Що потрібно їсти, щоб швидко схуднути і зберегти здоров'я


«Жити для того, щоб харчуватися або харчуватися, щоб жити?» - Ось питання, яке, викликає у всіх посмішку на обличчі, тим не менш, завжди залишається актуальним. Людей, які бажають вести здоровий спосіб життя, прагнуть до збереження своїх фізичних даних завжди цікавить питання: як харчуватися, щоб схуднути? Відповідь на це питання криється в прагненні зробити своє харчування правильним і збалансованим.

Зміст

 • Роль харчування в житті людини
 • Необхідність змін в їжі
 • Невірні судження про харчування
 • Правильне та збалансоване харчування
 • Зниження калорій і раціон харчуванняРоль харчування в житті людини

Природою влаштовано так, що людський організм має потребу регулярно приймати їжу, для того, щоб підтримувати життєдіяльність. Активізація мозку і кровообігу, обмін речовин, насичення організму водою і вітамінами, амінокислотами - все це приходить до нас з їжею.
По-різному складається режим харчування, і коливання апетиту, або відчуття почуття голоду відбувається у всіх в різний час. І це можна легко пояснити.
Підвищений бажання є залежить від зовнішніх факторів:

 • від емоційного стану людини - депресії і стреси призводять до неправильного харчування, і, відповідно, обміну речовин;
 • кліматичних і погодних умов - все помічають, що в холодні зимові місяці їсти хочеться набагато частіше і більше;
 • робоча зайнятість, з легкими перекушуваннями протягом дня, приводить до рясного вечері.

Говорячи про ці фактори легко помітити, що, не дивлячись на природне потреба в харчуванні, налагодити свій харчовий графік досить просто, адже все, від чого виникає нестримна потреба до їжі - речі керовані і регульовані. Так як же правильно харчуватися, щоб схуднути? Насамперед, потрібно переглянути свій щоденний раціон ...

Необхідність змін в їжі

Наше століття - століття продуктового і гастрономічного достатку. Заходячи в супермаркет за яким-небудь певним товаром, людина виносить звідти часом, два-три пакети всякої всячини. Мудрі люди кажуть: «не заходь в супермаркет голодним - ти купиш не те, що тобі потрібно» і твердження це, на жаль, має під собою тверду основу.

Прийшовши додому після роботи, і розкладаючи пакети з їжею, ми вже починаємо судорожно ковтати і відщипувати шматочки пиріжків і булочок, ковбасок і сирків, завантажуючи свій організм зайвими калоріями.

Велика частина людей з надмірною вагою - це люди не правильно харчуються і переїдати.
Іноді, кажучи про оточуючих, часто можна почути: «він їсть все підряд і не поправляється». Але найчастіше, ви не можете знати, який спосіб життя веде ця людина, як він харчується, займається спортом чи ні.

Рідко, але є люди, генетичні особливості організму яких дозволяють їм залишатися у формі, ведучи будь-який образ життя. Але найчастіше - ця людина суворо стежить за тим, щоб його фізичні дані залишалися в нормі, раціонально харчується і дає організму фізичні навантаження.

Невірні судження про харчування

 • Жири і вуглеводи - накопичувачі зайвої ваги. Відразу потрібно зазначити, що це не зовсім так. Добова потреба людини в калоріях вимагає вживання в їжу і тих і інших. Ні без жирів, ні без вуглеводів організм просто не зможе існувати. Головне - збалансувати їх у своєму меню.
 • Не можна їсти після 18.00. Це теж не зовсім правильно. Останній прийом їжі не повинен бути більше, ніж за 2 години до сну, і повинен бути «легким», без вмісту мучного та солодкого. Стакан кефіру і фрукти, вівсяна каша або відварна курка.
 • Є необхідно, поки не наситишся. І це не зовсім так. Лікарі-дієтологи рекомендують відчувати «легке недоїдання», і при цьому можна зупинити процес прийому їжі. Відчуття ситості прийде саме через 20-40 хвилин.

Правильне та збалансоване харчування

Для того, щоб правильно приймати їжу не достатньо лише знати, які продукти їсти можна, а які не можна, вкрай необхідно вміти використовувати необхідні продукти в їжу. Як потрібно харчуватися, щоб худнути залишаючись здоровим і активним ?:

 • Добова норма вживання води - 1,5-2 літри. Вода так само сприяє виведенню зайвої маси;
 • Запивати їжу водою категорично не можна! Вода розбиває шлунковий сік, що призводить до гальмування обміну речовин, і накапливанию калорій;
 • Прийоми їжі діляться на 4-6 частин протягом дня, зменшуючи при цьому обсяги.

Дієтологи визначили, виявили цілий ряд продуктів, вживання яких уповільнює засвоювання вуглеводів і допомагає «спалюванню» жирів. Для того, щоб харчуватися і худнути ці продукти повинні складати основу вашого раціону.

Зниження калорій і раціон харчування

Змінивши раціон харчування, ми змінюємо себе. Виключаючи з раціону смажене, борошняне, гостре - починається нове життя - життя по боротьбі із зайвою вагою.
Кілька продуктів, які дозволять знизити калорійність споживаних блюд, і допоможуть швидше розпрощатися із зайвою вагою. Що можна і потрібно їсти, щоб схуднути:

 • Яйця - не більше двох в день (бажано тільки білок). Високий вміст протеїну спалює жири.
 • Томати, капуста брокколі та цвітна - малокалорійні овочі, насичені клітковиною і протеїном.
 • Бобові - 100 грамів відварних бобових з тушкованою цвітною капустою є повноцінним вечерею.
 • Болгарський перець - джерело кератину і аскорбінової кислоти. В одному овоче - добова доза цих корисних речовин.
 • Морква - ще один союзник схуднення, що містить вітамін А.
 • Яблука - один розвантажувальний яблучний день обов'язкова складова кожної дієти.
 • Маслини (саме маслини, а не оливки) - не затримують воду в організмі, уповільнюють засвоєння вуглеводів.

Сам раціон харчування повинен включати в себе обов'язковий сніданок - рисову або вівсяну кашу, відварене яйце, а так само обід і вечерю, і кілька легких прийомів їжі між ними. Чи не задовго до сну можна обмежитися склянкою кефіру.

«Їж і худни» - у наш час ця фраза вже не парадокс. Правильно розрахувавши калорії, вибравши для себе що треба їсти, щоб схуднути, і дотримуючись основних правил правильного харчування можна без зусиль знизити свою вагу і підтримувати цю форму протягом усього життя.