Чи можна завагітніти під час місячних або в перший день після


Дискусії про те, чи дійсно дівчина має шанс завагітніти при місячних, триває вже протягом кількох десятиліть. Кожна представниця слабкої статі єдина і неповторна, саме тому гормональний баланс жінки і, відповідно, її менструальний цикл буде відрізнятися від будь-якої іншої.

Хоча на сьогоднішній день існують загальні положення, на яких тримаються всі основи менструального циклу і вагітності, але, тим не менш, все зводиться до індивідуальних особливостей організму кожної окремої жінки. Тому загальним відповіддю на питання «чи можна завагітніти під час місячних», буде «так, можна».


Зміст

  • Овуляція і цикл менструацій
  • Плямиста овуляція
  • Не забуваємо про тести
  • Кольорова вагітність

Існує певний шанс, що дівчина здатна завагітніти під час менструальних кровотеч, хоча ця можливість і вкрай малоймовірна, але вона все ж є. Під час початку менструального циклу здатність завагітніти набагато нижче, ніж в останні дні цього періоду.

Овуляція і цикл менструацій

Під час кожного менструального циклу, такий орган, як яєчники дівчата випускають одну або кілька яйцеклітин. Це явище називається овуляцією. Як правило, воно відбувається в середньому за 15 днів до початку чергової менструації. Для жінок з нерегулярними місячними, цей термін може плавно змінюватися від місяця до місяця. Іноді овуляції не настає взагалі, але у жінки все-таки є кров'яні виділення.


Після настання овуляції яйцеклітина починає рух у бік матки через фаллопієві труби. Якщо на шляху яйцеклітини попадається сперма, то є всі умови для її запліднення і початку вагітності. Незапліднені яйцеклітини, живуть близько 36 годин, і якщо за цей термін вона так і не зустріне сперматозоїда, то почнеться наступний цикл менструального періоду.

Через підвищення рівня стресу, у жінок може початися кровотеча прямо під час овуляції, деякі представниці слабкої статі часто плутають такі кровотечі із звичайною менструацією, тому завагітніти в останній день місячних, власне як і в перший, цілком реально.

Існують і інші фактори, що провокують передчасну менструацію, наприклад, недоїдання, травмування матки. У деяких жінок овуляція може відбутися одночасно з початком циклу місячних, в інших, відразу по його закінченню.

В обох випадках, якщо під час місячних був незахищений статевий контакт, то він може призвести до незапланованої вагітності.

Крім передчасної менструації, завагітніти в перший день після місячних можна і з іншої причини. Мало кому відомо, але овуляція може настати, якщо жінка під час сексу випробує сильний оргазм (а сперматозоїди здатні прожити в організмі дівчини до п'яти днів). Таким чином, яйцеклітина може запліднитися спермою після закінчення менструації, і виникають цілком сприятливі умови для настання вагітності.

Плямиста овуляція

Багато часто зустрічаються з таким явищем, як «плямиста овуляція», яку, на жаль, часто плутають зі звичайним менструальним періодом. Під час такої овуляції у представниць прекрасної статі з'являються коричневі або червоні виділення, дуже схожі з місячними.


Такі виділення є чудовою середовищем для життєдіяльності сперматозоїдів, а відповідно, дні з такими виділеннями дуже «родючі». Таким чином, жінка сміливо займається незахищеним сексом зі своїм партнером, думаючи, що у неї місячні, але при цьому сама того не підозрюючи забезпечує дуже високу ймовірність завагітніти.

Не забуваємо про тести

Якщо під час менструації у вас був незахищений секс, то найкраще скористайтеся звичайним тестом на вагітність. Домашні тести можна купити в будь-якій аптеці або супермаркеті. Якщо тест на вагітність негативний, то в 98% (саме такий відсоток точності у простих тестів на вагітність) це означає, що вагітність малоймовірна (тим не менше, ризик завагітніти в місячні залишається).

А якщо тест показує, що ви в «цікавому положенні», то слід негайно звернутися до вашого гінеколога, для вжиття відповідних заходів.

Також необхідно терміново звернути до лікаря, якщо результат тесту є негативним, але при цьому ви сумніваєтеся в його правдивості і відчуваєте всі симптоми вагітності, наприклад, з'явився токсикоз, ранкова нудота, загальне нездужання і т. Д.

Кольорова вагітність

Багато жінок стверджують, що завагітніли саме в найперший день менструації, так, звичайно, це можливо, але найчастіше це думка помилкова. Насправді ж вагітність просто настала дещо раніше, приблизно за два тижні до зазначеного дня.

Справа в тому, що кров'яні виділення, які жінка прийняла за місячні, є невеликою кровотечею, викликаним настанням вагітності. Це явище цілком нормальне, адже при прикріпленні заплідненої яйцеклітини до тканин стінки матки, цей жіночий орган сприймає яйцеклітину і починає скорочуватися, намагаючись вигнати її з організму, внаслідок чого і з'являються невеликі кровотечі. Таке явище часто називається «кольорової вагітністю».


З усього вище викладеного, висновок очевидний - під час сексу з партнером застосовуйте надійні засоби котрацепцїї. Так як настання вагітності під час місячних - це вкрай рідкісне явище, однак, з медичної точки зору воно цілком можливо. Тому, якщо ви ще не готові до появи власних дітей і настання вагітності для вас небажано, то при статевої близькості необхідно оберігатися. І робити це потрібно навіть під час менструації, так як розхожа думка про те, що в такі дні не можна завагітніти - помилково.