Електроепиляция відгуки, протипоказання та рекомендації


Вже не одне століття жінки терзають себе питанням: "Як позбавиться від небажаного волосся на тілі, і як зробити це безболісно і ефективно?". Сьогодні існує не один десяток способів епіляції і депіляції, і всі вони мають свої переваги і недоліки. І хоча електроепіляцію не можна назвати надсучасних методом видалення волосся, він все ще широко застосовується в косметології.

Зміст

 • Методика і суть методу
 • Способи електроепіляції
 • Переваги електроепіляції
 • Протипоказання до проведення електроепіляції
 • Види електроепіляції

Епіляція за допомогою електрики - це метод, який дозволить позбутися зайвого волосся в будь-якій області тіла, крім вух та носа. На сьогодні особливо популярні серед жінок електроепіляція бікіні, пахвових западин, ніг, рук, живота, сідниць і підборіддя. Сильна половина не відстає від прекрасної - чоловіки теж використовують даний метод, щоб ефективно і назавжди видалити небажане волосся на бровах, вилицях, шиї і особливо часто на спині, плечах і грудях.


Методика і суть методу

Даний вид епіляції є дуже трудомістким і вимагає певної навички, оскільки під час виконання кожен волосок обробляється електрикою і віддаляється окремо.

Суть процедури полягає в наступному: у волосяний фолікул (під шкіру) подається електричний струм за допомогою пінцета або спеціальних голок, який руйнує корінь волоска і сам фолікул. Для остаточного результату потрібно приблизно 3 курсу обробки (залежить від густоти росту волосся, їх товщини і області тіла).

Варто відзначити, що електроепіляція аж ніяк не новий метод у боротьбі з небажаними волоссям. Перші спроби, і досить успішні, прибрати волоски за допомогою струму були зроблені американським офтальмологом Чарльзом Майклом в 1875 році, з метою позбавити пацієнта раз і назавжди від врослого вій. З тих пір пройшло багато часу, і апарат для електроепіляції вже повністю комп'ютеризований, але суть методу залишається колишньою.

Способи електроепіляції

Види даного методу епіляції діляться на 2 основні групи, залежно гот інструментарію: ті, які проводять за допомогою пінцета і за допомогою голки.

За допомогою пінцета

Ця процедура виконується за допомогою пінцета-електрода, яким захоплюється волосок. Він з'єднаний з апаратом, який генерує електричний заряд, і з допомогою пінцета він подається через волосок до фолікулу і руйнує його. До переваг цього виду відноситься безболісність, але популярністю він не користується, тому що його швидкість дуже маленька (дія струму на 1 волосок триває близько 2 хвилин).

За допомогою голки

Спеціальну голку вводять під шкіру на глибину волосяного фолікула. Існує кілька різновидів голок для процедури (голки з медичної сталі, із золота для алергіків, ізольовані голки, які оберігають шкіру від електричного опіку). Голки вибиратися для кожного індивідуально.

Варто нагадати і те, що голки повинні бути одноразовими, і якщо ви робите цю процедуру в косметичному салоні, вимагайте, щоб голки розпечатували при вас.

Переваги електроепіляції

Практика використання цього виду епіляції налічує 130 років (має статус ефективного і безпечного методу), і відгуки про електроепіляції в основному позитивні. За статистичними даними 90% клієнтів залишаються повністю задоволеними результатом. У нелегкій боротьбі з зайвою рослинністю на тілі - це один з найефективніших методів, але звичайно поступається лазерної та фотоепіляції в силу своєї хворобливості і можливих ускладнень.


Грамотно підібраний курс, дозволить позбутися від надлишку рослинності на тілі раз дуже надовго. Ще одним плюсом даної методики є можливість працювати практично на всіх областях тіла, з шкірою і волоссям різних типів.
Недоліки електроепіляції

Як і будь-який інший метод епіляції, дана методика має свої недоліки.

 • Людський фактор

Це дуже складна процедура, успіх якої залежить від майстерності і навичок людини, яка її виконує. Тому дуже важливо звертатися тільки до дипломованим фахівцям, які пройшли спеціальний курс навчання і працюють тільки з кращого апаратурою.

 • Можливі ускладнення

Якщо не дотримуватися всіх правил, то можливі такі ускладнення, як рубці, запалення і гнійничкові процеси, пігментні плями на шкірі.

 • Хворобливість методу

Електроепіляція є болючим методом видалення волосся і практично не піддається обезболиванию із застосуванням місцевих анестетиків (при цьому можливий ефект посиленого локального росту волосся).

 • Ціна процедури

Це дуже дорога процедура. Приблизно 1 година роботи коштує 50-70 $. Скільки сеансів потрібно, і їх тривалість залежить від густоти росту волосся, їх циклу, області тіла, гормонального фону, спадковості та інше. Наприклад, середня ціна повного курсу видалення волосся на ногах становить близько 2000 $. Відповідно, дозволити таке задоволення може не кожен.

Протипоказання до проведення електроепіляції

Не дивлячись на те, що практично кожен може без ризику для здоров'я використовувати дану методику, існують протипоказання до електроепіляції:

 • Шкірні хвороби.
 • Цукровий діабет 1 і 2 типів.
 • Артеріальна гіпертонія високого ступеня.
 • Схильність до утворення келоїдних рубців.
 • Гострі інфекційні захворювання.
 • Підвищена температура тіла.
 • Алергія на складові голок.
 • Варикозна хвороба.
 • Наявність кардіостимулятора.
 • Вагітність.
 • Психічні розлади клієнта.

Виходячи з вище перерахованого, стає зрозумілим, чому електроепіляція в домашніх умовах не можлива і навіть небезпечна.

Види електроепіляції

Існує кілька видів епіляції за допомогою струму:

Термолиз

Це найпоширеніший, але і самий болісний спосіб. Тонка голка вводиться під шкіру, по ній подається високочастотний заряд, який знищує фолікули.

Перевагою термолиза є те, що за короткий час можна обробити великі ділянки шкіри, але якщо фолікул знаходиться глибоко або його хід викривлений, то найімовірніше він не загине.

Електроліз

Це менш болісний, але більш тривалий процес. У його ході голку вводять неглибоко і подають слабкий заряд постійного струму, під дією якого в тканинах утворюється соляна кислота з подальшим миттєвим розпадом і утворенням лугу, яка і спалює волосяні фолікули.

Бленд-метод

Він об'єднав в собі попередні дві методики. Ефективність такого методу просто приголомшлива, але швидкість обробки сильно сповільнюється.

Флеш-метод

Це, по суті, вдосконалений термолиз - тут використовують дуже високочастотний електричний струм. Цей метод дозволяє розвинути найбільшу швидкість обробки ділянки.

Рішення видалити небажане волосся за допомогою електроепіляції має бути добре обдуманим. Потрібно ретельно вибрати косметичну клініку, яка надає такі послуги, поцікавитися досвідом роботи майстра і всіма необхідними для практики документами. Адже за свої гроші ви повинні отримати ідеально гладку шкіру назавжди, а не рубці і опіки. І звичайно, варто вивчити більш сучасні альтернативи - нові методики лазерної епіляції вже навчилися справлятися з волосками всіх типів без хворобливий відчуттів і ускладнень.