Чи можна вагітним стригти волосся


Зустріти забобонного людини на сьогоднішній день - практично нереально. Минув той час, коли вірили в невдачі через перебігти дорогу чорної кішки або через те, що повернулися додому за забутою річчю. Однак, як тільки жінка дізнається про свою вагітність, в голові виникають питання різного роду, пов'язані саме з марновірством. Наприклад: «Чи можна вагітним стригти волосся?», «Чи правда, що не можна пришивати ґудзики, в'язати, вишивати?» І ще безліч подібних питань, що не мають аргументованих відповідей.


Звідки повелося, що вагітним не можна стригти волосся

Для того, щоб розібратися в даному питанні, давайте згадаємо, на чому грунтується старе марновірство про те, що в період вагітності категорично заборонено стригти волосся.
З покон віків у всіх країнах світу дуже дбайливо і педантично ставилися до свого волосся. Дівчата і жінки в багатьох культурах ховали свої коси від сторонніх очей під різними головними уборами.

До нас дійшла інформація про те, що ще древні слов'яни вважали, що волосся є хранителем здоров'я і життєвої енергії людини. І якщо обрізати волосся, то людина ослабне і почне боліти. І найголовніше - втратить зв'язок зі свої ангелом - хранителем. У тому ж випадку, якщо волосинки випадали самі по собі - їх ніколи не викидали, не пускали за вітром. Для того, щоб уникнути проблем зі здоров'ям наші предки волоски або спалювали, або прив'язували до дерев.

В історичних джерелах зафіксовано безліч обрядів, пов'язаних з обрізанням волосся в періоди втрати близьких.

Наприклад, в деяких країнах в епоху середньовіччя жінки розпускали і стригли своє волосся, тільки на похованні чоловіка.

Тому вважалося, що якщо вагітна жінка обріже свої коси, то неодмінно вкоротить вік своєму не народженого маляти.

Вся справа в тому, що тоді був дуже високий рівень дитячої захворюваності та смертності. Медицина, зі зрозумілих причин, перебувала на низькому рівні, і люди намагалися самостійно знайти пояснення і причини всього, що відбувається. Ось і грішили матері, на те, що вони недбало стежили за волоссям, стриглися.

Тому жінки того часу, навіть не замислювалися про те, чи можна вагітним стригти волосся, відповідь була однозначною. Вони хапалися за будь-яку соломинку, що б зберегти здоров'я своєму майбутньому малюкові.

І через багато поколінь дійшло це марновірство і до нас. І зараз деякі недовірливі майбутні матусі, боячись нашкодити своєму чаду і не стрижуть волосся весь період вагітності.

Чи можна стригтися вагітним

Давайте спробуємо трохи з іншого боку підійти до даного питання і розглянемо його з медичної точки зору.

Ні для кого не секрет, що під час вагітності в жіночому організмі виробляються гормони, які стимулюють інтенсивний ріст волосся. До того ж відбувається природний процес зміцнення волосся. Що ми отримуємо в результаті? Шикарні довгі, здоров'я волосся.

Однак, є один нюанс. Все волосся, рано чи пізно, починають сіктися і ламатися. І якщо їх не підрізати, тоді замість охайною зачіски ми отримаємо незрозумілу шевелюру на голові, яку дуже важко не те, що привести в порядок, але і просто розчесати. До того ж доведено, що в період вагітності в кілька разів збільшується кількість поживних речовин і амінокислот, які відповідають за ріст волосся. А після пологів у жіночому організмі відбуваються гормональні зміни, наслідки якого різні, починаючи від фізичних, закінчуючи психологічними. У тому числі інтенсивне випадання волосся, поява прищів, лущення шкіри ... І якщо регулярно підрізати волосся під час вагітності, можна зменшити навантаження на них, і тим самим більш легко перенести прийдешні зміни.

Саме тому, відповідь на питання: «Чи можна стригтися вагітним?» Однозначний - не тільки можна, а й треба!

Стригти чи ні, вирішувати природно, тільки майбутній мамі. Тільки їй приймати рішення: чи вірити в стародавні марновірства або йти в ногу з сучасною медициною і косметологією. Однак, незалежно від вибору, необхідно чітко розуміти, що однозначно процес обрізання волосся ніякої шкоди не їй самій, ні майбутній дитині не принесе.

Похід в хороший салон краси у всіх жінок викликає тільки позитивні емоції, піднімає настрій, так навіщо ж позбавляти себе задоволення і можливості виглядати красиво навіть з позиками?