Як схуднути на 10 кг за місяць ефективна дієта і вправи


Зайві сантиметри на талії накопичуються по чуть-чуть день за днем. І скидати їх дієтологи рекомендують теж поступово, не форсуючи подій і не піддаючи своє здоров'я зайвому ризику. Але скажемо чесно, в житті кожної жінки трапляються ситуації «тут і зараз», коли потрібно схуднути на 10 кг за місяць або пару тижнів. Це цілком реально, але для досягнення такого блискучого результату вам потрібно буде постаратися і підійти до проблеми комплексно.

Зміст

 • Розробляємо стратегію схуднення
 • Готуємося худнути
 • Основні етапи
 • Створюємо фігуру своєї мрії


Розробляємо стратегію схуднення

Якщо ваша мета - стати стрункішою в максимально стислі терміни і зберегти ідеальну вагу, потрібно бути готовою наполегливо працювати на результат. Не варто довіряти шарлатанам, які обіцяють схуднення без фізичних навантажень і обмежень в їжі. Голодування або чудодійні таблетки, звичайно, дозволять скинути 10 кг за місяць. Але натомість скинутих кіло прийдуть проблеми зі здоров'ям, а старий вага може повернутися дуже швидко прихопивши з собою ще парочку кг.

Процес експрес-схуднення умовно можна розділити на такі етапи:

 • консультація з фахівцями;
 • підбір дієти і комплексу фізичних вправ;
 • підготовка організму до скидання ваги;
 • безпосередньо саме схуднення;
 • вихід з дієти;
 • збереження показників скинутої ваги.

Ретельно опрацьована стратегія дуже необхідна, адже йдеться не просто про усунення складок на боках, а про ваше здоров'я. Швидкий скидання ваги - стрес для організму, а непродумані методи схуднення тільки погіршать його. Тому потрібен розумний підхід до вибору методів і засобів для скидання зайвих кілограмів. Вони повинні бути підібрані конкретно для вас і не суперечити здоровому глузду. Чіткий план, викладений на папері, буде нагадувати про те, що потрібно зробити, дисциплінувати і мотивувати вас.

Готуємося худнути

Перш ніж сідати на дієту і купувати абонемент в спортзал, потрібно виявити причину появи надмірної ваги. Тільки усунувши її, можна гарантовано схуднути за місяць на 10 кг і згодом зберегти стрункість фігури. До основних факторів, що сприяють накопиченню підшкірно-жирового шару, відносять:

 • неправильне харчування;
 • відсутність фізичної активності;
 • гормональні порушення;
 • спадковість;
 • порушений обмін речовин.

Для визначення ступеня корисності свого раціону можна почати вести харчовий щоденник. Записуйте назву і кількість того, що з'їли, випили або спробували протягом дня, навіть якщо це був склянку води. Бажано вказувати калорійність кожної страви, щоб підрахувати кількість споживаних калорій.

Виявити гормональні або метаболічні порушення може тільки лікар, провівши серію аналізів. У разі наявності захворювань ендокринної системи необхідно пройти лікування, інакше дієти і спорт не принесуть ніяких результатів. Загальноклінічне обстеження організму може виявити хронічні хвороби внутрішніх органів, при яких різке схуднення або надмірна активність протипоказані.

В ідеалі, підбирати дієту потрібно спільно з дієтологом, враховуючи безліч факторів, як зовнішніх, так і внутрішніх:

 • показники вихідного і бажаного ваги;
 • індекс маси тіла;
 • ваш вік і стать;
 • група крові;
 • особливості травлення і статури;
 • соціальні фактори (спосіб життя, наявність дітей, особливості роботи).

Формувати комплекс фізичних вправ краще під керівництвом досвідченого тренера або фітнес-інструктора. Спеціаліст підкаже, як схуднути на 10 кг за місяць за допомогою вправ, визначить оптимальний рівень навантаження залежно від вашої форми і ваги.

Підготовка організму до схуднення полягає в поступовому зменшенні порцій їжі, відмову від шкідливих продуктів і підвищенні рухової активності. Необхідно подбати про шкіру. По максимуму використовуйте засоби, що підвищують її пружність, щоб шкіра після схуднення не обвисла. Не забувайте використовувати косметику проти розтяжок.

ІІІ ... худнемо!

Неефективність і шкода жорстких дієт і тривалих голодувань давно доведені і медиками, і дієтологами. Від таких радикальних способів схуднення страждають всі внутрішні органи, шкіра, волосся і нігті. Значне зменшення споживаної їжі або відмова від неї вводять організм в стресовий стан. Він починає накопичувати жир, а втрата ваги відбувається за рахунок зневоднення. Підсумком подібних експериментів може стати булімія і збільшення ваги після закінчення дієти.

Існує маса різних дієт (по Дюканов, «4 + 1», за Протасову, «5х10», гречана, яєчна, японська, талліннська), серед яких можна вибрати ту, що влаштує вас за всіма показниками. Головне слідувати простим правилам:

 1. Розділяйте вуглеводи і жири.
 2. Їжте до 6 вечора, а фрукти - в першій половині дня.
 3. Висипайтеся. У сні виробляється гормон, притуплює апетит і почуття голоду.
 4. Не їжте «про запас».
 5. Пийте достатньо рідини (2 літри в день з урахуванням перших страв).
 6. Приймайте полівітаміни.
 7. Не нервуйте і будьте в гармонії з собою.

У цей складний місяць дуже важливий позитивний психологічний настрій і правильна мотивація. Пам'ятайте, що перші кілограми можуть йти нерівномірно, стрибками, тому важливо продовжувати дотримуватися дієти і виконувати програму вправ. Одних лише тільки знань того, як схуднути за місяць на 10 кг недостатньо, потрібні сила волі і цілеспрямованість.

Створюємо фігуру своєї мрії

Тільки комплексний підхід здатний творити дива з фігурою. Крім внутрішнього впливу на жирові накопичення, необхідно зовнішнє. Воно полягає, насамперед, у фізичних навантаженнях. Ви вільні вибирати те, що підходить вам за інтенсивністю: аеробіка, фітнес, плавання, танці, пілатес, біг. Пам'ятайте, що тільки регулярні заняття спортом сприяють формуванню стрункої тіла.

Екстремальні дієти спалюють не жир, а м'язову масу і виводять рідину. Виправити це можна, тільки збільшивши фізичну активність. Фітнес або біг сприяють розщепленню жиру і заміщають його м'язовою тканиною.

Комплекс заходів по схудненню бажано доповнити професійним масажем, стимулюючим лімфодренаж і мікроструми крові. Різноманітні косметологічні процедури (обгортання, скраби і таласотерапія) покращують стан шкіри і усувають прояви целюліту.

Скинувши 5-10 кілограм, ви можете запанікувати через те, що вага стоїть на місці. Не впадайте у відчай і не припиняйте боротися із зайвою вагою! Ви зробили перший вдалий крок, тепер не відступайте назад. Зберегти вагу на потрібній позначці важче, ніж скинути. Виходити з дієти потрібно поступово, потроху додаючи заборонені раніше продукти. Кількість споживаних калорій повинна збільшитися не більше ніж на 500. І не закидайте заняття на тренажерах і в спортивному залі. Адже межі досконалості немає, але прагнути до нього потрібно завжди, саме це і робить нас щасливими.