Сама рання діагностика вагітності аналіз крові на ХГЧ


Ви ретельно планували вагітність, і ось відбулося ... Як же дізнатися чи точно є вагітність до візиту до лікаря? Найпростіший спосіб в даний час - це дізнатися рівень ХГЧ в крові або провести тест на вагітність.

Зміст

 • Що ж відбувається з ХГЧ при вагітності
 • Розшифровка аналізу крові
 • Показники ХГЧ при позаматкової вагітності
 • ХГЧ при вагітності, що завмерла
 • Діагностика вад розвитку плода

Давайте більш детально розберемося в цих методах і дізнаємося, що ж таке ХГЛ і для чого важливо його визначати?


Отже, ХГЧ (хоріонічний гонадотропін людини) - являє собою гормон, що циркулює в крові і сечі майбутньої матері і виробляється хорионом зародка (майбутньою плацентою). ХГЧ - важливий показник вагітності, що розвивається. Цей специфічний гормон складається з двох одиниць - α і β. α - одиниця за хімічною будовою схожа з такою субодиницею гормонів щитовидної залози (ТТГ), гіпофіза (ЛГ і ФСГ), а β- одиниця сама по собі унікальна і специфічна для вагітності.

Що ж відбувається з ХГЧ при вагітності?

У крові жінки через тиждень після зачаття β - ХГЧ підвищується і дає можливість говорити про вагітність. Правда, в сечі β - ХГЧ підвищується на пару днів пізніше.

У перші 12 тижнів в організмі вагітної жінки ХГЧ допомагає виробляти прогестерон і естроген, які потрібні для підтримки вагітності. Дані гормони виробляються жовтим тілом яєчників, і ХГЧ сприяє його функціонуванню й збереженню, поки дану роботу з вироблення гормонів, приблизно в 16 тижнів, не візьме на себе плацента, сформована з хоріона. А у майбутніх хлопчиків ХГЧ ще й стимулює особливі клітини, які виробляють тестостерон, відповідальний за ембріональний ріст і формування чоловічих статевих органів.

google.load ('visualization', '1', {packages: ['corechart']}); function drawVisualization () {var hcg = google.visualization.arrayToDataTable ([['Тиждень', 'ХГЧ', 'Естрогени', 'Прогестерон'], [0, 0, 5, 0], [2, 0.5, 10, 0], [4, 2, 7, 5], [6, 5, 10, 6], [8, 35, 9, 7], [10, 45, 10, 8], [12, 35, 12, 9], [14, 30, 14, 11], [16, 18, 16, 12], [18, 11, 18, 14], [20, 10, 20, 15], [22, 10, 22, 16], [24, 10, 24, 18], [26, 9, 26, 19], [28, 8.5, 28, 20], [30, 8, 30, 21], [32, 7.5, 32, 22], [34, 7, 34, 22.5], [36, 6.5, 36, 23], [38, 6, 37, 23.5], [40, 5, 38, 24]]); var options = {title: 'Співвідношення показників', curveType: 'function', legend: {position: 'bottom'}, chartArea: {width: 600, left: 40}, hAxis: {gridlines: {count: 10}, title: "Тижня вагітності",}, VAxis: {title: "Відносне значення", ViewWindowMode: 'explicit', viewWindow: {max: 45, min: 0}, textPosition: 'none'}}; var chart = new google.visualization.LineChart (document.getElementById ('hcg')); chart.draw (hcg, options);} google.setOnLoadCallback (drawVisualization);

Як тільки ембріон прикріплюється до внутрішньої поверхні матки, трофобласт (один з шарів хоріона) починає виробляти ХГЛ і цей процес триватиме до кінця вагітності. Так до 5 тижня вагітності концентрація ХГЛ збільшується вдвічі кожні півтора дня і так до 11 тижнів, а після зменшується. Коли плід не один, а декілька - відповідно і рівень ХГЛ вище, так як трофобласта більше.

Крім діагностики вагітності показники рівня ХГЛ важливі в діагностики пухлин. Згідно ембріональної теорії пухлини розвиваються з різних тканин, так і тканина трофобласта, а вірніше, зачатки можуть давати початок пухлини надалі. Крім трофобласта ХГЧ виробляють і гермінтатівние клітини сім'яників, тому не варто дивуватися, коли для виявлення пухлини яєчка чоловікам призначають здати аналіз крові на ХГЧ.

Сучасні тести на вагітність засновані на виявленні ХГЧ в сечі вагітної жінки, в домашніх умовах це більш зручний спосіб, ніж аналіз крові на вагітність, що вимагає обов'язково присутності жінки в умовах медичного закладу. Та й в економічному аспекті набагато дешевше обходиться.

Однак, це менш надійний метод визначення вагітності, так як на маленькому терміні концентрація ХГЧ в сечі низька, а в крові рівень ХГЧ визначається раніше ніж в сечі, і більш якісно і інформативніше. А тест на вагітність може в даному випадку бути ще хибно - негативним, тобто «2 полосочки» з'являться трохи пізніше, через кілька днів. У той час в крові вже навіть буде кількісне визначення ХГЛ і можна чітко говорити про термін вагітності в тижнях.

Коли ж підвищується рівень ХГЧ в крові?

 • При вагітності двійнятами, трійнею і т. Д. (Ми вже згадували, що трофобласта більше і ХГЧ те ж)
 • При гестозі вагітних (порушення відбувається на рівні судин трофобласта, про що свідчить рівень ХГЧ)
 • При прийомі вагітної гестагенів (прогестерону)
 • При вадах розвитку плода
 • При екстрагенітальної патології матері (цукровий діабет)
 • При невірно встановленому терміні вагітності
 • Після переривання вагітності ще якийсь час зберігається підвищена кількість в крові рівня ХГЛ, а потім поступово знижується. При невдалій спробі проведення аборту, коли рівень ХГЧ в крові залишається колишнім, вказує на прогресування вагітності.
 • При динамічному розвитку вагітності
 • При прийомі препаратів у складі, яких міститься ХГЧ
 • При гермінтатівних пухлинах яєчників і сім'яників, а так само пухлинах ШКТ, легень і нирок
 • При хоріонепітеліоме або міхурово заметі показники значно вище рівня даного терміну

У яких випадках можна спостерігати зниження ХГЛ?

 • Як здавати кров на ХГЧ? Неправильно встановлений сорок вагітності
 • Ектопічна вагітність
 • Вагітність або загибель плода
 • Внутрішньоутробна затримка в розвитку плода
 • Загроза самооаборта
 • Приношення вагітність
 • Дисфункція плаценти
 • Наступ аменореї (відсутності менструації) у жінок клімактеричного періоду

Рекомендується здавати кров вранці натщесерце, так як пік гормону досягається в нічний час ближче до ранку. Результат дослідження буде більш інформативним, якщо здавати кров не раніше 4 днів затримки або приблизно на 12 день після зачаття, хоча, як згадувалося вище, ХГЧ з'являється в крові вже в кінці першого тижня після зачаття, але кількість його дуже мало і результат буде малоінформативною.

При можливих, що виникають питаннях з приводу прогресування і збереження вагітності лікар може рекомендувати здати аналіз на ХГЧ в динаміки тричі з інтервалом у два дні.

При прийомі гормональних препаратів рекомендується повідомити про це лікаря.

Розшифровка аналізу крові на ХГЧ

Хочу звернути вашу увагу на те, що в різних лабораторіях свої одиниці виміру і відповідно, здавши один і той же аналіз в один день в декількох лабораторіях можна отримати різні дані, але термін вагітності буде один і той же у висновках за даними результатів.

Термін вагітності від дня зачаття Рівень ХГЛ вимірюваний в мед / мл
1-2 тижнів. 25-156
2-3 тижнів. 101-4870
3-4 тижні. 1110-31500
4-5 тижнів. 2560-82300
5-6 тижнів. 23100-151000
6-7 тижнів. 27300-233000
7-11 тижнів. 20900-291000
11-16 тижнів. 6140-103000
16-21 тижнів. 4720-80100
21-39 тижнів. 2700-78100

Показники ХГЧ при позаматкової вагітності

Ектопічна вагітність це стан, що загрожує життю жінки. Тому його діагностика представляє величезну цінність.

Як відомо, процес запліднення (злиття яйцеклітини і сперматозоїда) відбувається в матковій трубі, і потім запліднена яйцеклітина для подальшого росту і розвитку спрямовується в матку і прикріплюється до її стінки. Але іноді на увазі спайкового процесу або інших причин, зигота (отриманий зародок) направляється в порожнину тазу або залишається в матковій трубі і починає розвиватися на месте.Развівается позаматкова вагітність.

Для ранньої діагностики даного ускладнення на допомогу прийшов метод визначення ХГЧ в крові вагітної жінки. Адже при позаматкової вагітності трофобласт неповноцінний, його недостатня кількість утворюється через його аномальних локалізації. Відповідно і рівень ХГЛ буде низьким для даного терміну вагітності і не буде постійного приросту його кількості при динамічному спостереженні за аналізом крові на ХГЧ.

Існують і тести на визначення позаматкової вагітності. Вони засновані на визначенні рівня субодиниць β - ХГЧ (интактная і модифікована форми). Так при позаматкової вагітності підвищується интактная форма, що і відображається на показнику тесту.

ХГЧ при вагітності, що завмерла

Коли не розвивається вагітність і зростання трофобласта не відбувається, відповідно рівень ХГЧ не підвищується, а залишається низьким в динаміці, а далі взагалі знижується.

Тому при низьких результатах рівня ХГЛ можна судити про можливе завмерлої вагітності. Підтвердженням, якою буде проведення УЗ діагностики і відповідні ознаки при цьому.

Діагностика вад розвитку плоду при вагітності

Біохімічний аналіз крові при вагітності, а саме скринінг, проводиться двічі - в 10-14 тижнів і в 16 -20 тижнів з обов'язковим проведенням УЗД. За допомогою біохімічного скринінгу визначаються спеціальні гормони, які є показниками можливих хромосомних патологій у плоду.

Так в першому скринінгу визначається рівень ХГЧ і РАРР вимірюваний в умовних одиницях і має певні значення. Тільки лікар може зробити висновки за отриманими результатами.

У другому скринінгу проводять дослідження на визначення альфа - фетопротеїну, вільного естріолу, і так само ХГЧ. З урахуванням даних УЗД лікарем робиться висновок про можливий ризик хромосомних патологій і вад розвитку у плода.

Зрештою біохімічний скринінг допомагає лікареві запідозрити хромосомну патологію у майбутнього малюка, але ні як не є остаточним вердиктом.

Ось яку величезну цінність у сучасну діагностику, як бачите, внесло дослідження крові на ХГЧ. І у скількох неясних питаннях дане дослідження допомогло розібратися. Але не варто забувати, що інтерпретація результатів тільки в компетенції досвідченого фахівця. Бережіть себе. Не займайтеся самодіагностикою і довіряйте своєму лікарю!