Як варити каву в турці рецепт ідеального напою


У наше століття технічних досягнень приготування кави стало справою буденною, натисканням однієї-двох кнопок. Але для приготування справжньої кави, з багатим смаком і ароматом - знання і розуміння традицій та історії цього напою обов'язково. Секрет успіху доступний лише тому, хто знає як варити каву в турці зберігши всі смакові відтінки відокремленого сорту.

Зміст

  • Підготовчий етап
  • Як правильно приготувати каву в турці
  • Кілька цікавих порад

Для приготування хорошої кави треба дещо знати, вміти, отримувати задоволення від спостереження за таїнством народження кавового напою, брати участь у цьому дивовижному процесі: коли у воду з кавового порошку відбувається вилучення аромату і смаку кавового зерна, і звичайна вода перетворюється у чудовий напій.


Підготовчий етап для приготування кави в турці

Раз ми вирішили приготувати каву в турці, то нам, звичайно ж потрібно цей нехитрий судину. Зупиніть свій вибір на турці з міді. Це кращий варіант. Не дарма в Туреччині, де хороший кави шанується споконвіку, століттями користувалися і користуються саме такими ємностями. До речі, в самій Туреччині називають джезві. Мідь швидко нагрівається і довго зберігає тепло, кава з неї чомусь смачніше!

Гарні турки керамічні, але їх мінусами є дорожнеча і недовговічність. Потрібно ретельно стежити за температурним режимом в процесі приготування і обов'язково берегти її від механічних впливів. Чи не упускати. Глиняні турки гарні тільки для приготування одного сорту, в іншому випадку через пористості глини смаки починають змішуватися.

Форма турки теж має значення. Багато хто любить з широкою шийкою. Але це не кращий варіант, бажано віддати перевагу судині з вузьким верхом. У такій турці аромат і смак зберігаються краще. І не варто брати дуже великі турки. Кращий варіант - на одну-дві порції.

Можна готувати каву на будь конфорці (газової, керамічної), обов'язкова умова - нагрівання повинно відбуватись дуже повільно. Тільки в цьому випадку збережеться повний букет смаку і чудового аромату кавових зерен.

Найкращим вважається спосіб, коли турка (джезва) занурюються в гарячий пісок і процес нагрівання напою йде з усіх боків. Кава виходить густим, з щільною пінкою.

Щоб правильно варити каву, необхідна «правильна» вода. Це означає, що вона повинна бути свіжою, фільтрованої або бутильованої. Якщо готувати каву з використанням неякісної води, то не варто чекати в результаті якісний напій.

Кавові зерна для приготування кави краще купувати в спеціалізованих магазинах. Тільки там можна вибрати сорт кави, який вам підійде. Буде це чистий плантаційний сорт, або вас підкорить ароматичний вишукування - вирішувати тільки вам.

Головне, щоб кавові зерна були свіжообсмажені, однакової форми і кольору.

Змолоти кавові зерна найкраще безпосередньо перед приготуванням. Але не у всіх є така можливість, та й процес цей дещо нуднуватий. Нічого поганого не трапиться, якщо попросити це зробити в момент покупки - в хорошому магазині вам зроблять це безкоштовно. Але кавомолки там професійні, помел в таких агрегатах виходить дуже дрібним - не всім це подобається, врахуйте.

Якщо ви вирішили змолоти каву в магазині, то не беріть його відразу багато. Краще купувати частіше, меншими порціями, щоб кава була свіжим. Зберігати в скляних або жерстяних ємностях з щільно прилеглими кришками.

Як правильно приготувати каву в турці

Французи кажуть: «Кипіння вбиває каву». І це дійсно так. Закипілий кавовий напій ніякої цінності вже не уявляє, він змінює смак і втрачає аромат. Тому при правильному приготуванні кави в турці точніше застосовувати слово «заварювати». Навіть якщо слово «варити» стосовно до кави буде зустрічатися, майте на увазі правильне дію - «заварювання».

Приступаємо до магічного дійства

  1. Насипаємо в мідну турку дрібно мелену каву. На чашечку 50 мл достатньо 4 г порошку (це приблизно 1 чайна ложка з верхом). Залежно від розміру вашої турки розраховуємо правильну кількість кави і води.
  2. Якщо ви п'єте солодкий напій - цукор покладіть обов'язково разом з кавовим порошком.
  3. Наливаємо в турку воду. Холодну!
  4. Ставимо турку на конфорку (дуже повільний вогонь) або занурюємо в пісок.
  5. Чекаємо поки вміст добре прогріється, «схопиться».
  6. Інтенсивно перемішуємо напій. Кількість рухів не має значення. Робиться це тільки 1 раз! На поверхні з'явиться світла пінка.
  7. У процесі подальшого нагрівання пінка темніє. Як тільки вона почне підніматися по краях і з'являться перші бульбашки - відразу знімайте турку з вогню. Ні в якому разі не допускайте закипання!

Наливаючи готову каву в чашку, постарайтеся зберегти пінку. Вона містить багато ароматичних і смакових речовин. Для знавців і гурманів це дуже цінна деталь. На батьківщині кави в Аравії піну вважають «обличчям кави».

Кілька цікавих порад з приготування

Як варити каву в турці знає багато хто. Практично у кожного любителя цього прекрасного напою є свої нюанси, маленькі хитрощі і добавки, що роблять кава дійсно ексклюзивним. За допомогою незначних відступів від класичних прищепив приготування, можна кожного разу отримувати нові смакові враження.

Наприклад. У турку спочатку насипають цукор, заливають воду і доводять її до кипіння. В цьому випадку цукор служить не тільки для додання солодощі напою, а й для пом'якшення води. Смакові й ароматичні речовини кавового порошку краще витягуються в воду. Турку з закипілої водою знімають з вогню, засипають каву і швидко перемішують. Утворюється густа піна. Як тільки вона трохи осяде - ставлять на слабкий вогонь і доводять напій до кипіння.

Знімати з вогню і знову доводити кави до кипіння можна не один раз. Після декількох підігріванні напій стає густішим, щільніше. Невеликий нюанс: якщо цукор, поміщений в турку, трохи потримати на вогні, щоб він злегка розплавився на дні, ви отримаєте кави з відтінком карамелі в смаку. Головне не упустити момент - цукор не повинен підгоріти.

Дуже цікава тема добавок. У процесі приготування в турку з кавою можна додати кілька кристаликів солі, кориці або меленого імбиру на кінчику ножа, навіть гіркого перцю. У кожному випадку смак заграє новими відтінками. Експериментуйте на здоров'я!

Шлях кавових зерен до нашого столу дуже довгий. У тропічних районах Африки, Азії, Америки вирощується зерно, яке забезпечує нам можливість отримати задоволення, випивши чашку кави. Давайте поважати давні традиції та історію цього напою. Будемо готувати тільки таку каву, який би радував нас своїм смаком, божественним ароматом і заряджав гарним настроєм на весь день.