Що краще - Диспорт або Ботокс Збираємо відгуки


Косметологічна індустрія має сьогодні великою кількістю методів і методик боротьби з віковими змінами шкіри, зокрема мімічними зморшками. Адже саме ці зморшки з'являються першими і завдають багато незручностей.

Зміст

 • Ботокс (Botox)
 • Диспорт (Dysport)
 • Протипоказання і побічні ефекти
 • Порівняльна характеристика

Серед усього цього розмаїття методів в першу чергу необхідно відрізнити методікуустраненія зморшок за допомогою ін'єкцій ботулінічного токсину. Сучасний фармацевтичний ринок пропонує нам сьогодні два конкуруючих препарату. Часто можна почути запитання про те, що краще Диспорт або Ботокс?


Активним компонентом обох є ботулотоксин типу А, механізм дії на мімічні м'язи у них однаковий. Як тоді визначитися з вибором, який продукт вибрати особисто для себе?

Щоб розібратися в цьому питанні і дати розгорнуту відповідь, необхідно розглянути два ліки окремо, а потім провести їх порівняння.

Ботокс

Дане фармацевтичне твір має цікаву історію. У 1950 році ботулінічний токсин був виділений в чистому вигляді. З тих пір і почалися його клінічні випробування. За 50 років було проведено багато експериментів, в яких вивчалися лікувальні та косметологічні здатності ботулотоксину.

У 1989 році американська фармацевтична компанія випустила ботулотоксин для лікувальних та косметологічних цілей під назвою Ботокс. З тих самих пір він і займає лідируючі позиції у світі. Інтерес до нього прокинувся після того, як на початку 90-х офтальмолог Джин Каррузерс лікував своїх пацієнтів Ботоксом від блефароспазму.


Доктор зауважив якесь "побічна дія" - у всіх пацієнтів розгладжувалися мімічні зморшки і вони починали виглядати значно молодше і свіже. Після публікації цієї інформації, Ботокс почали активно застосовувати в косметології.

Диспорт

Механізм його дії абсолютно не відрізняється від свого оригіналу. Ботулінічний токсин блокує вивільнення ацетилхоліну в нервово-м'язовому з'єднанні, чим викликає тимчасовий параліч м'яза. Через такої дії розвивається функціональний спокій мімічної мускулатури і розгладжуються мімічні зморшки.

Після закінчення дії ботулінічного токсину, м'язи знову набувають можливість скорочуватися.

Диспорт випускає відома французька компанія Ipsen з 1990 року. В даний час тільки Диспорт складає конкуренцію ботокса. Його ціна нижча на 10%, а якість залишається дуже високим. Лікарський засіб має великий потенціал і в майбутньому може повністю витіснити Ботокс з ринку, якщо виробники не знизять ціну на нього.

Протипоказання і побічні ефекти нічим не відрізняються в обох ботулотоксином. Єдине, що необхідно враховувати - це те, що з Ботоксом працювати простіше. Результат Диспорта багато в чому залежить від досвіду лікаря-косметолога, що необхідно враховувати при виборі клініки і лікаря для ботулінотерапіі.

Протипоказання і побічні ефекти до ін'єкцій Диспорт і Ботокс

Існують протипоказання до ін'єкцій Диспорт, вони нічим не відрізняються від таких при введенні Ботокса:

 • запальні зміни в місці введення ботулотоксину;
 • загальне інфекційне захворювання;
 • підвищена температура тіла;
 • алергія на основні і допоміжні компоненти;
 • шкірні захворювання у місці введення ботулінічного токсину;
 • вагітність і лактація;
 • міастенія;
 • захворювання крові з порушенням її згортання;
 • глаукома;
 • прийом антибіотиків.

Прийом алкоголю не є протипоказанням до ін'єкцій. Але при такому поєднанні, як Диспорт і алкоголь або Ботокс і алкоголь, може повністю нівелюватися дію ботулінічного токсину, а також спиртне підвищує ризик ускладнень і побічних ефектів.

Побічні ефекти

Якщо порівнювати два препарати - Ботокс і Диспорт відгуки, про які різні, то можна переконатися, що побічні ефекти у них однакові. Залежать вони від трьох чинників:

 • некомпетентності косметолога;
 • недотримання всіх лікарських рекомендацій пацієнтом;
 • самого препарату.

Найпоширеніші побічні явища:

 • набряки навколо очних яблук;
 • опущення верхньої повіки (птоз);
 • асиметрія особи;
 • сухість слизової оболонки ока, порушення миготіння, що може призвести до розвитку кератиту, кон'юнктивіту;
 • порушення артикуляції і труднощі при прийомі їжі при введенні препарату в область навколо рота;
 • провисання деяких ділянок особи;
 • висип і свербіж, почервоніння місця уколу;
 • алергічна реакція;
 • головний біль, грипоподібний синдром;
 • синці, синці в місці ін'єкції.

Більшість з цих побічних ефектів швидко проходять і не вимагають втручання. А якщо ввести Ботокс або Диспорт протипоказання, до яких присутні у пацієнта, можна отримати важкі побічні ефекти, які пройдуть тільки після закінчення дії препарату (мінімум 3 місяці).

Порівняльна характеристика

Порівнювати dysport і botox необхідно за окремими критеріями, так як кожен препарат має свої переваги і недоліки.

Виробник і безпека препарату

Botox виробляється американською фармацевтичною компанією Allergan. На ринку знаходиться, починаючи з 1981 року. Уколи диспорт виробляються французькою компанією Beaufour Ipsen Pharma, застосовують їх з 1990 року.

Відповідно, можна зробити висновки про те, що Botox застосовується практично на 10 років довше, його ефекти і механізм дії докладніше вивчені, ніж у Dysport. Але необхідно відзначити, що обидва препарати не володіють науково-доказовою базою про відсутність віддалених негативних наслідків на організм людини.

Склад препаратів

Головні відмінності між цими лікарськими та косметологічними засобами складаються саме в їх складі та активності. 1 ампула Ботокса має 5 нг ботулотоксину типу А (100 активних одиниць) і допоміжні речовини (фізіологічний розчин і альбумін), ампула Диспорта вміщує 12,5 нг ботулотоксину типу А (500 активних одиниць) і допоміжні речовини (лактоза, альбумін).

Порівняння дозувань Botox і Dysport в активних одиницях (Units) Зона застосування Onabotulinumtoxin A
(Botox®) Abobotulinumtoxin A
(Dysport®)
Пероральна область 4-5 4-12
Підборіддя 4-10 10-20
Лінії маріонетки 3-6 10-20
Корекція гіпертрофії жувальних м'язів 50-60 60-120
Gummy smile 4-10 5-15

З першого погляду можна зробити висновок про те, що застосування Dysport вигідніше і економічніше, але одиниці активності двох препаратів не ідентичні. Три активні одиниці Dysport рівні одній Botox.

Як на рахунок ціни?

Вартість препаратів значно відрізняється. Ботокс набагато дорожче Диспорта. Ін'єкції Ботокса (1 одиниця) коштує приблизно 320 рублів, ін'єкції диспорт (1 одиниця) коштують приблизно 120 рублів.

Можна зробити висновок, що Dysport купувати вигідніше, але досвідчений майстер відповість вам, що для досягнення поставленої мети, його кількість повинна перевищувати кількість Ботокса в 3 рази, що, врешті-решт, призведе до вирівнювання вартості.

Дифузія

При виборі препарату важливим критерієм є дифузія. Це здатність ботулотоксину просочуватися в сусідні ділянки від місця введення. Ступінь дифузії Ботокса становить 19%, а Диспорта - 29%.

З дифузією препарату пов'язують основні наслідки і побічні ефекти - опущення верхньої повіки, асиметрія особи. Але в досвідчених руках дифузія може стати навіть плюсом, а не мінусом. Таким чином, наслідки від Диспорта при використанні недостатньо кваліфікованим косметологом, можуть бути набагато гірше, ніж від Ботокса.

Швидкість ефекту і тривалість дії

Ефект від ін'єкцій Dysport настає протягом перших 4 днів, це практично в два рази швидше, ніж від Ботокса (4-7 день). Тому, якщо вам потрібен швидкий результат, то краще зупинити свій вибір на Диспорт.

Остаточний результат у двох препаратів настає одночасно - 10-14 день. Своє дію Ботокс робить на протязі 12 тижнів, а ефект від Диспорта триває всього 8 тижнів. Якщо це головний критерій для вас, то краще віддати перевагу ботокса.

Таким чином, різниця між цими препаратами не так вже й велика. Вибрати необхідний засіб вам допоможе досвідчений лікар-косметолог, спираючись на свій особистий досвід і виходячи з кожного індивідуального випадку.