Фіточай Лапачо як заварювати, корисні властивості і протипоказання


Свої справжні скарби природа іноді вміло ховає. У нетрях тропічних лісів Південної Америки, де багато цікавих рослин є незвичайне дерево зі звучною назвою Лапачо. Можливо, ще довгий час ми знали б про нього лише те, що з міцної деревини стовбура виходить відмінний паркет, але доля розпорядилася інакше. А головний «козир» популярності заокеанського жителя переховувався в його корі.

Зміст

 • Красиве дерево з цілющою корою
 • Лапачо - це сила і життєстійкість
 • Як правильно приготувати напій з кори Божественного древа


Красиве дерево з цілющою корою

У місцях проживання дерева Лапачо повітря свіже і насичений озоном, грунти багаті мінералами. Під час літнього цвітіння (з липня по вересень) кулясті крони дерев бувають щільно обсипані великими рожевими суцвіттями. Запилюють дивовижні квіти яскраві крихітні пташки колібрі.

Стовбур дерева досягає метрової товщини і висоти 30 м. Живе величавий гігант до 700 років. Крона досить рідкісна, тому крізь гілки можна милуватися чудовими квітами і прохань серед них екзотичних птах. Відмінний медонос став використовуватися і в якості прикраси національних парків, бульварів і міських скверів. Дерево Лапачо - національний символ Парагваю.

Напевно, за медоносні властивості облюбували його мурашки. Комахи поселяються в порожнистих просторах стовбура і харчуються соками рослини. У зв'язку з цією прихильністю Лапачо часто називають Мурашиним деревом.

Є у могутнього південноамериканської рослини багато інших назв, найбільш поширеним є тахибо або Рожеве лапачо. Але по-науковому правильно величають його Lapachotecome.

Задовго до того, як на землю Латинської Америки ступила нога європейця, цивілізовані інки і бразильські індіанці застосовували кору дерева тахибо в лікувальних цілях. Для цього використовувалася не груба зовнішня її частина, а внутрішня - м'яка і волога, просочена життєдайними соками дерева. Її сушили, подрібнювали і заварювали, отримуючи своєрідний напій, що зміцнює здоров'я. Висловлюючись сучасною мовою - фіточай.

Лапачо - це сила і життєстійкість

Суху сировину (заварка) для отримання такого фіточаю виглядає вельми своєрідно, багатьом воно нагадує старі великі тирсу. Посилюється ця асоціація легким деревним ароматом, який природним чином невід'ємний від натуральної кори.

За рахунок чого напій з сушеної деревини володіє потужними цілющими властивостями? Головну роль грає унікальний хімічний склад, яким має настій. У ньому міститься:

 • Збалансований комплект важливих вітамінів.
 • Багато необхідних мікроелементів: залізо, мідь, калій, кальцій, магній, марганець.
 • Велика кількість хинонов, якого не зустрінеш в інших рослинах. Вони забезпечують неповторний аромат і своєрідний терпкий смак напою.
 • Активні антиоксиданти.

На останньому пункті зупинимося трохи докладніше. Чай лапачо містить в собі антиоксидант під назвою карносол. Його присутність зіграло величезну роль у зростанні популярності настою кори тахибо, оскільки забезпечило питво властивістю зупиняти розвиток пухлинних процесів в організмі людини. У людей, які регулярно вживають етнічний чайок, значно знижується ризик отримати новоутворення у вигляді небезпечної пухлини.


Зараз у науковому світі йде безліч дискусій на тему протиракових властивостей лапачо. Багатьом здається метод використання в лікуванні простий натуральної кори неефективним. Але може бути це піар-робота фармацевтичних компаній, яким потрібно збувати свої дорогі протиракові ліки?

Достеменно відомо, що в клініках Бразилії давно й успішно застосовуються препарати з лапачо для лікування лейкемії та інших онкологічних захворювань. Хороший ефект дає їх застосування для підвищення імунітету. Список хвороб, які можна, якщо не перемогти, то послабити їх натиск цим не обмежується.

Відступають навіть важкі недуги:

 • Астма;
 • Цукровий діабет;
 • Недокрів'я;
 • Артрит;
 • Запалення кишечника.

Оскільки настій кори дерева має сильне противірусну та антибактеріальну дію, його використовували як антидот для очищення організму від токсинів і отрут. Здатне цілющу питво знімати нападу болю, зупиняти випадання волосся, допомагати при чоловічих статевих недугах.

Цілюще відвар стимулює утворення в організмі червоних кров'яних тілець, нормалізує серцеву діяльність, благотворно впливає на стан шкірних покривів.

Інки, гуарані, тупи і багато інших племена, що населяють Південну Америку в давні часи, називали Лапачо Божественним деревом за його здатність підтримувати життєстійкість і надання сил.

Як правильно приготувати напій з кори Божественного древа

Усі корисні властивості Лапачо витягти з подрібненої сухої кори дуже просто. Треба правильно приготувати напій. Ніяких складнощів!
Дотримуємося пропорції заварки: на 1 л води беремо 4 повних чайних ложки подрібненої кори;

 • Заварюємо правильно: в кипляче воду кладемо заварку і залишаємо на повільному вогні хвилин на 5, максимум;
 • Даємо відвару настоятися 15-20 хвилин;
 • Пити можна як в гарячому, так і в охолодженому вигляді

Напій виходить світло-коричневого кольору з терпким ароматом і гіркувато-кисленьким присмаком. Деяким смак екзотичного пиття нагадує полиновий абсент. Післясмак зазвичай в'яжучий через дубильних речовин, що містяться в корі. Буває, що в роті на небі залишається м'яка шорстка плівка. Це дуже пікантно і незвично.


Кожна людина відкриває своє лапачо і робить вибір, з чим його вживати. М'який і одночасно терпкий чай лапачо добре поєднується з медом, тростинним цукром. В нього можна додавати сушені ягоди або свіжий лимон. Оригінальний смак обов'язково викличе емоції, а щоб вони були позитивними і лікувальний ефект чаю був максимальним, наслідуйте самим елементарним радам:

 1. Купуйте заварку тільки в спеціалізованих магазинах, де ви зможете подивитися на неї, відчути запах, побачити колір. Враження повинні бути приємними: насичений коричневий колір, тонкий сильний аромат, приблизно як від свіжої дубової бочки, правильна форма дрібних стружечек.
 2. Заварюйте правильно і не зберігайте занадто довго готовий настій.
 3. Пийте фіточай в хорошій компанії і з добрими думками, позитивний настрій обов'язково принесе користь для душі.

І на завершення треба відзначити ще одну особливість етнічного напою. Він не містить кофеїну, тому його можна рекомендувати практично всім і в будь-який час.

Протипоказань немає. Часто Лапачо порівнюють за цілющими властивостями з ехінацеєю та женьшенем, а якщо додати до відомих лікувальними якостями цих рослин ще й реальну підтримку при онкологічних проблемах і їх профілактику, картина допомоги організму буде повністю завершена.

Бережіть своє здоров'я і здоров'я тих, хто вам доріг. Користуйтеся чудовими дарами флори нашої планети, щоб жити довго і якісно.