RF-ліфтинг відгуки або навіщо платити за те, що не працює


«... Вам пора лікуватися електрикою». Тепер цим не розсмішиш, і, тим більше, не здивуєш. Фізіотерапевтичні методи терапії стали стандартом при багатьох хворобливих станах, вони допомагають прискорити процес лікування та реабілітації.

Зміст

  • Наукова обґрунтованість методу.
  • Очікувані результати
  • Які результати досліджень
  • Кому протипоказана процедура?

Тим не менш, відносно свіжим віянням можна вважати початок застосування фізичних властивостей високочастотних полів в косметології. RF-ліфтинг (або радіочастотний ліфтинг) - так назвали новий нехірургічний метод, що дозволяє, на думку розробників, боротися з ознаками віку, зморшками, зниженням тонусу шкіри. Він призначений для отримання ефекту омолодження без хірургічного втручання, ускладнень, тривалого реабілітаційного періоду.


Ви помічали, що надзвичайно цікаво жити в епоху інформаційних технологій? Інформацію легко отримати різну, а висновки можна зробити самостійно. Шкіра у нас одна, особа теж заміні не підлягає, так що не будемо покладатися на думку зацікавлених сторін, а приступимо до аналізу численних фактів з нас цікавить питання. Адже не тільки інформаційні технології - ознаки нашого часу, але і геніальні маркетингові ходи. Отже, давайте розберемося чого ж більше в цій новій і популярною процедурою ...

Наукова обґрунтованість методу.

Метод заснований на дії електромагнітних полів у діапазоні радіохвиль з метою помірного розігріву шкіри. Термальний ефект активує, посилює синтез колагену і еластичних волокон шкіри, що і є основою омолоджуючого ефекту: поліпшення еластичності, зменшення довжини і глибини зморшок.

RF- ліфтинг характеризується негайним ефектом, викликаним розігрівом і подальшим контрольованим зниженням температури тканин. Метод стимулює компенсаторні механізми, внаслідок розширення судин і припливу крові посилюється кровопостачання. Це спонукає тканини до відтворення фібробластів, (клітин, що забезпечують щільність тканин), і оновленню колагенових волокон, що сприяють еластичності шкіри.

Очікувані результати

Радіочастотний ліфтинг дає хороші результати в поліпшенні стану шкіри обличчя, шиї, області навколо очей. Метод ефективний також для зони декольте, рук, живота, стегон. Зокрема, з його допомогою є можливість впливати на так звані розтяжки. Радіочастотні процедури рекомендуються пацієнтам з помітною втратою еластичності шкіри, зокрема, зміненим овалом обличчя і в'ялістю шкіри в області шиї. І вже тим більше піддаються корекції тонкі зморшки навколо очей.


Переваги методу:

  • Неінвазивність;
  • Нетравматічность;
  • Безболісність;
  • Відсутність ускладнень і побічних ефектів;
  • Повна сполучуваність з іншими процедурами;
  • Тривалість лікувального ефекту до 2-х років.

Чи не правда, всі ці можливості не можуть не радувати? Але тут згадуємо, що косметологія, за визнанням маркетологів, - одна з тих сфер, де обсяг непідкріплені фактами обіцянок, виливається на душу мало інформованої населення значно випереджає інші популярні напрямки рекламної діяльності ... Отже, найцікавіша частина.

Які відгуки професіоналів про RF-ліфтинг і результати досліджень

Необхідно сказати, що те, що викладено вище, і є думка професіоналів - тих, хто безпосередньо займається і застосовує радіохвильової ліфтинг в своїй практиці. Це шанувальники нехірургіческіх методів в косметології, які, дійсно, не можуть не залучати, що й казати. Погрітися в радіохвилях, та ще й порадіти при погляді на себе в дзеркало - чим не приводи для позитиву?

Але пластичні хірурги дотримуються іншої точки зору. Вони вважають, що ніякої метод, крім хірургічної підтяжки, не може по-справжньому значимо змінити зовнішність, зменшити сприйняття віку на 10 років і більше. З цим важко сперечатися, але ясно і те, що хірурги, такі вже їх професійні особливості, часто воліють радикальні методи. Справді, що відрізано, того й немає. Не відмовиш у раціональності. Залишилося тільки навчитися сприймати зустріч з людиною зі скальпелем у руці як нове багатообіцяюче знайомство.

Проте, все це думки, так би мовити, зацікавлених сторін. Чи можна знайти доказові факти, об'єктивні критерії для оцінки ефективності методу?
Важко. Що тут можна виміряти або зважити? Виявилося, що навіть фотофіксація не може дати об'єктивну картину. Багато в чому доводиться раніше орієнтуватися на естетичне сприйняття, не більше.

Тим не менш, в 2006 році доктором Вейсом зі співавторами з університету Дж. Гопкінса, США, були опубліковані дані ретроспективного дослідження 600 випадків застосування RF-ліфтингу. Було зроблено висновок про безпеку методу, ускладнення «були незначними, рідкісними і обмеженими, вигідно відрізняючись від інших процедур». Автори відзначили, що протягом декількох років метод зазнав удосконалення, як в обладнанні, так і в методології, що призвело до ще більшої безпеки та ефективності.

Але це не найцікавіша частина дослідження - статистика американських вчених показала, що тільки в 50-60% випадків результати лікування були чітко помітними. Навіть у цієї групи осіб ефект ліфтингу був визнаний досить скромним - рівень брів, наприклад, піднімався лише на 0.5-2 мм. Цього було достатньо, щоб погляд сприймався більш відкритим, яскравим і свіжим, але не доводилося говорити про виражений омолоджуючий ефект.

Лише у 10% від загальної кількості обстежених ефективність процедури була визнана відповідною омолодженню на 10 років. При цьому близько половини пацієнтів взагалі не відзначили поліпшення стану шкіри.

Отже, автори оцінили RF-ліфтинг як метод, що володіє досить скромним підтягуючим ефектом, відповідним більшою мірою тим, у кого вікові зміни шкіри виражені помірно, можливо, після 35 і до 50 років. Надалі очікування від проведення радіочастотної терапії загрожують не виправдатися.


Побічні ефекти характеризуються як короткочасні, однак, в невеликій кількості випадків спостерігається виражене почервоніння і набряк обличчя від 1 до 3 діб, а іноді спостерігалися і ознаки легкого опіку. У цьому зв'язку рекомендується уважно поставитися до вибору лікаря, який повинен мати достатній досвід, і устаткування, віддавши перевагу останню версію апарату для RF- ліфтингу.

Кому протипоказана процедура?

Протипоказаннями є наявність електричних або металевих апаратів, протезів, імплантів, таких як штучний водій ритму серця, штучні суглоби.
За два тижні до і стільки ж після процедури рекомендується уникати будь-якого виду засмаги, в тому числі і штучного. Лікар порадить Вам ті кошти, які в подальшому допоможуть посилити і зберегти ефект лікування на тривалий час.

Якщо щось обіцяє нам занадто багато, щоб бути правдою, то, швидше за все, обіцянки безпідставні. Однак, зваживши «за» і «проти», нам під силу зробити самостійний вибір. Схоже, що ефект від подібної процедури багато в чому залежить від позитивного настрою на її проведення. Хіба не допомагає скинути вантаж років просто гарний настрій? Метод «Я найчарівніша і найпривабливіша» володіє не тільки психологічної, а й естетичної ефективністю. Що ж стосується RF-ліфтингу - потрібно віддати належне, праці талановитих маркетологів тут набагато більше ніж медицини.

Щира посмішка і добре ставлення до оточуючих нас людей супроводжуються таким непідробним блиском очей, що омолоджуючий ефект може зрівнятися з деякими косметичними процедурами. Нехай у вас завжди буде привід для цього!

Кандидат медичних наук Андрєєва Світлана Георгіївна