний курс терапії був призначений обом партнерам. Якщо ви вагітні, то це стає важливим подвійно, і пам'ятайте, що необхідно повністю дотримати режим прийому препаратів і процедур. Від цього залежить, наскільки краток буде ваш шлях до одужання.

Кандидозний кольпіт, званий іноді молочницею, викликається грибкової флорою, частіше виду Candida Albicans, що є частиною нормальної мікрофлори слизових оболонок статевих органів. Тому лікарю належить розібратися, які загальні проблеми організму у вашому випадку призвели до активності грибка. Найчастіше подібні порушення балансу мікрофлори відбуваються на тлі тривалого лікування загальних захворювань антибактеріальними препаратами.

Цей вид кольпіту і вагініту супроводжується виділеннями специфічного «творожистого» вигляду, сильним свербінням і подразненням стінок сліцістой.
У цьому випадку лікар вам призначить спеціальні протигрибкові препарати місцевого або загального застосування. Лікування статевого партнера потрібна тільки тоді, коли і у нього спостерігаються ознаки кандидозу.

Профілактика виникнення кольпіту

Цей розділ можна, зокрема, адресувати батькам, які мають підростаючих нащадків з достатньою кількістю статевих гормонів, але з симптомами дефіциту здорового глузду, властивими молодості і безтурботності. Це зовсім не діагноз, це щастя. Допоможіть їм не затьмарити його безхмарність, не забувайте поговорити з ними про те, що не тільки честь, але і здоров'я вимагає дбайливого до себе ставлення.

У загальних словах, профілактика запальних захворювань статевих органів інфекційної природи - це дотримання особистої гігієни та гігієни статевих зв'язків.

 • Не використовуйте неповірених засобів гігієни;
 • Підходьте розумно до вибору статевого партнера;
 • Презерватив - необхідний захист у випадку, якщо сексуальна історія вашого статевого партнера вам невідома;
 • Спеціальні засоби - сперміциди - є додатковим засобом захисту від інфекцій, що передаються статевим шляхом;
 • Регулярно проходите обстеження у лікаря;
 • Не займайтеся самолікуванням у разі насторожують симптомів;
 • Точно дотримуйтеся режиму і тривалість лікувальних процедур, призначених лікарем;
 • Не використовуйте для лікування кольпіту засобів народної та околонародной медицини!

Час піде, а проблема залишиться. Будьте здорові!

Кандидат медичних наук Андрєєва Світлана Георгіївна спеціально для ladymadonna.ru