Фітнес для ледачих віброплатформа для схуднення


Чудо-дієти і спортивне харчування, апаратні методи, спеціальні віброплатформи для схуднення і навіть гіпноз - все це людина винаходить для того, щоб без особливих зусиль схуднути і підтримати себе в хорошій фізичній формі. Фітнес клуби та салони краси пропонують безліч новинок, які гарантують ефект за короткий термін без особливих зусиль.

Зміст

 • Що таке віброплатформа?
 • Як використовувати вібротренажер для схуднення?
 • Протипоказання за станом здоров'я

Одним з останніх досягнень сучасної індустрії фітнесу є віброплатформа, яка набула особливої ​​популярності у зарубіжних клубах. Існує кілька версій появи вібротренінга. Одна з них стверджує, що платформу винайшли вчені для відновлення м'язової активності космонавтів, які довгий час провели в умовах невагомості.


Дещо пізніше вібротренажер почали використовувати в реабілітаційних програмах для дітей-інвалідів та для спортсменів. Наступним кроком стало впровадження даного обладнання в програми фітнесу. Тренажери завоювали популярність у голлівудських зірок, наприклад у Мадонни.

Що таке віброплатформа?

Вібротренажер являє собою платформу, яка вібрує з певною частотою (до 60 Гц) і амплітудою коливань (до 10 мм). Під час тренування потрібно виконувати набір простих вправ в різних вихідних положеннях. Решта виконає тренажер, змушуючи м'язи працювати в активному темпі і витратити за годину тренування близько 600 калорій.


За рахунок вбудованих функцій і великої кількості додаткових програм, платформу можна використовувати для масажу, розминки і розтяжки. Існує безліч виробників обладнання як для професійного, так і для домашнього використання. Однак ціна хороших тренажерів досить висока, тому використовують їх у домашніх умовах не дуже часто. Ціна однієї платформи становить близько 1 тисячі доларів США, тому частіше застосовують недороге віброобладнання.

Одним з бюджетних варіантів є Flexi-Bar, який являє собою невеликий жердину з зручним утримувачем для руки. Під час виконання спеціальних вправ він створює коливальні рухи певної амплітуди, які стимулюють скорочення м'язів. Придбати Flexi-Bar можна в інтернет-магазинах товарів для фітнесу і спорту.

Тренажер надає позитивний вплив на організм і є ефективним засобом у вирішенні наступних проблем:

 • зменшує прояви целюліту;
 • сприяє корекції фігури;
 • покращує кровопостачання;
 • впливає на вироблення колагену, який «відповідає» за пружність шкіри;
 • надає заспокійливу дію на психіку людини (ефект заколисування);
 • дає можливість привести себе у форму людям з проблемною спиною, колінними суглобами і захворюваннями серцево-судинної системи.

Як використовувати вібротренажер для схуднення?

Якщо дозволяє стан здоров'я, то бажано комбінувати вправи на віброплатформе з іншими видами фітнесу. Робота на тренажері не може забезпечити повноцінного навантаження на серцево-судинну систему, тому кардиоупражнения є обов'язковою умовою ефективного тренінгу.

Починати заняття з обладнанням рекомендується з 10-15 хвилин, і поступово збільшити час тренувань до півгодини. Змінить рівень навантаження можна за допомогою регулювання частоти: до 25 Гц виникає масажний ефект, а з 30 Гц починається активна робота м'язів і виникає необхідність у додаткових вправах. Під час занять бажано поповнювати запаси рідини в організмі, так як її втрата досить велика.


Відомо, що для досягнення хорошого результату, навантаження потрібно постійно міняти. Саме тому зростає популярність крос-тренінгу і різних інтервальних тренувань. За таким же принципом можна використовувати вібротренінг, впроваджуючи заняття на платформі тільки після того, як м'язи «звикли» до стандартних вправ. При цьому потрібно враховувати, що вібрації у великих кількостях можуть негативно вплинути на здоров'я чоло-століття.

Вправи на віброплатформе досить прості у виконанні і легко запам'ятовуються.

Існує кілька варіантів різних рухів:

 • підйоми на шкарпетки з метою навантажити м'язи стегна і гомілки;
 • присідання з підтягуванням вгору задіє м'язи стегон, рук і плечового пояса;
 • нахили в сторони для тренування косих м'язів живота;
 • різноманітні скручування з положення сидячи.

Вправа рекомендується виконувати не менше 30 секунд і поступово збільшити час до однієї хвилини, а паузи скоротити. Ще однією необхідною умовою зниження ваги є раціональне харчування з обмеженням вживання певних видів продуктів.

Протипоказання за станом здоров'я

Вібротренінг, на перший погляд, здається дуже нешкідливим видом навантаження. Під час занять стрибки і біг відсутні, вибір вправ досить обмежений і задіяна велика кількість м'язових груп. Але це не зовсім так. Існує ряд протипоказань для занять на віброплатформе:

 1. Вагітність. При цьому «цікаве становище» абсолютно не є протипоказанням для занять іншими напрямками фітнесу, якщо немає відхилень у її перебігу.
 2. Серцево-судинні захворювання.
 3. Тромбоз глибоких вен.
 4. Наявність штучних суглобів.
 5. Грижі міжхребцевих дисків.
 6. Діабет (не є протипоказанням для багатьох видів фітнесу).
 7. Епілепсія.
 8. Хронічні захворювання в стадії загострення.
 9. Запальні процеси.
 10. Часто повторювані мігрені, що супроводжуються сильною головою болем.
 11. Пухлини.
 12. Нещодавно перенесені операції на очах або проблеми з сітківкою.
 13. Наявність кардіостимулятора.

Багато стану з наведеного списку не є абсолютними протипоказаннями для занять, наприклад, пілатесом або йогою. Вид навантаження, тривалість тренувань можуть варіюватися залежно від індивідуального стану людини, але строгих заборон не існує.

Кожна людина повинна розуміти, що для досягнення результату в будь-якій справі потрібні певні зусилля з його боку. Завдання виробників обладнання та харчових добавок одна - заробити гроші. Від виробника до покупця товар проходить довгий шлях, який служить джерелом доходу для посередницьких компаній і рекламних агентств. Тому потрібно тверезо дивитися на речі і розуміти, що існує тільки дві основні умови, які реально допоможуть скинути вагу:

 1. Правильне харчування.
 2. Активний спосіб життя і фізичні навантаження.

Звичайно, якщо існує альтернатива між повною відсутністю занять спортом та використанням пристосувань для «ледачого фітнесу», то вибирати потрібно друге. Гіподинамія - один з найстрашніших ворогів сучасної людини і негативний вплив її на організм відомо досить давно.