Рідкісні Лайт відгук лікаря про новомодних таблетках для схуднення


Виявляється, іноді дитяча мрія про чарівну паличку трансформується у дорослого у віру в чарівні пігулки для схуднення. Це цілком зрозуміло, коли проблема є, а вирішити її хочеться, докладаючи мінімум власних зусиль. Є попит - буде і пропозиція.

Біологічно активна добавка Рідкісні лайт до наших послуг. Відповідно до інструкції, сприяє зниженню кількості підшкірного жиру і посиленню м'язової тканини, допомагає запобігти поворотний ефект накопичення, позитивно впливає на моделювання тіла саме в тих місцях, де необхідно. Що ж, звучить багатообіцяюче ...


Сьогодні для тих, хто все ж хоче переконатися в магічні властивості препарату, або розкрити секрет фокусу, проведу невелике дослідження. Орієнтуватися буду, відповідно до професійної підготовки, не так на суб'єктивні відчуття приймали препарат, а на клінічні випробування і відгуки лікарів про біодобавці Рідкісні лайт.

Однак, звертаю увагу, що мова не йде про препарат Рідкісні, склад якого не має нічого спільного з харчовою добавкою Рідкісні лайт, і вимагає серйозної уваги при його застосуванні з боку лікаря.

 Рідкісні лайт - у пошуках правди

Біологічно активні добавки не проходять найсерйозніших клінічних випробувань, необхідних для реєстрації та дозволу до реалізації, як лікувальні препарати. Їх оцінюють лише з точки зору безпеки. Таким чином, вони швидко з'являються на прилавках аптек, посилені для кращого ефекту чарівними обіцянками не тільки дієвості, а й безпеки.

Перше, що кидатися в очі Рідкісні-лайт - препарат, що виготовляється і зареєстрований тільки в Росії, тому в зарубіжній літературі немає ніякої інформації про нього. Незалежних професійних відгуків, підтверджених клінічними випробуваннями Рідкісні лайт наших російських лікарів, в медичній літературі теж знайти не вдалося.

Що-ж, звернемося до складу ... Досить поглянути на назву діючої речовини препарату, і ми зможемо отримати необхідну інформацію, правда, вже з іноземних джерел. Кон'юговані лінолева кислота, заявлена ​​виробником, як діюча речовина препарату, протягом уже кількох десятиліть застосовується в складі так званого спортивного харчування для нарощування м'язів. Виділена колись з м'яса травоїдних тварин, вона виявила деякі протипухлинні властивості, за рахунок яких знайшла своє застосування в медицині.

Що ж до її ефективності з метою зниження жирової, і збільшення м'язової маси тіла, то проведені до сьогоднішнього дня більше 30 клінічних досліджень не змогли, на жаль, її підтвердити. Результати показали, що в умовах занять спеціальними фізичними вправами, можливо, не більше ніж на 1% кількість жирової тканини зменшується, поступаючись місцем м'язової. Підкреслюю, випробовувані - спортсмени або, принаймні, люди, що займалися бодібілдінгом. Вплив кон'югованої лінолевої кислоти в цілому на рівень ваги визнано нульовим.

Є і хороші новини. У США, де тривалість застосування кон'югованої лінолевої кислоти вже дозволяє робити клінічні висновки, вона дозволена до вживання, визнана безпечною. Добавка рекомендована для осіб, які займаються спеціальними фізичними вправами і ведуть здоровий спосіб життя, як засіб, що сприяє перерозподілу жирової тканини.

Тим не менш, були відзначені побічні ефекти. Вважається, що у дуже огрядних людей лінолева кислота може підвищити ризик розвитку цукрового діабету, а також появи каменів у нирках і жовчовивідних шляхах.

На що ще хочу звернути увагу. Американські дослідники оцінили ефективність різних дозувань кон'югованої лінолевої кислоти і, відповідно до їх рекомендаціями, оптимальна доза препарату становить 3,2 грама на добу. На сайті розповсюджувачів Рідкісні-лайт 625мг і в інструкції до препарату повідомляється, що в одній капсулі міститься 500 мг діючої речовини. Таким чином, для досягнення максимального ефекту рекомендована добова доза становить вже, як мінімум, 6 капсул, а не 2, як вказує інструкція.

Є в цьому зв'язку й більш серйозна проблема. Крім діючої речовини, до складу Рідкісні лайт входить супутній препарат - вітамін Е. Дивно, але кількість його в інструкції по застосуванню не вказано. Провівши нескладні обчислення, визначаємо, що в одній капсулі міститься 125 мг вітаміну Е. При вживанні 6 капсул на добу, отримаємо 750 мг вітаміну Е. А ось це вже зовсім небайдуже для нашого організму!

Така доза вітаміну Е при тривалому вживанні загрожує симптомами гіпервітамінозу, вираженими побічними ефектами. Є й протипоказання для прийому таких доз вітаміну, а також його комбінування з деякими препаратами.

Отже, перейдемо до висновків:

  • Рідкісні лайт - біологічно активна харчова добавка з недоведеною ефективністю.
  • Діюча речовина препарату Рідкісні лайт - кон'юговані лінолева кислота - визнана малоефективним засобом для зменшення жирового підшкірного шару на підставі клінічних досліджень.
  • Кон'юговані лінолева кислота, заявлена ​​виробником, як основна діюча речовина біодобавки Рідкісні лайт, є дозволеною до застосування в США безпечної харчовою добавкою.
  • Клінічні дослідження з вивчення лінолевої кислоти показали її незначну ефективність у нарощуванні м'язової маси за умови занять спеціальними вправами.
  • Ті ж клінічні випробування довели відсутність ефективності лінолевої кислоти як засобу для схуднення.
  • У складі препарату Рідкісні-лайт присутній Вітамін Е в незазначеної виробником дозі!
  • Не слід перевищувати дозу препарату в 2 капсули щодня у зв'язку з можливими побічними ефектами, пов'язаними з присутністю, ймовірно, великої кількості вітаміну Е в його складі.

За історично невеликий проміжок часу медицина, як наука, пройшла величезний шлях розвитку. Припускаю, що не всі погодяться зі мною, але це так. І хоча вміння лікувати те саме що мистецтву, стало ясно, що без доказової оцінки лікувального ефекту, можливих побічних реакцій і віддалених наслідків прийому того чи іншого препарату, не обійтися. Закликаю всіх пам'ятати про це, не ризикувати здоров'ям, покладаючись на неперевірені обіцянки. Поки магічна таблетка для того, щоб схуднути без дієт, ще не винайдено, давайте розраховувати на власну силу волі. І це стане ще одним приводом пишатися собою.

Кандидат медичних наук Андрєєва Світлана Георгіївна спеціально для ladymadonna.ru