Калланетика для схуднення швидке позбавлення від зайвих кілограмів


Пару десятків років тому калланетика для схуднення стала справжнім відкриттям у світі оздоровчого фітнесу.

За час свого існування «гімнастика незручних положень» (так її називають американці) завоювала тисячі шанувальників по всьому світу завдяки унікальній методиці американського лікаря Каллан Пінкней. Маючи проблеми з власною фігурою, вона розробила ряд вправ ідеально підходять саме жінкам.

Зміст

 • Суть методики
 • Простий комплекс вправ калланетики
 • Відгуки та коментарі

Крім ефекту схуднення, калланетика володіє і омолоджуючий впливом на організм. У процесі занять з'являється гнучкість в суглобах, поліпшується кровообіг в органах малого тазу, посилюється імунітет, зникає целюліт, а гарний настрій стає постійним супутником жінки.


Суть методики

По темпу виконання вправ гімнастика калланетика трохи нагадує пілатес. Рухи плавні, виконуються в спокійному темпі. Таке тренування припаде до смаку любителям простих повільних вправ з нескладною координацією. При цьому автор методики стверджує, що одна година занять калланетикой дорівнює по ефективності 24 годинах класичної аеробіки.

Однак аеробіка має безліч протипоказань за станом здоров'я, таких як захворювання серця і судин, а також проблеми з суглобами. Протипоказань до калланетике практично не існує, так як процес створення красивої фігури йде без інтенсивних «ударних» навантажень.

Незаперечні плюси «гімнастики незручних положень»:

 • доступність завдяки простоті і великому набору навчального відео, представленому в Інтернеті;
 • статичні вправи дозволяють знизити травматичність тренувань в рази в порівнянні з іншими видами фітнесу;
 • висока ефективність і позитивний вплив на фігуру;
 • методика калланетики передбачає використання комплексних вправ, які задіюють всі групи м'язів у людському тілі;
 • мінімальна наявність протипоказань і вікових обмежень.

Для того щоб почати тренування необов'язково відвідувати фітнес клуб і спортивний центр. Досить придбати килимок для занять, зручну форму і включити диск з улюбленою музикою. У теплу пору року можна підвищити ефективність занять, перенісши їх на свіже повітря. Тим, хто з якихось причин не хоче тренуватися самостійно, можна порекомендувати відвідувати фітнес клуб. Калланетика відноситься до поширених напрямками, тому труднощів при виборі місця для занять не виникне.

Ефективність методики для схуднення ні в кого не викликає сумнівів. Тим не менш, виникає питання, чому годинник інтенсивних виснажливих навантажень не дають такого результату, як одна година спокійних вправ калланетики? Відповідь досить проста: в процесі тренування працюють дрібні, глибоко розташовані м'язи. Такий вплив прискорює обмін речовин в організмі і стимулює додатковий витрата енергії. Звідси і втрата ваги без нарощування об'ємних м'язів.

Ще одним безперечним достоїнством гімнастики є використання комбінованих рухів на всі м'язові групи. В інших видах фітнесу найчастіше працюють тільки окремі великі м'язи, що дещо знижує ефективність тренування.

Під час занять калланетикой вже через два-три тижні в організмі почнуться позитивні зміни:

зменшуватися больові відчуття в попереку, шиї і суглобах, пов'язані з неправильним способом життя;

 • покращиться постава;
 • прискориться метаболізм;
 • почне знижуватися вага;
 • м'язи прийдуть в тонус;
 • шкіра стане гладкою, зменшаться прояви целюліту;
 • з'явиться гнучкість і посилиться ступінь рухливості суглобів.

Простий комплекс вправ калланетики

Перш ніж приступити до тренувань, необхідно засвоїти деякі правила, виконання яких зробить заняття більш ефективними:

 • навантаження потрібно збільшувати поступово, не допускаючи надто хворобливих відчуттів в м'язах;
 • уникати затримок дихання;
 • не розраховувати на миттєвий результат, так як в перший дні вага може трохи збільшитися;
 • калланетика для початківців повинна проводитися під керівництвом досвідченого інструктора або за допомогою навчального відео, щоб не допустити помилок в техніці виконання вправ;
 • правил раціонального харчування і режиму сну ніхто не скасовував, тому їх потрібно дотримуватися під час будь-яких занять спортом і фітнесом;
 • якщо тренування починають «приїдатися», бажано їх не кидати, а спробувати комбінувати з пілатесом або йогою.

Всього існує тридцять вправ калланетики, які діляться на 7 груп в залежності від тих м'язів, на які вони спрямовані. Будь-яке тренування повинна починатися з розминки, яка може бути у вигляді простих растягивающих рухів, обертань і нахилів, і тільки після цього потрібно переходити до основної частини.

Як приклад можна привести по одній вправі на кожну частину тіла. Таку 15-хвилинну гімнастику бажано проводити замість ранкової зарядки, а коли є вільний час - виконувати повний комплекс.

Вправа для плоского живота

Початкове положення - лежачи на підлозі, ноги підняті вгору, руки обхоплюють стегна, голова і плечі тягнутися до колін. Далі, опустивши ноги, необхідно виконати розгойдують руху верхньою частиною корпусу з амплітудою 20-30 см. Повторити не менше ста разів. Якщо на перших порах виникають труднощі, можна ноги зігнути в колінах.

Вправа для струнких ніг

Початкове положення - стоячи, нога пряма і лежить на спинці стільця. Потрібно підняти руки і виконати нахил до ноги, повторити не менше 50 разів і змінити ногу.

Вправа для сідниць

Початкове положення - на колінах обличчям до стільця, тулуб трохи відхилена назад. Потрібно повільно підняти ліве коліно вгору і в бік, а через п'ять секунд відірвати від підлоги і стопу. Повторити не менше 50 разів для кожної ноги.

Розтягуюче вправу №1

Початкове положення - лежачи на підлозі, підборіддя витягнуть в стелю. Потрібно підняти ногу і обхопити її руками, підтягнути до грудей, випрямити. Повторити не менше 50 разів на кожну ногу.

Розтягуюче вправа №2

Початкове положення - стоячи обличчям до стільця, руки лежать на спинці. Потрібно нахилитися вперед з прямими руками, підняти зігнуту в коліні ногу, напружити сідниці, виштовхнувши таз вперед. Виконати по 50 разів на кожну ногу.


Незважаючи на гадану простоту, займаючись калланетикой, доведеться неабияк попітніти. Тому не варто прагнути виконати 50-100 повторень, а краще почати з мінімальної кількості - 15-20 разів. Особливо це важливо, якщо в наявності є проблеми зі здоров'ям. Навіть у такого напрямку, як калланетика деякі обмеження все-таки є:

 • захворювання серцево-судинної системи;
 • період після операційних втручань протягом одного року;
 • період після кесаревого розтину до одного року;
 • серйозні проблеми із зором, очні операції;
 • астма та інші захворювання органів дихання;
 • при захворюваннях хребта потрібно ввести обмеження на деякі вправи (наприклад, повороти);
 • наявність геморою і варикозне розширення вен накладають заборону на присідання.

Відгуки та коментарі

Автор статті, ваш покірний слуга, досить багато років пропрацювала інструктором з фітнесу у великій мережі фітнес-клубів. Проводилися там і статистично дослідження. Ось деякі відгуки з нашого опитування по калланетике:

«Займаюся калланетикой вже більше року, іноді поєднуючи з відвідуванням йоги. За цей час я не тільки схудла на 15 кілограмів, але і стала гнучкіше. Мені подобається відсутність інтенсивних кардіонагрузок і простота виконання вправ. Раніше на аеробіці відчувала дискомфорт через труднощі з диханням, а зараз отримую задоволення від кожного заняття ».

Анна, 35 років.

«Відкрила для себе калланетику не так давно, але оцінила дану методику по достоїнству. Взагалі я прихильник активного фітнесу, але за станом здоров'я не кожна навантаження мені підходить. Вага йде, але не дуже швидко, самопочуття відмінне. З мінусів - трохи нудно ».

Альбіна, 41 рік.

«Думала, що калланетика - це легко і просто. Як я помилялася! Виявилося, що деякі вправи я не можу виконати більше 20 разів. Але з часом втягнулася і зазначила приголомшливий ефект від тренувань ».

Настя, 25 років.

Практично не існує людей, у яких є абсолютні протипоказання до занять спортом та рухової активності. Одним підійде йога, іншим - калланетика, треті знайдуть себе у танці або ранкові пробіжки.

Головне - не опускати руки, не здаватися під натиском ліні, стресів і захворювань. Можна просто взяти за правило гуляти перед сном 15 хвилин і це стане першим кроком на шляху до здоров'я і стрункості.