Небезпека хламідіозу при вагітності чому важливо вчасно діагностувати і вилікувати захворювання


Організм жінки після зачаття і початку розвитку плода в порожнині матки зазнає багато змін. Вся імунна система налаштована на збереження вагітності. Враховуючи, що плід має наполовину генетичний матеріал батька і він чужорідний для жінки, імунітет знижує інтенсивність своєї дії не тільки по відношенню до дитини, а й до всіх збудників.

Зміст

 • Прояви хламідіозу у вагітних
 • Небезпека хламідій для плоду і вагітності
 • Як розпізнати хламідіоз
 • Лікування хламідіозу під час вагітності
 • Профілактика хламідіозу при вагітності

Хламідіоз при вагітності викликає серйозні ускладнення і захворювання у плода.


Тому при постановці на облік вагітна повинна пройти обстеження і здати численні аналізи.

Прояви хламідіозу у вагітних

Підступність цієї інфекції полягає в тому, що вона протікає або безсимптомно, або зі слабкою виразністю ознак. Прояви хламідіозу не мають специфічних ознак, і тільки по клінічній картині неможливо поставити діагноз.

Під час вагітності зниження імунної системи дозволить хламідії показати себе «у всій красі». І можливо в цей період вас будуть турбувати симптоми урогінетального хламідіозу.

Багато жінок скаржаться на відчуття свербіння і печіння в області статевих органів. Виділення помірні з неприємним запахом і жовтуватим відтінком. Всі ці ознаки притаманні багатьом інфекціям статевої сфери, тому поява скарг, має змусити вагітну здати аналізи на інфекції, що передаються статевим шляхом.

Небезпека хламідій для плоду і вагітності

Будь-яка інфекція в організмі жінки - це ризик не тільки для матері, але і для майбутнього малюка. Хламідіоз викликає таке запалення згодом на місці, якого утворюється виражений спайковий процес. В час порожнинної операції спайки можна побачити в будь-якій частині черевної порожнини.

Наслідки хламідіозу при вагітності можуть бути дуже плачевними:

 1. Загроза і переривання вагітності на будь-якому терміні;
 2. Запальні зміни в плаценті (хориоамнионит, плацентит);
 3. Фетоплацентарна недостатність - порушення в роботі плаценти з доставки поживних речовин і кисню до плоду;
 4. Внутрішньоутробна затримка розвитку плода. За розмірами дитина відстає від терміну вагітності;
 5. Гіпоксія плода, яка може проявлятися зеленими водами в пологах;
 6. Внутрішньоутробне інфікування. Якщо інфекція пройшла через плацентарний бар'єр і наздогнала плід;
 7. Загибель плода в матці;
 8. Народження дитини з вродженою інфекцією (пневмонією, енцефалітом);
 9. У новонародженого може бути уражена центральна і периферична нервова система (спастичні синдроми);
 10. Дитина може відставати у фізичному і розумовому розвитку від однолітків у майбутньому;
 11. Поразка очей новонародженого;
 12. У дитини може бути запалення тканин оточуючих печінку.

Період розвитку в утробі матері найважливіший у житті людини. І від того як він буде протікати залежить навіть якість і тривалість життя вашої дитини.

Як можна заразитися хламідіями?

Хламідіоз вважається інфекцією передається статевим шляхом. Заразитися можна тільки при безпосередньому контакті з носієм або хворим. Але описані випадки побутового зараження. Хоча хламідія дуже нестійка у зовнішньому середовищі і швидко гине. Все ж необхідно утриматися від користування предметами особистої гігієни (бритви, рушники, ножиці) хворого.

Зараження може відбутися висхідним шляхом плода від матері.
Інфекція, яка потрапила в організм, проникає в клітини імунітету і епітелію. На місці впровадження виникає запальна реакція.

Як розпізнати хламідіоз

Сучасна медицина здатна поставити діагноз багатьох інфекцій, про які раніше навіть і не здогадувалися. Жінка, яка стає на облік по вагітності, зобов'язана пройти обстеження на інфекції.


При першому відвідуванні лікаря навіть при відсутності скарг і безсимптомному перебігу, лікар акушер - гінеколог візьме мазок на флору. У цьому аналізі можна буде побачити картину запалення: підвищення лейкоцитів, безліч кокової флори і може бути збільшення епітеліальних клітин.

Хронічна інфекція, ерозія шийки матки не піддається лікуванню повинна підштовхнути лікаря на думку про специфічний агента. Вагітній жінці рекомендують в терміновому порядку пройти обстеження.

Прямий імунофлюоресцентним аналіз дозволяє знайти тільця в мазку виділень. Але за допомогою цього методу не можливо довести, що ці тільця живі.

Наприклад, пацієнт пройшов лікування і здав цей аналіз, існує велика ймовірність того, що відповідь буде позитивною. Так як зруйновані тільця зберігаються ще довгий час. Імуноферментний аналіз дуже простий у виконанні, але має великий відсоток помилкових відповідей.

Культуральний метод полягає у вирощуванні хламідії на спеціальному середовищі. Але метод дуже дорогий і тривалий щодо виконання.

Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) на сьогоднішній день найпростіший і достовірний метод постановки діагнозу.

Хламідіоз під час вагітності може призвести до хвороби плода. У разі появи тривожних ознак зараження, доктор призначає амніоцентез. При цьому методі роблять забір навколоплідних вод під контролем УЗД і досліджують матеріал на наявність збудника.

Для повної діагностики обов'язково потрібно провести дослідження на чутливість до різних антибіотиків. Це дозволить скоротити час пошуку та підбору правильної терапії.

Лікування хламідіозу під час вагітності

Раніше була думка, що дію антибіотиків на плід набагато гіршого, ніж ті наслідки, які можуть викликати збудники. Однак лікування, розпочате в ранні терміни, дозволить плаценті правильно розвиватися і не завадить закладці органів малюка.

Лікування хламідіозу при вагітності обов'язково має починатися зі здачі аналізів на всі інфекції, що передаються статевим шляхом. Справа в тому, що хламідії дуже часто сусідять з мікоплазмами і уреаплазмами. Прояви всіх цих інфекцій схожі. Для правильного призначення терапії лікар повинен знати, з чим має справу.

Цикл розвитку цього збудника дуже складний, тому лікування повинно бути тривалим і комплексним. Антибіотики вибираються індивідуально, враховуючи тривалість захворювання, його стадію і чутливість до препаратів.

Вагітна повинна розуміти, що знижуючи дозу медикаменту або змінюючи тривалість прийому без вказівки лікаря, інфекція не загине, а виробить несприйнятливість до препарату та лікування в такому випадку буде важким завданням.

Багато антибіотики протипоказані при вагітності, оскільки мають властивість викликати каліцтва у плода. Найбільш безпечними для вагітних є макроліди.

Антибіотик його доза і кратність застосування індивідуальне питання особливо під час вагітності.

 1. Еритроміцин застосовується вже дуже довгий час, тому є ймовірність того, що збудник не чутливий до цього антибіотика;
 2. Вільпрафен (джозоміцін) - антибіотик нового покоління. Володіє найменшою кількістю побічних реакцій, і препарат рекомендований з будь-якого терміну вагітності так само і при змішаній інфекції;
 3. Клацид чутливий не тільки до хламідій, а й до мікоплазми;
 4. Рулид чутливий до хламідій і уреаплазми.

На фармакологічному ринку з'являються нові препарати, які фахівець обов'язково вивчає. І тільки ваш лікуючий лікар зможе правильно вибрати антибіотик з усього різноманіття.

Приймати препарати необхідно, дотримуючись послідовність правил:

 • Антибіотики потрібно приймати в один і той же час.
 • Навіть після настання видимого одужання припиняти прийом ліків не можна.
 • Терапія призначається обом статевим партнерам, навіть якщо чоловік не пред'являє скарг.
 • Варто утриматися від статевого життя на час лікування, і поки діагноз не буде знято у обох партнерів.

Крім антибіотиків деякі лікарі призначають підтримуючу профілактичну терапію. Для підтримки функції печінки, наприклад, есенціале. З метою профілактики молочниці - пробіотики. Можуть призначатися імуномодулюючі засоби, але тільки в терміні після 25 тижнів.

Для того, щоб переконається, що пацієнт вилікувався, потрібно здати повторні аналізи. Після останньої прийнятої таблетки антибіотика повинно пройти не менше місяця. У разі позитивної відповіді бажано аналіз повторити.

Профілактика хламідіозу при вагітності

Вагітність дуже важливе стан, до якого потрібно готуватися. Перед тим як ви вирішили, що готові виховувати дитину, пройдіть повний комплекс обстеження на всі інфекції. Це знизить ризик захворювань для вашого малюка. Тим більше що під внебеременном змозі лікувати хламідіоз набагато простіше, вибір антибіотиків ширше і ймовірність дії хімічної речовини на плід відсутня.

Бажано, що б хламідіоз і вагітність «не зустрічались» в один і той же відрізок вашого життя. Здоров'я вашого майбутнього потомства залежить більшою мірою від вас.