Як прискорити обмін речовин для схуднення - дієти і вправи допомагають розігнати метаболізм


Хочете знати, як прискорити обмін речовин? Ймовірно, разгонка метаболізму потрібна вам, щоб простіше схуднути або досягти мінімального відсотка жиру з можливих. Даний процес рекламують нам щодня. «Я маю швидкий ... і їм усе підряд», і «у мене повільний ..., тому я майже ніколи на худну» - ось дві фрази, що визначають наше ставлення до проблеми.

Зміст

 • Що таке дієта для прискорення обміну речовин
 • Міф головний - режим харчування для поліпшення обміну речовин
 • Тільки силові вправи!
 • Таблетки для поліпшення обміну речовин?


Насправді, вага залежить не тільки від горезвісної швидкості, і вже тим більше не від того, розігнано «воно» чи ні. Метаболізм переоцінюють. На ділі він - всього лише темп, з яким тіло засвоює енергію. А перетворюється вона в жир або в м'язи, або просто витрачається на підтримку життєдіяльності, залежить, скоріше, від співвідношення рівня споживання й витрати. Тобто, правильні поєднання дієти і спорту управляють стрункістю. Міфічні темпи - ні.

Що таке дієта для прискорення обміну речовин

У теорії розігнати метаболізм можна:

 • Займаючись силовими вправами;
 • Виконуючи їх з достатньою частотою і рівнем прогресії, що дозволяє поступово збільшувати робочі ваги і ускладнювати техніку, переходячи від більш простих версій рухів до ускладненим;
 • Підтримуючи свій тренінг за допомогою правильного харчування

Працююча дієта для прискорення обміну речовин - це 1 г жирів на 1 кг ваги тіла, від 1, 5 г білків і покриття всього іншого дефіциту за допомогою вуглеводів.

Їх кількість визначається залежно від рівня фізичної активності і цілей. Все просто. Шукаєте в інтернеті калькулятор за формулою Миффлин-Сен Жеора або будь-який інший для підрахунку потреби в енергії. А потім просто вважаєте, скільки з матриці займуть жири (1 г містить 9 ккал) і білки (1 г - 4 ккал), решта «віддаєте» на вуглеводи. Якщо цілі худнути немає, все ще простіше, так як кількість вуглеводів буде більше.

Всі інші маніпуляції сенсу позбавлені. Принаймні, наука не доводить їх дієвість.

У російськомовному сегменті інтернету дуже багато міфів про те, як розігнати метаболізм.

Міф найголовніший - режим харчування для поліпшення обміну речовин

Вважається, що дробове харчування допоможе прискорити обмін речовин в організмі. Нібито, теорія заснована на термічному ефекті їжі. Чим частіше їмо, тим більше термічний ефект, тим швидше енергія засвоюється. Насправді, це справедливо тільки частково:

 • Прийоми їжі через 2-3 години гарні тільки тим, що допомагають більш повно засвоїти макронутрієнти тим людям, які мають слабку ферментну активність ШКТ. Такі люди зазвичай знають про свої проблеми - вони просто не можуть їсти, наприклад, змішаний салат з курячої грудки з бобовими, він каменем лежить в шлунку. І взагалі, ферменти в капсулах -їх найкращі друзі і найпоширеніша добавка. За великим рахунком, ніякої іншої вигоди для організму в частих прийомах немає;
 • Є й така індивідуальна реакція, як зменшення апетиту при частих прийомах їжі. Людина просто знає, що через кілька годин він зможе знову поїсти, і тому його думки не зайняті їжею, її приготуванням, вживанням і дієтою. Або, навпаки, зайняті, якщо ця людина тільки вчора перейшов зі звичайного 3-4 разового харчування на купу контейнерів і їду по годинах.

Дробове харчування довело свою неефективність для схуднення в ході досліджень. Звичайно, можна їсти і так, і це зручніше, наприклад, для спортсменок силових видів спорту. Так простіше з'їсти всі необхідні порції білка, і розподілити енергію так, щоб на тренування приходити сильною і спокійною, а не голодної і мріє, щоб швидше закінчилося, і можна було б вже поїсти.

З метою зниження ваги дробовий раціон можуть використовувати тільки ті, хто не відчуває бажання переїдати в кожний прийом їжі, що не зациклений на їжі, і просто може наказати собі обмежитися 100 г сиру. Серйозно, 100 г? Це, взагалі, скільки?

Чому прискорити обмін речовин в організмі допомагають тільки силові вправи

Заняття аеробікою для того, щоб прискорити метаболізм для схуднення, досить безглузді. Причина проста - ніяке кардіо не може збільшити потребу в калоріях в стані спокою. Виняток становлять такі специфічні типи навантаження, як спринт, високоинтенсивний інтервальний тренінг і плиометрика. Але їх-то складно робити навіть на хорошому професійному рівні. А вже фізкультурні їх варіанти часто не дотягують по інтенсивності до необхідних для розгону значень.

Найпростіше і доступне для любителя фітнесу справа - це силові вправи. Ось чому від штанги худнуть, а від бігу - не завжди:

 • Силові вправи збільшують потребу в енергії в стані спокою. Після хорошого тренування організму потрібні сили на відновлення. Він бере їх з їжі, а коли виникає дефіцит - з власних жирових запасів;
 • Тренування з обтяженнями в правильних режимах - відмінний спосіб укріпити скелет. А сам процес «будівництва» - теж дуже енерговитратний;
 • Біг - хороший спосіб спалити калорії тут і зараз, але в силу переважного характеру навантаження, він підвищує апетит. Багато хто просто не можуть впоратися з цим, і успішно переїдають, маскуючи все це справа необхідністю відновлення. Ну, ви самі знаєте це. Побігала, значить можу випити смузі з мало не кілограма фруктів, закусити корисними горішками, і взагалі, вжити мало не добову норму калорій після одного тренування;
 • Силові вправи сприяють перерозподілу складу тіла. Жира стає менше, м'язів більше. Останні щільніше, ніж наші стратегічні запаси. Для більшої частини жінок зростання мускулів означає зменшення обсягів, а не їх збільшення.

Однак все це справедливо тільки для реальних силових тренувань, а не для прижочков з бодибар, страждань з 1 кг ваги в кожній руці під час випадів та іншого популярного арсеналу, який по якомусь непорозумінню називається силовим тренінгом для жінок для схуднення.


Хочете дійсно розігнати метаболізм? Піднімайте щось важке, а не просто махайте руками і ногами. Так, доведеться навчитися це робити і витратити чимало сил, зате ви зможете їсти як нормальна людина, а не як жертва дієти. Не вірите? Подивіться в інтернеті, хоча б, раціони американських Бікіні Про-спортсменок. Менше ніж 2200 ккал на добу ви взагалі там не побачите.

Чи бувають у природі таблетки для поліпшення обміну речовин?

Саме таблетки для поліпшення обміну речовин - це міф. Ви ще живі? Значить, ваш метаболізм - хороший. Він забезпечує ваше тіло енергією, допомагає перетворити в неї їжу, і взагалі-то, працює. А та складка на животі, яка вас дратує, взагалі-то, не має ніякого відношення до метаболізму. Вона через те, що ви занадто мало і неправильно рухаєтеся, і багато і неправильно їсте.

Під такими препаратами часто мають на увазі:

 • Різні рослинні тоніки - ашванаганда, екстракти гарцинии, звичайного і зеленої кави, всіх видів чаю, і горезвісні асаї і годжі. Все це може або стимулювати нервову систему (кофеїн і танін), або годувати нас вітамінами (ягоди та інші трави) і мінералами. Ніякого відношення до швидкості метаболізму це не має. Незначний термічний ефект зеленого чаю легко «долається» половинкою печива-сендвіча, так що розслабтеся вже на тему спроб схуднути з екстрактами чого-небудь;
 • Т3 - синтетичний тиреоїдний гормон у формі таблеток. Його застосування шкодить здоров'ю людини, щитовидна залоза якого функціонує нормально. Вживати великі кількості зовнішніх гормонів означає часто блокувати природну функцію органу. Тому народні способи разгонки кшталт «схуднути за Еутіроксом» треба залишити їх автором. Вони нехай і товстіють потім, і борються з гормональними проблемами;
 • Зв'язка людського гормону росту в ін'єкціях і Т3 - даний курс для метаболізму став нереально популярний в епоху, коли кожна третя піднімає гантель 3 рази на тиждень вважає себе зіркою бікіні. Виною тому - бажання схалтурить деяких «спортсменок» (до бікіні можна підготуватися і без цього всього, дієта і вправи), і бажання збагатитися гібридів горе-тренера і дилера з вулиці. Так, «спортсменок» садять на це тренери, а звичайному любителю, що займається для здоров'я все це не потрібно. Після розгону обміну таким способом трапляється «відкат». В ході якого знову набирається рідний зайвий жир. Вам це подобається?
 • Псевдоефедрину та ЕКА-стимулятори нервової системи і блокатори, досить небезпечні для здоров'я серця і нервової системи. Нормальній людині має вистачити двох цих фактів, щоб ніколи їх не чіпати. Вибачте, але вам ніколи буде думати про кубиках преса, якщо доведеться потім бігати по кардіологам і лежати в стаціонарах.

Загалом, як і в усьому іншому, «короткі шляхи» не завжди найефективніші, і краще всього підібрати собі для схуднення розумну дієту і такий же план тр