Мімічні зморшки чому виникають, і як їх позбутися


З давніх часів представниці прекрасної статі ведуть вічну боротьбу зі своїми лютими ворогами - зморшками. Якщо мімічні зморшки надають чоловікові зовні деякої мудрості, то жінкам вони абсолютно не до лиця.

Зміст

 • Причини появи зморшок, і які вони бувають
 • Як уповільнити появу мімічних зморшок
 • Методи боротьби з мімічними зморшками

В останнє десятиліття успіхи в цій "війні" дійсно вражають, косметологія і естетична медицина розробила не один десяток косметичних, безопераційних методів і операцій фейслифтинга.


Причини появи зморшок, і які вони бувають?

Зморшки прийнято класифікувати з причин появи і по глибині.

Виділяють 3 основні групи, в залежності від етіології:

 • динамічні;
 • статичні;
 • комбіновані.

Динамічні зморшки (які і називаються мімічними), з'являються на обличчі через активного скорочення мімічних м'язів. Міміка людини дуже активна через анатомо-фізіологічних особливостей мімічних м'язів. Їх м'язові волокна прикріплюються до самого кожному покрову, тому при скороченні м'язів, шкіра рухається слідом за ними.

Це з одного боку створює всю різноманітність емоційних проявів людини, а з іншого сприяє появі складок на шкірі з віком.

Кожна людина володіє своєю неповторною мімікою, хтось любить хмуритися, а хтось піднімати одну брову. Саме в таких місцях підвищеної мімічної навантаження вже до 20 років з'являються перші складочки, які призводять до паніки молодих дівчат. Як правило, поява динамічних зморшок починається з чола, потім страждають зовнішні куточки очей (рецепти домашніх кремів для цих зон дивіться тут і тут), до 30 років починають виникати складки на повіках і мімічні зморшки навколо рота.


Статичні складки ще називають гравітаційними або віковими. Вони починають з'являтися після 40 років незалежно від мімічної навантаження. Основна причина їх появи - це вікові зміни шкіри (старіння).

У шкірному покриві сповільнюється кровообіг, зменшується синтез колагену, еластину, вміст гіалуронової кислоти, що і призводить до зниження її пружності та еластичності. Шкіра стає в'ялою, знижується і тонус мімічної мускулатури. Під дією гравітації м'які тканини обличчя оповзати і опускаються вниз (гравітаційний птоз).

Гравітаційні зморшки можуть виникати і раніше, особливо при негативному впливі таких факторів:

 • незбалансоване харчування;
 • спадкова схильність;
 • неврологічні захворювання;
 • куріння;
 • зловживання алкоголем;
 • підвищена інсоляція;
 • неправильний догляд за шкірою обличчя;
 • зневоднення.

Як уповільнити появу мімічних зморшок?

Існує безліч косметичних засобів і косметологічних методик, які дозволяють уповільнити появу перших мімічних зморшок.

Якщо ви задалися питанням про те, як прибрати мімічні зморшки, то ваші дії спочатку повинні бути спрямованими на профілактику подальшого утворення таких складок. Природно, припинити посміхатися або хмуритися нереально, адже більшість таких реакцій відбувається мимоволі.

Методи попередження утворення мімічних зморшок:

Догляд за шкірою за допомогою косметики

Сучасна косметична індустрія пропонує широкий асортимент своєї продукції, в який обов'язково входять маски і креми від мімічних зморшок. Склад таких коштів різноманітний, але необхідно запам'ятати одне - підбирати таку косметику потрібно тільки враховуючи тип шкіри і вік, індивідуальну переносимість.

Зволоження шкіри

Основною причиною схильності шкіри до утворення складок є її зневоднення. Як правило, в косметології як зволожуючих компонентів використовують гіалуронову кислоту, цераміди, гідролізати еластину і колагену, екстракти водоростей, алое та інших рослин, жирні ненасичені кислоти, різні ефірні масла. При виборі доглядає косметики обов'язково вивчайте її складу.

Стимуляція поновлення епідермісу

З віком оновлення клітин шкіри відбувається все повільніше. Щоб підштовхнути шкіру до омолодження, необхідно прикласти деякі зусилля. Для цього використовують різні косметичні пілінги (як домашні, так і професійні). Розрізняють механічний пілінг і хімічний (поверхневий, серединний або глибокий). Також значних успіхів можна досягти, використовуючи послуги апаратної косметології.

Захист шкірного покриву

Обов'язковим компонентом догляду за шкірними покривами є використання косметичних засобів з елементами захисту від ультрафіолету, захищати обличчя потрібно і від вітру і холоду.

Гімнастичні вправи для мімічних м'язів

Підбирати комплекс вправ необхідно разом з косметологом, адже деякі вправи можуть тільки збільшити мімічну навантаження.

Народні засоби від мімічних зморшок

Існує багато народних рецептів, які попереджають появу складок. Такі способи доступні і ефективні на етапі профілактики, але розгладити вже існуючі складки вони, як правило, не можуть.

Методи боротьби з мімічними зморшками

Прибрати середні і глибокі зморшки за допомогою одних косметичних засобів не вдасться. Тут необхідно застосування всього арсеналу методів сучасної естетичної медицини. Якщо ще два десятки років тому такі вікові зміни можна було ліквідувати тільки за допомогою кругової підтяжки обличчя (пластична операція), то сьогодні корекція мімічних зморшок в більшості випадків здійснюється за допомогою безопераційних методик омолоджування. Давайте згадаємо найефективніші з них.

Популярні методи корекції:

 • контурна пластика - Унікальний і ефективний метод боротьби з віковими змінами, використовують різні біогелі, які вводять шляхом ін'єкцій, ніж досягають розгладження складок;
 • ін'єкції Ботокса і Диспорта є основним методом боротьби з динамічними зморшками, діють вони на саму причину їх появи;
 • механічні та хімічні пілінги ефективні в боротьбі з поверхневими і середньої глибини зморшками;
 • RF-ліфтинг, дарсонвалізація, мікрострумова терапія, вапорізація, фотоомолоджування та інші методики апаратної косметології роблять свій позитивну дію при неглибоких змінах;
 • биоревитализация - Внутрішньошкірні ін'єкції гіалуронової кислоти, що збільшує синтез колагену і сприяє омолодженню;
 • липофилинг - Унікальна процедура розгладження навіть самих глибоких складок за допомогою введення углиб шкіри власних жирових клітин пацієнта;
 • мезотерапія - Введення в шкіру різних поживних речовин, які сприяють активації процесів ділення клітин і утворення колагену;
 • 3-D моделювання мезонітямі - Введення під шкіру спеціальних ниток, які утворюють механічний каркас, а при розсмоктуванні - стимулюють синтез власного колагену;
 • плазмоліфтінг  - особливо ефективний, якщо у вас присутні множинні мімічні зморшки навколо очей;
 • біологічне армування особи (докладніше про векторному лифтинге).

Вибір ефективного методу, який допоможе саме вам позбавитися від мімічних зморшок, повинен здійснюватися разом з лікарем-косметологом. Тільки досвідчений фахівець допоможе підібрати і скомбінувати методи омолодження, які приведуть до бажаного результату. Не потрібно забувати, що практично всі вищевказані методики мають свої показання, протипоказання і побічні ефекти, тому консультація у лікаря обов'язкове.

Якщо ви зважилися на корекцію мімічних зморшок і результат вас порадував, то ні в якому разі не забувайте про те, що це на деякий час. Необхідно продовжувати профілактику появи нових зморшок, використовувати правильний і ретельний догляд за шкірою. Тільки в такому випадку результати будуть зберігатися довго, що зведе до мінімуму необхідність у подібних процедурах в майбутньому.