Чим може бути небезпечно переривання вагітності таблетками


Зародження нового життя не завжди приносить з собою відчуття щастя. Часто будь-які обставини ставлять батьків перед вибором. У багатьох випадках жінка під тиском знайомих, родичів, суспільства або в силу надуманих проблем погоджується на переривання вагітності.

Зміст

 • Головні переваги фармаборта
 • Протипоказання для проведення фармаборта
 • Можливі негативні наслідки
 • Необхідні етапи безоперационного аборту

Припинення вагітності на ранніх етапах проводиться за допомогою видалення плодових частин з утроби спеціальним хірургічним інструментом (кюреткой), вакуум - аспіратором або фармакологічним способом.


Медикаментозний викидень - це штучне припинення росту і розвитку ембріона, відшарування його і елімінація з порожнини матки під дією фармакологічних засобів. Переривання вагітності таблетками новий вид аборту в порівнянні з операційними методами.

Фармакологічним речовиною для проведення лікарського аборту є мифепристон. Абортивні таблетки випускаються під такими торговими назвами: Міфегін, Міфоліан, Міфепрекс, Гіропрістон, Гінестіл, Женале та ін.

Головні переваги фармаборта

Лікарський переривання має ряд значущих переваг перед хірургічним методом.

 • Практично безболісна процедура.
 • Менструальна функція відновлюється через 30 днів.
 • Не відбувається травмування шийки матки.
 • Метод виключає застосування наркозу.
 • У вагітних з негативним резус - фактором не розвивається резус - конфлікт.
 • Відсутність можливості інфікування під час процедури.

Психологічно простіше перенести переривання за допомогою таблетки, ніж пережити операційну маніпуляцію.

Протипоказання для проведення фармаборта

У деяких випадках безопераційний аборт неможливий. Протипоказання для фармакологічного переривання дуже великі, вибрати інший метод слід у таких випадках:

 • За відсутності доказів наявності вагітності в порожнині матки.
 • Якщо за місяць до запліднення жінка приймала гормональну контрацепцію.
 • При наявності встановленої спіралі.
 • При запаленні жіночих статевих органів в гострій стадії або присутності інфекцій сечової системи.
 • При порушенні менструального циклу в анамнезі.
 • У разі якщо в минулому вироблялося кесарів розтин або інші операції на матці.
 • При годуванні груддю.
 • При наявності алергії на лікарські засоби, особливо на препарати для медикаментозного переривання вагітності.
 • При важких соматичних захворюваннях (ниркова, печінкова і надниркова недостатність, патологія серця і судин, бронхіальна астма, запальні хвороби кишечнику).
 • При зміні в системі згортання крові.
 • Якщо має місце бути тютюнопаління, перевищує 20 сигарет на добу.

У багатьох джерелах можна знайти інформацію про те, що медикаментозне переривання вагітності називають безпечним методом аборту. І практично після кожної статті кидаються в очі відгуки жінок, у яких виникли ускладнення.

Справа в тому, що кожна медична маніпуляція, лікування, а тим більше аборт, суть якого в повному відшаруванні плідного яйця і виведення його з порожнини матки, несуть за собою ймовірність ускладнень. Особливо побічні ефекти можливі в тих випадках, коли лікар або пацієнт нехтує протипоказаннями.


Необхідно пам'ятати, що фармакологічний аборт буде ефективний і менш травматичний, якщо провести процедуру протягом 6 тижнів від останньої менструації, а не від моменту зачаття. Чим раніше проведений фармаборта, тим менше ускладнень чекає жінку після.

Можливі негативні наслідки медикаментозного переривання вагітності

Усяке медичне втручання має побічні реакції. Наслідки медикаментозного переривання вагітності і вираженість побічних ефектів залежить від поведінки жінки, правильного опитування, огляду і підготовки вагітної до процедури аборту.

Деякі вагітні після прийому таблеток і почала викидня можуть відчувати нудоту, слабкість, запаморочення, головний біль. Ці наслідки мають незначний характер і проходять без медичного втручання.

Рідко виникають алергічні реакції у вигляді червонуватих висипань на шкірі. Для зниження неприємних відчуттів призначають протиалергічні засоби.

Є ризики, що викидень може не відбутися, і вагітність буде розвиватися. Аборт необхідно буде провести іншим методом, тому що існує ймовірність розвитку аномалій у плода.

Можливий неповний аборт і залишки частин плодового яйця в матці - можливі ускладнення фармакологічного переривання вагітності, які зобов'язують лікаря провести вискоблювання (чистку).

Імовірність побічних реакцій зростає із збільшенням терміну вагітності. В першу чергу збільшується розмір зародка, і плацента більш щільно вростає ворсинами в стінку міометрія. У цих випадках кровотеча з статевих шляхів може бути рясніше і тривати більш тривалий відрізок часу.

Однак залишок оболонки формується плаценти може бути невеликий і при огляді в рекомендовані терміни на УЗД залишиться непоміченим, але проявить себе інфекційним ускладненням. Цей стан вимагає застосування антибіотиків з широким спектром дії і засобів, що скорочують матку (окситоцин).

Після фармаборта може розвинутися виражене кровотеча. У такому випадку невідкладно призначаються препарати для зупинки крововтрати. При відсутності ефекту від медикаментозного лікування, виробляють чистку порожнини матки під наркозом. Якщо ж кровотеча продовжується, вирішується питання про відкриту операції на матці аж до її видалення.

Жодна людина не застрахований від наслідків лікарського переривання вагітності, але ризики можна звести до мінімуму.

Переривання вагітності може закінчитися плачевно, якщо жінка вирішить провести його в домашніх умовах самостійно. Вдома у вагітної можуть розвинутися ускладнення, які зажадають негайної медичної допомоги.

Наведу один випадок з свій практики. Студентка медичного ВУЗу 21 - го року завагітніла від свого однокурсника. Молоді люди вирішили приховати цей факт. Дівчина прийняла таблетки для переривання вагітності, після чого протягом перших 2-ух годин розвинулося рясна кровотеча, яке вона марно намагалася зупинити самостійно. Коли дівчина поступила до нас, після огляду стало ясно, що необхідна термінова операція. У 22 роки дівчина стала безплідною.

Необхідні етапи безоперационного аборту

Лікарський аборт має кілька стадій, в які входять обстеження, прийом препаратів для аборту та контроль результату. Переривання вагітності на ранніх термінах з використанням абортивних таблеток вимагає чіткого дотримання кожного етапу.

При першому відвідуванні гінеколог переконується у відсутності протипоказань у пацієнтки, яка бажає перервати вагітність. Жінка здає лабораторні аналізи. Призначається день аборту. Вагітній розповідають про всі можливі ускладнення.

Другий етап полягає у прийнятті препарату. Жінка залишається під наглядом лікаря до 4-х годин. Для посилення ефекту і кращого скорочення матки застосовується мизопростол. Вигнання частин зародка і оболонок може відбутися через пару годин або через пару діб. Після початку кровотечі проводять УЗД. Обсяг втрачається крові при викидні буде більше, ніж під час місячного циклу. Рекомендується статевий спокій, знизити фізичні навантаження, не приймати гарячу ванну, не відвідувати басейн і баню.

Через 2 тижні акушер-гінеколог проводить огляд на кріслі і контрольне УЗ-дослідження. При наявності будь-яких скарг рекомендується відвідування лікаря з метою спостереження і виключення віддалених ускладнень.

Для того щоб не стикатися з проблемами аборту, потрібно правильно підібрати метод контрацепції. Пам'ятайте, штучне абортування не є методом контрацепції. У разі сприятливого результату аборту, немає впевненості, що наступні переривання пройдуть аналогічно. Вагітність пов'язана з викидом великої кількості гормонів. Часті гормональні сплески з невеликими періодами «відпочинку» можуть призвести до безпліддя.

Жінка повинна пам'ятати, що ніхто крім неї не може розпоряджатися життям її дитини. Переривання має бути зваженим рішенням. І дівчата повинні розуміти, що вся відповідальність за своє здоров'я і за долю своїх дітей лежить на них.