Лазерна епіляція відгуки, рекомендації та протипоказання


Наперекір природі, ми - жінки, багато часу проводимо в боротьбі з небажаними волосками на тілі. Перепробувавши багато способів, рано чи пізно кожна вибере для себе найбільш оптимальний і прийнятний спосіб. Хтось використовує бритву, хтось депіляцію воском, хтось шугарінг або крему. Останнім часом стала модна така салонна процедура, як лазерна епіляція. Що ж являє собою цей метод, наскільки він ефективний і коштує витрачених грошей, чи має протипоказання - в цих питаннях ми зараз розберемося.


Зміст

 • Що таке лазерна епіляція
 • Видалення волосся назавжди: міф чи реальність
 • Що можна, а чого не можна робити ДО і ПІСЛЯ лазерної епіляції
 • Переваги лазерної епіляції

Що таке лазерна епіляція

Передумовою виникнення лазерної епіляції, була відсутність ефективного і має тривалий позитивний результат, методу боротьби із зайвими волоссям. Тому в середині 70-х років ХХ століття почалися розробки нового способу епіляції за допомогою лазера. Перші комерційні апарати з'явилися наприкінці 90-х років і відразу показали високу ефективність цього рішення.

Принцип полягає у впливі на волосяні фолікули променем світла (лазером) в певному діапазоні, в результаті чого оброблені волоски відмирають і випадають, а так само сповільнюється, а в подальшому і зовсім припиняється, зростання нових.

Не варто плутати такі поняття як фотоепіляція або лазерна епіляція. Фотоепіляція - це вплив на цибулину волоска за допомогою високої температури. Якщо бути точніше, то під променем світла відбувається термічна реакція, під впливом якої цибулина позбавляється всіх поживних речовин, необхідних волоска для нормального росту. В результаті цибулина відмирає, а разом з нею і видима надкожная частина волосся. До речі, звідси і пішла наукова назва фотоепіляції - термолиз: термо - температура, а лізис - руйнування.

В основі лазерної епіляції лежить трохи інший метод. Під час цієї процедури відбувається вплив лазером як на саме тіло волоска, так і на цибулину. Головне завдання - знищити меланін, пігмент, який «диктує» колір волосся: чим більше в волосині меланіну, тим темніше волосся.

До речі, базуючись на цьому, метод лазерної епіляції абсолютно безрезультатний для світлих і сивого волосся, так як рівень меланіну в них мінімальний і лазер просто не здатний впливати на такий тип волосся.

Сам процес видалення волосся відбувається за допомогою спеціального приладу - лазерного епілятора. На сьогоднішній день фірми-виробники пропонують косметичним салонам широкий вибір цих приладів, але всі вони розроблені і функціоную згідно теорії селективного фототермоліза.

Видалення волосся назавжди: міф чи реальність

Косметичні салони, пропонуючи послуги з видалення волосся, рекламують метод лазерної епіляції як єдиний спосіб раз і назавжди позбавити від небажаної рослинності на тілі. Наскільки це твердження правдиво? Давайте розберемося.

Справа в тому, що волосся на тілі не ростуть одночасно, вони оновлюються з «завидною» періодичністю. В залежності від індивідуальних властивостей організму, на тілі знаходяться від 5 до 20% волосся в неактивній стадії зростання. Їх час приходить трохи пізніше. Коли вони здадуться на поверхні шкіри, в інших місцях починають розвиватися нові фолікули. І так відбувається постійно.

У момент видалення волосся лазером, він впливає тільки на видимі волоски і їх цибулини. Знаходяться поруч, але ще не видимі волоски, піддаються обробці частково, але цього не достатньо для їх повної нейтралізації. З часом вони проростають, слабкі і тонкі, але все ж вони є. Повний цикл оновлення волосся на тілі становить від півроку до двох років. Ось на протязі цього періоду потрібно зробити близько 4-5 процедур. Хороший спеціаліст здатний розрахувати приблизну кількість процедур і періодичність їх проведення.

За відгуками про лазерної епіляції, залишеними клієнтами на сайтах косметологічних клінік або на жіночих форумах, зробити однозначні висновки про ефективність цього методу неможливо. Все-таки позначаються індивідуальні особливості організму: гормональний фон і його дисбаланс, зміни в ендокринній системі, сама структура волосся, спадковість.

Що можна, а чого не можна робити ДО і ПІСЛЯ лазерної епіляції

Перед проведенням процедури лазерної епіляції необхідно:

 1. Деякий час утриматися від сонячних ванн: приблизно 4-6 тижнів не засмагати на пляжі і в солярії, а в літній період постійно користуватися засобами для безпечної засмаги.
 2. У перебігу 2,5 місяців до процедури забороняється проводити будь-які методи епіляції (воскову, шугарінг, ін.). Допускається тільки гоління.
 3. Якщо ви схильні до герпесу, то за 3-5 днів почніть приймати противірусні препарати, навіть якщо явного ознаки захворювання немає.
 4. Володарям смаглявої шкіри рекомендується протягом 1-1,5 місяця обробляти шкіру отбеливающими кремами. На думку фахівців, це покращує результати епіляції.

Крім обов'язкового виконання цих пунктів, рекомендується звернутися до лікарів, для з'ясування причин надмірного росту волосся (якщо такий звичайно присутній). І головне, процедура повинна проводитися тільки в спеціалізованих клініках і кабінетах, і тільки досвідченими фахівцями. Такого поняття, як лазерна епіляція в домашніх умовах, не існує і якщо хтось пропонує таку процедуру «на дому», рекомендуємо, обходить цього фахівця стороною.

Рекомендації, чого не можна робити і як доглядати за шкірою після лазерної епіляції повинен дати ваш косметолог, який проводив процедуру.

У загальному випадку вони наступні:

 1. Безпосередньо після процедури користуватися зволожуючими кремами, підібрати які вам допоможе фахівець, який проводив епіляцію.
 2. Необхідно виключити прийняття гарячої ванни, душа, а так само сауну або лазню протягом 3-5 днів після процедури, залежно від почервоніння шкіри.
 3. Протягом доби не мочити оброблені ділянки тіла, і вже тим більше не обробляти мочалкою.
 4. Протягом 2-3 днів відмовитися від усіх масажних процедур.

Протипоказання для процедури

Незважаючи на високу ефективність і затребуваність цієї процедури, випробувати її на собі можуть не всі.

 1. До числа цих людей ставляться вагітні жінки та діабетики.
 2. Не судилося дізнатися всі принади лазерної епіляції власницям світлих, сивого і рудого волосся. У таких волоссі маленьке вміст меланіну, і лазер малоефективний.
 3. Не бажано робити процедуру, якщо у вас смаглява шкіра або сильний загар.
 4. Абсолютним протипоказанням є гострі інфекційні захворювання, в тому числі герпес.

Переваги лазерної епіляції

На сьогоднішній день існує маса способів видалення небажаного волосся на тілі. Це можуть бути і домашні процедури, і салонні. Згідно статистичним дослідженням, лазерна епіляція є найбільш затребуваною серед сучасних жінок. Це обумовлено її перевагами, що виділяють цей спосіб серед інших:

 1. Безпека та безболісність процедури дозволяє проводити видалення волосся на всіх ділянках тіла: на обличчі, стегнах і гомілки, руках, в області бікіні, і навіть на грудях. Наприклад, лазерна епіляція бікіні абсолютно безболісна і безпечна, при тому що інші методи видалення волосся на цій ділянці досить болючі.
 2. Після проведення лазерної епіляції на тілі залишається не більше 5-7% волосся. Такий високою ефективністю не відрізняється жоден з відомих методів.
 3. Тривалість ефекту. Залежно від віку клієнта, структури волосся та індивідуальних особливостей організму оброблені ділянки тіла не потребують додаткової або повторної депіляції протягом деякого періоду часу: від 6 місяців до 7 років (!).
 4. Швидкість проведення процедури не може не радувати. Наприклад, лазерна епіляція верхньої губи займає не більше 10 хвилин, зона бікіні - близько 20, а ноги від 60 до 90 хвилин. І все це супроводжується підвищеним комфортом і повною відсутністю больових відчуттів.
 5. Як би дивно це не звучало, але лазерна епіляція - це найбільш економний спосіб боротьби з волоссям. Незважаючи на високу вартість процедури, вона вигідно випереджає інші методи. Наприклад, на одну процедуру лазерної епіляції припадає 5-6 воскових або цукрових, не кажучи вже про гоління або застосуванні спеціальних кремів і гелів.
 6. Одним з особливостей цього методу, є видалення «врослого волосся». Жоден з відомих методів депіляції не здатний вирішити цю косметологічну і естетичну проблему.
 7. Безпека цього методу обґрунтовується тим, що цілісність шкірного покриву під час процедури не порушується. Лазерний промінь проникає на глибину 2-3 мм і цього достатньо для впливу на цибулину і сам волосок. Тому, можливість зараження якими-небудь захворюваннями, а також отримати опромінення внутрішніх органів або шкірного покриву - це міф.

Тому питання, чи шкідлива лазерна епіляція, давно вирішено і підтверджений на практиці багаторічними клінічними випробуваннями. Даний вид епіляції можна застосовувати навіть під час вагітності.