Скільки калорій в яблуці і яка різниця між червоними й зеленими сортами


Яблука. Соковиті, наливні, рум'яні. Традиційний для Росії продукт, улюблений і дорослими і дітьми. Крім прекрасного аромату і освіжаючого смаку, яблука несуть в собі безліч корисних компонентів - вітаміни, мікроелементи, клітковину, пектин. А ви знаєте, скільки калорій в яблуці? Дуже мало, що робить цей чудовий фрукт ще й дієтичним продуктом.

Зміст

  • Так в чому ж користь яблук
  • Кому корисні яблука
  • Кому не можна яблука
  • Червоні або зелені

Так в чому ж користь яблук


Яблуко на 87% складається з води; калорій в червоному яблуці стільки, що б забезпечити близько 3% добової калорійності раціону. У сухому залишку багато баластних речовин - рослинної клітковини, пектину, крохмалю, які тривало засвоюються організмом. При цьому в середньому фрукті мало вуглеводів і майже немає жиру, що визначає низьку калорійність яблука.

Яблуко так само не містить білка і не є збалансованим продуктом. За змістом мікроелементів і вітамінів рум'яне яблучко - справжній скарб: вітамін С, вітаміни групи В, у тому числі фолієва кислота, необхідна майбутнім мамам і вітамін РР, зміцнює стінки судин; калій, кальцій, магній, залізо - і це далеко не повний список. Однак повністю отримати користь можна тільки від свіжого, нещодавно зірваного яблука.

Кому корисні яблука

  1. Бажаючим схуднути - калорійність 1 шт яблука вагою 100 грам від 45 до 90 ккал. Це робить яблуко незамінним як перекушування або в складі яблучних дієт - яблучно-сирної, яблучної семиденної, в дієті з підрахунком, скільки калорій з'їдено за день. У яблуці досить корисних речовин, а тривале засвоювання організмом забезпечує почуття ситості, при цьому вітамінний коктейль у складі не дозволить відбитися дієті на стані волосся, шкіри, нігтів.
  2. Людям із захворюваннями ендокринної системи - за рахунок низького глікемічного індексу яблука рекомендовані для хворих на діабет. Однак потрібно враховувати, що запікання яблука з додаванням цукру або меду підвищує кількість калорій в печеному яблуці.
  3. Для зниження холестерину - завдяки баластовим речовинам, які адсорбують жири і не дозволяють їм всмоктуватися. Так само яблука благотворно впливають на обмін деяких кислот і тому корисні людям, страждаючим та іншими обмінними порушеннями, наприклад, подагру.
  4. Дітям і ослабленим людям - як джерело натуральних мікроелементів і вітамінів.

Кому не можна яблука

Є категорія людей, яким яблука в своєму раціоні необхідно обмежити, а то й повністю виключити - це алергіки, люди страждають гастритами, виразковою хворобою, захворюваннями кишечника - калорій в зеленому яблуці мало і поживна цінність його низька, а ось клітковина дратує стінку травного тракту, посилюючи симптоми хвороби і збільшуючи газоутворення.

Червоні або зелені

Яблука мають величезну кількість сортів, що вражають своєю різноманітністю кольору - від ніжно-жовтих до темно-бордових; смаку - від оточення-кислих до нудотно-солодких; ваги - плоди деяких сортів досягають 400 грам, а яблучко-ранетка може важити всього 10 грам. Серед яблук червоних сортів переважають солодкі, серед зелених - кислі.

Калорійність зеленого яблука трохи нижче - 35 кілокалорій на 100 грамів. Зелені яблука краще включати в дієти, так само зелені яблука є менш алергенними і саме з зеленого яблука починають знайомити дітей з цим фруктом. Детальну таблицю калорійності всіх фруктів дивіться у нашому калоризатора.

Ось таким багатогранним виявляється звичний фрукт. Дарує задоволення, красу і здоров'я, адже недарма існує приказка - де яблука на столі, там немає потреби в Лекарь.