Врослий ніготь як його позбутися


На перший погляд, оніхокріптоз (медична назва хвороби) - дрібниця, але насправді це захворювання небезпечне не тільки болем при ходьбі, а може стати причиною гнійного запалення м'яких тканин пальця і ​​самої кістки. Особливо небезпечним врослий ніготь може стати для хворих на цукровий діабет - вже на першій стадії він може призвести до серйозних ускладнень у вигляді некрозу тканин.

Зміст

 • Причини захворювання
 • Як виявляється захворювання
 • Ускладнення і наслідки
 • Допоможіть собі самі
 • Традиційні методи лікування оніхокріптоз
 • Профілактичні заходи


Причини захворювання

Причини хвороби дуже передбачувані, але, на жаль, вони часто супроводжують нас у повсякденному житті:

 • неправильне обрізання нігтьової пластини (глибоке обрізання країв). Це причина патології в 95% випадків. Тільки правильно виконаний педикюр може вберегти вас від цієї проблеми;
 • плоскостопість;
 • носіння вузького взуття;
 • грибкові захворювання (оніхомікози);
 • травматичне пошкодження пальців ніг;
 • вроджена схильність до даного захворювання (надмірна кількість м'яких тканин шкірного нігтьового валика);
 • ортопедичні захворювання, які супроводжуються вальгусной деформацією кінцівок;
 • деформація нігтьової пластини;

Як виявляється захворювання

Вростання нігтьової пластини в бічний край шкірного нігтьового валика - досить поширене явище. Найчастіше це відбувається на великому пальці ноги, а вростає частіше саме внутрішній край нігтя. Характерною особливістю цього патологічного процесу є рецидивуючий характер перебігу, якщо не застосувати грамотне і правильне лікування врослого нігтя.

З самого початку врослий ніготь великого пальця нічим себе не проявляє. У м'яких тканинах околоногтевих валиків міститься велика кількість чутливих нервових закінчень. Як тільки краєчок нігтьової пластини вростає так, що пошкоджує ці нервові волокна, починаються перші симптоми хвороби.


Спочатку людини турбує тупий біль при ходьбі або при одяганні взуття. Через 1-2 дні, біль стає гострою і яскраво вираженою, носить пульсуючий характер. Турбує хворого і в стані спокою. Тоді-то люди і починають придивлятися до своїх ніг і знаходять такі характерні ознаки хвороби.

Край нігтьового ложа запалений, спостерігають його набряк і почервоніння. Якщо доторкнутися до пошкодженого місця, що складно зробити через больового синдрому, то можна відчути підвищення місцевої температури. З часом може з'явитися ранка, грануляційна тканина, скоринки і гній. Все це відображає процес, який відбувається в даний час в тканинах - запалення.

Якщо лікування врослого нігтя на великому пальці ноги не застосувати вчасно, то запальний процес буде прогресувати, що в кінцевому підсумку може призвести до плачевних наслідків.

Виділяють 3 клінічні стадії хвороби:

 1. Хворого турбує біль, почервоніння і набряк ураженої пальця.
 2. Приєднується інфекція, починає виділятися гній з рани.
 3. Розростається грануляційна тканина, гострий процес затихає і починається хронічне запалення.

Ускладнення і наслідки

Чим же небезпечний вросший краєчок нігтя? Щоб зрозуміти це, потрібно знати, що відбувається в цей час в організмі.

Для організму частина нігтя, що вріс у шкіру, є чужорідним предметом. Виходячи з цього, імунна система посилає на "місце аварії" клітини білої крові (лейкоцити), основна функція яких знешкодити і розсмоктати чужорідний предмет. Щоб впоратися зі своїм завданням вони продукують речовини, які розплавляють тканини з утворенням гною. Якщо процес зайшов далеко, приєдналася інфекція, організм не може впоратися самостійно, то гнійне запалення поширюється на сусідні тканини.


В результаті може розвинутися абсцес, флегмона, панарицій, остеомієліт і навіть гангрена ураженої кінцівки. Такі ускладнення вимагають невідкладного хірургічного втручання, що може призвести до плачевних наслідків - ампутації пальця, стопи або всієї кінцівки.

Допоможіть собі самі

Якщо ви помітили у себе таку проблему на першій стадії розвитку і не хочете довести справу до операційного столу, то можна випробувати лікування врослого нігтя в домашніх умовах.

Це прості заходи, але вони виявляються дуже ефективними. Їх основна мета - запобігти інфікуванню і наступні вростання нігтьового краю в плоть.

Дотримуйтеся особистої гігієни - мийте стопу 2 рази на день з антибактеріальним милом. Протягом усього дня піклуйтеся про сухість і чистоті ваших ніг. Не носіть в цей час вузьку взуття і туфлі на підборах. Найкраще підійдуть сандалі.

Можете спробувати трошки підняти куточок, який упивається вам в шкіру. Візьміть шматочок вати або бинта і вставте в простір між піднесеним куточком і шкірою. Це запобігти подальшому вростання. Така лікувальна маніпуляція викликає біль, але це необхідно. Курс лікування вдома займає від одного до двох тижнів.

Якщо ви не помічаєте поліпшення через 3 дні, то самолікуванням займатися запізно і потрібно обов'язково відвідати лікаря.

Потрібно знати ще деяку деталь. Ні в якому разі не приймайте теплих ножних ванн (є в мережі такі поради), якщо запалення має гнійний характер. Тепло може призвести до генералізації гнійного процесу і розвитку флегмони.

Традиційні методи лікування оніхокріптоз

Існує консервативне і хірургічне лікування оніхокріптоз. Вибір методу і тактики залежить від стадії захворювання.


Консервативна методика лікування аналогічна лікуванню в домашніх умовах і може застосовуватися на першій стадії захворювання. На всіх наступних етапах вона малоефективна, часто допускає рецидиви.

Хірургічне лікування хвороби показано у разі:

 • вростання нігтьової пластини 2 і 3 стадії;
 • запалення (пароніхія) нігтьового валика.

Методів хірургічного лікування оніхокріптоз багато, але найбільш результативна - це крайова резекція (часткове видалення) нігтя разом з росткової зоною. Весь ніготь видаляють в рідкісних випадках (грибкове ураження).

Сьогодні існує відмінна альтернатива хірургічному втручанню - видалення врослого нігтя лазером. Після такого лікування практично не буває рецидивів, це безболісна процедура.

Лікування врослого нігтя народними засобами малоефективні на 2 і 3 стадії, але разом з консервативним лікуванням в домашніх умовах початковій стадії роблять свій позитивний вплив. Часто використовують в цих цілях алое, соду, вершкове масло, мед, цибуля.

Профілактичні заходи

Щоб уникнути хвороби досить слідувати простим правилам:

 • правильно робіть педикюр - не обрізайте ніготь півколом, а по прямій лінії;
 • своєчасне лікування оніхомікозу нігтів;
 • піклуйтеся про гігієну ваших ніг;
 • носите тільки простору і з широким носом взуття;
 • уникайте травм.

Чи не недооцінюйте всю серйозність такого діагнозу, як врослий ніготь. Адже така на перший погляд маленька проблемка може привести до плачевних наслідків. Займайтеся профілактикою, адже набагато легше попередити хворобу, ніж її лікувати.