Щадний хімічний пілінг фруктовими кислотами


Назва процедури «пілінг» походить від англійського слова «peel», яке означає - «очищати». Переклад дуже точно пояснює сенс даної косметологічної процедури. Під час проведення пілінгу йде активне відлущування ороговілих клітин з поверхні епідермісу.

Зміст

  • АХА-кислоти на сторожі краси
  • Процедура кислотного пілінгу
  • Протипоказання до проведення пілінгу
  • Пілінг фруктовими кислотами в домашніх умовах

Завдяки цьому прискорюються обмінні процеси та процеси регенерації шкіри, розгладжуються дрібні зморшки, поліпшується колір обличчя, світлішають веснянки і пігментні плями, посилюється дія кремів і сироваток.


АХА-кислоти на сторожі краси

У нормі клітина епідермісу від моменту свого утворення до моменту, коли вона ороговеет, живе близько 28 днів. Але під дією ультрафіолету та інших агресивних факторів процеси відновлення шкіри сповільнюються, а то й зовсім зупиняються. Шкіра стає сірою, сухий і млявою. Саме для прискорення обміну і відновлення тканин стали застосовувати пілінг. Така процедура також відмінний засіб від запалень, розширених пор, камедонів і акне.

Пілінги бувають різними, залежно від агресивності активного складу. Одним з найбільш щадних считаеться хімічний пілінг фруктовими кислотами. Інше їх назва - алфагідроксідние або АХА-кислоти. Це поверхневий пілінг, він не зачіпає глибокі шари епідермісу, підходить для людей від 30 років (саме в цьому віці рекомендують починати робити пілінги) і до безкінечності і при будь-якому типі шкіри. Фруктові кислоти мають природне походження, ніж обумовлено їх не агресивна дія на шкіру.

Існує кілька видів кислот, застосовуваних салонами краси для пілінгу. Найчастіше проводять пілінг гліколевої кислотою. Її отримують з цукрової тростини, меду, незрілого винограду.

Молекули гліколевої кислоти найменші за розміром, чим пояснюється їх прекрасне очищаючу дію. Також для хімічного пілінгу обличчя підходять такі види кислот, як молочна, винна, яблучна і лимонна. Для отримання молочної кислоти використовують чорниці і кисле молоко.

Винну кислоту виробляють з стиглого винограду або вина, яблучну кислоту отримують з яблук і цукрового клена, лимонну - з цитрусових і ананасів. Лимонна і яблучна кислоти - сильні антиоксиданти, їх застосування звільнить шкіру від вільних радикалів, що накопичуються під впливом навколишнього середовища. До того ж вони мають антибактеріальну дію.


Процедура кислотного пілінгу

Пілінг в косметичному салоні починають з ретельного очищення шкіри обличчя спеціальними засобами. Потім можливе проведення ферментативної ексфоліаціі, наприклад, з папаїном або бромелайн. Після починають предпілінговой підготовку шкіри, а потім наносять кислоту або суміш кислот на короткий термін з подальшим видаленням нейтралізуючими агентами.


Завершальним етапом є нанесення зволожуючого або заспокійливого засобу для захисту шкіри від провокуючих чинників зовнішнього середовища. У поєднанні з пілінгом часто проводять чистку пір, можуть зробити масаж. Після процедури важливо використовувати крем для обличчя з хорошим фактором захисту від сонця. Протягом першої доби після пілінгу можливе відчуття стягнутості або набряклість. Допоможуть впоратися зволожуючі засоби і охолоджуючий компрес. Потім шкіра потемніє і почнеться процес відлущування. Якщо утворюються скориночки - ні в якому разі не можна видаляти самостійно. При почервонінні і набряку, що не приходить кілька днів рекомендується використання антигістамінних кремів.

Кожна кислота має свій спектр дії. Підібрати вид кислоти, концентрацію і час повинен лікар косметолог в залежності від стану і типу шкіри.

Відомо, що гліколева кислота краще за інших очищає і відлущує шкіру, молочна - зволожує, від пігментних плям допоможуть позбутися винна і лимонна кислоти, а яблучна прискорить регенерацію клітин і поліпшить харчування.

Ефективно допоможуть вирішити комплексні проблеми суміші з декількох видів фруктових кислот. Часто до таких препаратів додають ще й вітаміни, наприклад ретинол (вітамін А) і токоферол (вітамін Е). Також допускається додавання гіалуронової кислоти для більш глибокого зволоження і ліфтинг-ефекту. Зволоженню також сприяє арбутин, що доповнює дію молочної кислоти. Пілінг молочною кислотою в комбінації з арбутином ще й вирівнює шкіру, наприклад, після акне.

Фруктовий пілінг роблять курсом з 5-7 процедур. Інтервал між сеансами від одного тижня до 10 днів. Від процедури до процедури косметолог збільшує концентрацію використовуваних кислот і зменшує час з впливу на шкіру.

У своїх відгуках про пілінг фруктовими кислотами клієнти відзначають печіння під час процедури, деякі навіть говорять про її хворобливості. Після пілінгу можливе почервоніння шкіри на термін від декількох годин до декількох днів. Далі починаються процеси відторгнення відмерлих клітин. Шкіра кілька днів сильно лущиться до тих пір, поки всі ороговілі шари не зійдуть.

Протипоказання до проведення пілінгу

Не дивлячись на всі переваги та користь пілінгу для шкіри, необхідно пам'ятати, що це, по суті, контрольований хімічний опік, і при проведенні враховувати рекомендації лікарів-косметологів.

Абсолютними протипоказаннями є ранки, подряпини, келоїдні рубці та інші порушення цілісності шкірного покриву. Заборонено робити пілінг при псоріазі і екземі. Відкласти процедуру доведеться при загостренні герпесу або вугрової хвороби, наявності алергічної висипки на обличчі або дерматиту. Під час курсу пілінгу і ще місяць по його завершенню не можна бувати на сонці та в солярії. Консультації з косметологом та індивідуального підходу вимагає таке захворювання, як купероз і численні родимки на обличчі. Процедуру не рекомендують виробляє в період вагітності.

Починати процедуру пілінгу обов'язково з тіста - перевірки реакції вашої шкіри на пілінг агент. Для цього використовують препарат для пілінгу у мінімальній концентрації. Його наносять на малопомітний ділянку шкіри на деякий час, приблизно 10-15 хвилин і чекають, чи не з'явиться алергія. При почервонінні, набряку або зайвому палінні на тестованому ділянці шкіри пілінг проводити не рекомендується.

Пілінг фруктовими кислотами в домашніх умовах

Звичайно, провести вдома пілінг концентрованими препаратами неможливо. Для домашнього використання розроблені склади з вмістом кислот не більше 25%. Це значно знижує ефективність процедури, але робить її більш безпечною. Також відмінно зарекомендували себе пілінги власного виробництва з натуральних компонентів. Це можуть бути часточки апельсина або лимона, терте яблуко, кашка з чорниці або винограду, кисле молоко. Маски з цими продуктами абсолютно безпечні, їх можна використовувати людям навіть з дуже чутливою шкірою.


Косметичні засоби з фруктовими кислотами для домашнього застосування рекомендується використовувати з жовтня по березень - в цей період сонце в нашій смузі найменш активно. Перед застосуванням необхідно ретельно очистити шкіру від декоративної косметики та забруднень, нанести засіб для пілінгу відповідно до інструкції, а після видалення кошти обов'язково зволожити шкіру.

Щоб отримати ефект, порівнянний з салонним, процедуру домашнього пілінгу необхідно регулярно проводити 1-2 рази на тиждень протягом кількох місяців. Такий догляд допоможе звузити пори, позбутися від акне і чорних крапок, поліпшити колір обличчя, зробити шкіру більш еластичною, гладкою і здоровою.