З'ясовуємо скільки калорій у вареному яйці


На протязі вже не одного десятка років яйце в дієтичному харчуванні займає особливе місце. Дієтологи і фахівці з харчування встановили, що даний продукт є чудовим доповненням до будь-якої дієти. Отже, чому цей продукт любимо? Скільки калорій у вареному яйці і так чи корисні перепиляною, як про них говорять?

Зміст

 • Правда і брехня про яйця
 • Трохи про калорії
 • Користь перепелиних яєць

Правда і брехня про яйця


Ви можете не сумніватися, що яєчна білкова складова надзвичайно корисна. Її засвоєння відбувається на всі 100 відсотків, що не можна сказати про рибі, м'ясі і молоці. Цей універсальний будівельний матеріал для м'язів активно використовується спортсменами в період нарощування м'язової маси.

Свого часу поширювалася інформація, що жовткова частина таїть у собі великий відсоток шкідливого холестерину, і, відповідно, дуже небезпечна. Подібна інформація пропагувалася американськими дієтологами, вони закликали відмовитися від його використання в їжу, так як, він, імовірно, зумовлює ракові, аутоімунні захворювання і проблеми із зайвою вагою. Але подальші дослідження показали, що лікарі помилялися. Жовток не провокує підвищення холестерину в крові і ніяк не впливає на ризики онкологічних захворювань.

Трохи про калорії

Яйце можна вживати в їжу в різному вигляді: сиром, вареному або смаженому.
Відповідаємо на питання дня: скільки ккал у вареному яйці?

В середньому, в сирому яйці приблизно 70 ккал. Якщо воно зварено, то цифра така ж - в районі 70 ккал для домашнього і трохи нижче - 50-60 для магазинного. Калорійність вареного яйця однакова з сирим, але при цьому встановлено, що в сирих майже повністю відсутній холестерин.

Якщо ви любитель глазуньи, то злощасні кілограми підуть не скоро. Калорійність курячого субпродукту при смаженні підвищується до 350 ккал.

Варто відзначити, вищевказані дані - для середнього яєчного розміру, якщо він більше, вміст калорій у вареному курячому яйці, а також смаженому і сиром збільшується.
Як ви встигли зрозуміти, щоб схуднути, рекомендується їсти зварені яйця. Головне не забути, білкова складова - низькокалорійна, а жовткова в цьому відношенні багатшими.

Одне варене яйце містить:

 • Вода 75%
 • Білки 12.5%
 • Жири 10%
 • Вуглеводи 1.2%
 • Холестерин 0.5%

Майже весь холестерин міститься з жовтку. На захист яєчного жовтка, потрібно відзначити, що він включає себе лецитин. Даний мікроелемент запобігає холестеринові відкладення на стінках судин. Цей диво-продукт, по-перше, поживний, по-друге, виконує захисну функцію щодо запобігання злоякісних утворень.

Користь перепелиних яєць

Вже багато років на прилавках магазинів можна зустріти перепелині яйця. Вважається, що вони корисні для людини, їх енергетична цінність вище ніж у курячих. Напевно, кожен цікавився, скільки калорій у вареному перепелиному яйці. Ось і відповідь: 100г продукту відповідають 168 ккал, в той час курячого - 160 ккал. Різниця є також у процентної частини білка: вміст у перепелиному яйці - 14%.

Отже, субпродукт перепелів може забезпечити наш організм великою кількістю біологічно активних речовин. Інакше кажучи, можливі страви з них - хороший варіант при зниження ваги. Перепелині яйця надзвичайно поживні - вистачає з'їсти пару в день, щоб отримати денну норму білка.

Корисні властивості варених яєць:

 1. Перший і для багатьох найпереконливіший фактор - калорійність вареного яйця. До речі його визнають унікальним засобом проти почуття голоду.
 2. Цей продукт стимулює головний мозок до більш активної, ефективної роботи. У цьому йому допомагає холін, який міститься в жовтку. Щоб заповнити добову норму цього елемента досить з'їдати 1-2 штуки.
 3. Антиоксиданти жовтка, зеаксантин і лютеїн, захищають сітківку й кришталик ока від шкідливого ультрафіолетового впливу сонця.
 4. Страви з яйцями підтримують енергобаланс, крім того, яєчний білок бере участь у формуванні шкіри, волосся, м'язів, ферментів, гормонів.

Одним словом, включивши в щоденне меню не більше трьох яєць, як рекомендують медики-дієтологи, ви будете не тільки стрункі і витончені, але й сповнені енергії і сил для кар'єри, сім'ї та улюбленого хобі.