Як зробити ідеальні локони праскою - 3 простих кроки


Саме цей метод зараз радять багато стилісти, адже накручені таким чином волосся виглядає натурально, об'ємно і привабливо красиво. Багато модниць вже давно відмовилися від бігуді та плойки на користь прасок. По-перше, можна не тільки завити, але і випрямити або змінити інтенсивність хвилі власних кучериків. По-друге, пасма виглядають дуже природно. Що ж потрібно знати, щоб з легкістю використовувати даний інструмент?

Зміст

 • Особливості формування локонів
 • Вибір прасування


Особливості формування локонів


Існує декілька технік, як зробити локони праскою. Все залежить від типу волосся і образу, який ви хочете отримати в результаті. Однак існують загальні правила для будь укладання.

 1. Заколіть основну масу верхніх волосся, щоб вони не заважали. Починайте завивку з нижніх рядів і скронь, поступово переходячи до верхівки і потилиці.
 2. Розділяйте волосся на невеликі пасма, так локони протримаються довше, а зачіска буде більш об'ємною.
 3. Ретельно розчісуйте кожне пасмо для кращого ковзання прасування.
 4. На кінцях волосся обов'язково робіть стайлером підкручувати рух. Незакінчена хвиля виглядає неохайно, а прямі кінчики псують весь вигляд зачіски.
 5. Виправляти або перекручувати пасмо можна тільки після її повного охолодження.
 6. Якщо ви хочете, щоб укладання протрималася весь день, то перед початком завивки нанесіть на волосся мус або ж обробіть кожну пасмо лаком.
 7. Після того, як локони готові, чи не розчісуйте їх ретельно. Оптимально збити зачіску руками, щоб локони розпалися, але при цьому не втратили форму.

Якщо говорити про саму техніку завивки, то існує кілька способів формування завитка.

Варіант 1. Візьміть пасмо волосся, зробіть одну петлю навколо нижнього полотна прасування, затисніть її верхньою пластиною і повільно простягніть петлю по всій довжині волосся.

Варіант 2. Відокремивши пасмо невеликої товщини, затисніть її між пластин. Потім поверніть праску навколо осі на 180 градусів і в такому положенні повільно простягніть його вниз. Кінець прядки при цьому постійно притримуйте другою рукою, створюючи натяг.

Варіант 3. Метод схожий на попередній, тільки прилад повертається на 180 градусів то в одну, то в іншу сторону, праску при цьому тримається горизонтально.

Форма зачіски

Локони на довгому волоссі можуть розподілятися як по всій довжині, так і переходити від гладких коренів і великої хвилі посередині в часті завитки до низу. У першу чергу це залежить від розташування прасування. Спрямовані вгору пластини і нахил стайлера «від голови» дасть завивку в основному на кінці пасма. Якщо ж ви тримаєте праску пластинами вниз строго вертикально, або з нахилом у бік голови, то в результаті вийде спіраль по всій довжині зачіски.


Якщо мова йде про стрижку або волоссі середньої довжини, то за допомогою прасування можна зробити зачіски самих різних конфігурацій. По-перше, розташувавши прилад біля коріння, ви отримаєте максимальний обсяг. По-друге, закручуючи пасма в різні боки і навіть з різною інтенсивністю, легко створити укладання модельних форм.

Види укладок

Локони-хвилі і кучері-джгути. Класична і добре знайома всім завивка. Виконується будь-яким варіантом з перерахованих технік. Починайте накручувати локон відступивши від коренів 5-10 см. Інтенсивність завитка буде залежати від товщини пасма, температури пластин, розташуванні прасування в просторі і швидкості його руху.

Логічно припустити, що чим товще пасмо ви візьмете, чим менше буде нагрів робочої поверхні, а швидкість руху приладу більше, тим більш плавною вийде хвиля. Для отримання пружного джгута перераховані параметри повинні бути протилежними.

Хвилясті локони на середніх волоссі виглядають не менш виграшно, ніж на довгих. Відмінність виконання зачіски для волосся невеликої довжини тільки в тому, що відступати від підстави волосся потрібно менше, близько 2-3 сантиметрів.

Локони-зигзаги. Для виконання вам знадобиться фольга. Довжина листа повинна бути не менше довжини волосся, а його ширина в 2 рази перевищувати ширину пасма. Подібно до того, як це робиться при мелірованії, прядка загортається в фольгу. Потім фольга складається гармошкою в плоский прямокутник, який затискається між пластин прасування. Після декількох секунд впливу конструкція виймається і розтягується за кінець в зигзаг. Як тільки волосся охолонуть, фольга видаляється. Найкраще такі локони будуть виглядати на довгому волоссі.

Спіральки. Дуже цікава завивка, що нагадує африканські кучерики. Для виконання потрібно взяти дуже тонку пасмо волосся шириною всього в декілька міліметрів. Потім намотати її по спіралі на дерев'яну шпажку. Ця конструкція затискається між полотен прасування на кілька секунд. Паличка виймається після того як прядка охолоне.

Сам собі стиліст

Виконати з першого разу завивку непросто, навіть якщо ви добре вивчили в теорії, як зробити локони в домашніх умовах. Дуже корисним буде подивитися кілька відео на цю тематику: так рухи рук і прасування стануть більш зрозумілими.


Дуже багато чого буде залежати від ваших індивідуальних параметрів, тому, якщо ви все зробили правильно, а кучері не вийшло, не турбуйтеся. Головні у всьому - практика та досвід. Після декількох спроб ви знайдете техніку і температурний режим, відповідні саме вам. Не бійтеся експериментувати. Трохи фантазії і ваша зачіска стане бездоганною).

Вибір прасування

Для того, щоб робити ідеальні локони в домашніх умовах за допомогою прасування, потрібно для початку його в цьому будинку завести. Зрозуміти, який прилад заслуговує на увагу, допоможе кілька основних критеріїв:

 1. Матеріал пластин. Старі й дешеві моделі забезпечені металевими пластинами, які вкрай негативно впливають на структуру волосся. Краще віддати перевагу сучасним матеріалами: кераміці, тефлону, мармуру або турмаліну. У вартості вони не сильно програють металу, при цьому їх дія на волосся незрівнянно більш щадне.
 2. Край пластин. Так як ви хочете зробити локони праскою, то краї у його пластин повинні бути закруглені. Тільки такі прилади дозволять зробити оптимальну хвилю без заломів.
 3. Регуляція температури нагріву. Функція безперечно корисна, оскільки для різних типів волосся оптимальною є різна температура. Зразкові діапазони такі: 220 - 180 градусів для товстих, густих і важких; 180 - 160 градусів при середньостатистичних параметрах зачіски; 160-110 градусів, якщо мова йде про тонких, пошкоджених і ламких волоссі. На приладах без регулювання нагрів відбувається до 200 градусів.
 4. Ширина пластин. У контексті завдання щодо створення локонів, потрібно зрозуміти, яку завивку ви зазвичай віддаєте перевагу. Для дрібних кучерів більше підійдуть тонкі пластини, для плавної хвилі краще використовувати широку робочу поверхню. Також потрібно врахувати довжину волосся: чим волосся довше, тим ширше повинна бути пластина.
 5. Додаткові функції. Ряд приладів забезпечені іонізатором, що, за словами виробників, знімає статичну напругу і не дозволяє волоссю електризуватися.

Ефективність функції не доведена, але її наявність точно не зашкодить, тому все залежить від суми, яку ви готові витратити.

Запобіжні заходи

Отже, вибір зроблений і праску в ваших руках. Але перш ніж зайнятися зачіскою, варто подбати про захист свого волосся. Існує декілька простих правил безпеки при завивці праскою:

 • ретельно просушуйте волосся перед укладанням;
 • обов'язково наносите на волосся спеціальні засоби з термозахистом;
 • правильно вибирайте температурний режим роботи приладу в залежності від типу волосся;
 • не затримуйте праска з обов'язку на одній ділянці;
 • при першому застосуванні використовуйте самі щадні температурний режим і швидкість завивки, змінюючи їх залежно від отриманого результату.