Коллагенарій - відгуки лікарів і косметологів про колагенових соляріях


Всі, напевно, знають, що однією з причин старіння і в'янення шкіри є зменшення вироблення колагенових волокон. Через це колись молода, пружна, свіжа шкіра з часом втрачає ці властивості, з'являються зморшки і складки. Як же боротися з цим? Сучасна косметологія має в своєму арсеналі чимало омолоджуючих процедур. До таких методів відноситься і коллагенарій. Що ж ховається за цим красивим словом?

Зміст

 • Колаген і його роль
 • Коллагенарій. Що це?
 • Принцип роботи коллагенарія
 • Кому не можна користуватися фототерапією?


Колаген і його роль в молодості шкіри

Колаген - це білок, основний структурний елемент сполучної тканини організму. Колаген знаходиться практично у всіх органах людини. Саме ця речовина забезпечує міцність і пружність хрящів, зв'язок, які підтримують суглоби і органи на своєму місці, надає всім структурам людського тіла міцність.

Дуже багато колагену знаходиться в шкірі, де дана речовина забезпечує пружність, міцність і еластичність. Достатня кількість колагену є запорукою здоровою, красивою і молодий шкіри.

Якщо б не було колагену, шкірні покриви зморщилися і обвисли. Крім того, недолік даного білка в організмі призводить до слабкості м'язів, сухожиль і суглобів, що загрожує важкими наслідками.

Виробляється колаген клітинами дерми - фібробластами. В організмі людини знаходиться декілька різновидів колагенових молекул, в шкірному покриві переважає колаген 1 типу. Колагенові волокна мають дуже складну будову, що забезпечує з одного боку їх міцність, а з іншого - еластичність.

З віком вироблення колагену в організмі знижується, що і призводить до появи зморшок і в'ялості шкірного покриву. Найпростіший шлях повернути молодий вид обличчю і тілу - відновити рівень освіти колагену або штучно ввести його в організм. Найбільш ефективним вважається відновлення природного вироблення колагену в фібробластах. Саме з цією метою був винайдений коллагенарій.

Коллагенарій. Що це?

Коллагенарій на вигляд являє собою звичайний вертикальний або горизонтальний солярій. На перший погляд вам може здатися, що вас хочуть обдурити і видать буденний солярій за диво-апарат повернення молодості. Але це не так.

Так, дійсно, зовні ці два прилади зовсім не відрізняються. Крім того, при потребі вони можуть трансформуватися один в одного. Тоді, що таке коллагенарій?
Головною відмінною рисою коллагенарія є вид ламп, які тут застосовуються. Лампи, які можуть змусити шкіру виробляти заповітний колаген - особливі. Якщо розглядати колагеновий солярій з медичної точки зору, то цей метод відноситься до фототерапії (лікуванню світлом).

В колагенових соляріях використовують два типи ламп - червоні і сині. Сині лампи генерує світлові промені з довгої хвилі 415 нм. Такий спектр світла має протимікробну дію, покращує і стимулює імунний захист організму.

Червоні лампи генерують світло з довжиною хвилі 633 нм. Саме ці лампи є головним стимулятором синтезу колагенових волокон. Крім того, при впливі на шкіру таке світло підсушує її, підсилює бактерицидну дію синіх ламп.

Принцип роботи коллагенарія

Як ми вже розібралися, головним діючим компонентом коллагенарія є червоні лампи. Судячи з відгуків лікарів та косметологів про каллагенаріі, апарат має цілком доведений і науковий принцип роботи.


Світло червоного спектру, який генерується спеціальними джерелами, проникає вглиб шкірного покриву на 8-10 мм. На такій глибині якраз розташовується дерма з фібробластами. Енергія цих світлових променів поглинається фибробластами і активує в них процеси новоутворення колагену, еластину і гіалуронової кислоти.

Бактерицидні властивості синього світла ґрунтуються на ефекті поглинання світла клітинами організму, при цьому вони продукують велику кількість активного кисню, який і вбиває мікроорганізми.

Якого ефекту чекати:

 • значно поліпшується зовнішній вигляд і структура шкірного покриву;
 • звужуються розширені пори на обличчі;
 • дрібні зморшки повністю розгладжуються;
 • підвищується пружність шкіри;
 • глибокі зморшки стають менш помітними;
 • значно підвищується тонус шкірних покривів;
 • зникають різні пігментні плями;
 • вирівнюється тон особи;
 • позитивно впливає на жирну і проблемну шкіру;
 • зменшує прояви судинної сітки.

Косметика для коллагенарія

Перед тим, як відвідувати колагеновий солярій, необхідно знати декілька важливих моментів. По-перше, багато виробників косметичних засобів випускають продукцію зі світловідбиваючими пігментами. Тому перед сеансом фототерапії потрібно провести демакияж (для максимальної ефективності процедури).

Також багато фірм випускають спеціальну косметику для коллагенарія, яка покликана посилити позитивний ефект від процедури.

Скільки потрібно сеансів для помітного результату?

Кожна людина по-різному реагує на фототерапію. Так як при використанні коллагенарія, колаген виробляється природним шляхом, а не штучно вводиться в організм, то і ефект розвивається пізніше, але зате триває він значно довше.

Тривалість сеансів фототерапії та весь курс залежать від бажаного результату, первинного стану шкіри і віку клієнта. Для молодих дівчат достатньо 10 сеансів, щоб перемогти перші ознаки старіння і в'янення шкіри достатньо буде пройти 20 сеансів, а для жінок з більш глибокими зморшками необхідно, як мінімум 30 процедур.

Тривалість одного сеансу світлолікування залежить від того, якої потужності лампи використовуються. У професійних коллагенаріях використовують потужні лампи (180 Вт), що допомагає вам економити гроші і час.

В таких умовах досить буде 20 хвилин. Мінімальний рекомендований перерва між сеансами становить дві доби, а максимальний - чотири дні.

Судячи з відгуків про коллагенаріі жінок, які регулярно користуються такими послугами, ефект від повного курсу процедур зберігається приблизно 3-6 місяців. Для подальшої підтримки своєї шкіри в тонусі достатнім буде відвідувати колагеновий солярій два або три рази на місяць.

Кому не можна користуватися фототерапією?

Світлові промені, які стимулюють синтез колагену, практично нешкідливі і не мають побічних явищ. Тільки в деяких випадках коллагенарій не можна використовувати як омолодження.

Коллагенарій протипоказання:

 • активний туберкульоз;
 • хвороби очей, коли вони стають чутливими до світла (кон'юнктивіти та ін.);
 • ураження шкірного покриву, коли дуже підвищується їх фоточутливість;
 • прийом лікарських препаратів, які мають ефект фотосенсибілізації (підвищення чутливість шкірного покриву до світла);
 • пацієнти, які страждають на порфірію;
 • пацієнти з тиреотоксикозом (підвищене вироблення гормонів щитовидною залозою);
 • вагітні та матері;
 • люди, які страждають на епілепсію.

З кожним роком з'являються все нові і вдосконалені методики омолодження. Тому стежити за своєю красою і якомога довше зберегти молодість шкіри - це обов'язок кожної люблячої себе жінки. Якщо ви не в силах самостійно розібратися з усім достатком косметологічних процедур, то зверніться на прийом до лікаря-косметолога, який завжди допоможе і знайде індивідуальний підхід саме до вас.