Лікування міоми матки народними засобами вилікувати або нашкодити


Багато жінок старшого репродуктивного віку стикаються з таким захворюванням, як міома. На жаль, багато перш ніж потрапити на прийом до лікаря знаходять в інтернеті інформацію або радяться з подругами в питаннях лікування цього захворювання, часом навіть ходять по «бабок» і вірять в успішність запропонованої терапії, іноді результати такого «лікування» плачевні.

Зміст

 • Що таке міома
 • Лікування міоми травами
 • Лікування прополісом
 • Застосування календули при лікуванні міоми
 • Лікування чистотілом
 • Лікування лопухом міоми матки
 • Застосування алое


Звичайно, віра в перемогу над хворобою має величезне значення, що допомагає в боротьбі за здоров'я, але тільки в умовах пильного контролю лікаря! Давайте розберемо з точки зору медицини найпопулярніші методики «лікування» міоми народними средствамію

Отже, згадаємо, що таке міома

Міома матки відноситься до групи доброякісних новоутворень, що мають гормонозависимое природу походження і різні розміри.

Виділяють в залежності від розташування міоматозних вузлів - субмукозную (подслизистую), коли вузли розташовані у внутрішній частині м'язового шару (випинаючись в порожнину матки), інтрамуральні - вузли знаходяться в самій м'язовій стінці, іноді розташовуючись на ніжці і субсерозну форми - проростання в зовнішні шари міометрія .

Причому самі міоматозного вузли можуть бути одиничні і множинні (від 4 і більше см.).
Природа виникнення міоми різна, але найголовніша причина це гормональні зміни в організмі жінки в результаті перенесених запальних захворювань органів малого тазу, ендокринних порушень, психо-емоційних впливів, травматичних ушкоджень матки під час абортів або діагностичних вискоблювання, спадкових і супутніх факторів (цукровий діабет, ожиріння, підвищення артеріального тиску). В результаті чого, відбувається надмірне вироблення організмом естрогену, що в свою чергу призводить до зростання міоматозних вузлів.

Клінічні прояви міоми матки залежать від розташування вузла. У деяких випадках пухлина випадково діагностується на профілактичному прийомі у гінеколога чи на УЗД.


Найчастішими скаргами у жінок є:

 • Ниючі болі в нижніх відділах живота і в поперековій області
 • Іноді клініка «гострого живота» при некрозі вузла (гострий біль внизу живота, нудота, блювання, підвищення температури)
 • Порушення менструального циклу (частіше рясні і тривалі кров'янисті виділення зі статевих шляхів при підслизовій формі міоми під час менструації або можуть спостерігатися в не залежності від дня циклу)
 • Часті запори, особливо при великих вузлах і порушення сечовипускання
 • Анемія, як результат тривалих кровотеч

Діагностика міоми

 • Об'єктивне обстеження та огляд гінекологом
 • Ультразвукова діагностика
 • Гістероскопія (огляд порожнини матки оптичним приладом і можливе взяття ділянки тканини шляхом біопсії, з подальшим гістологічним дослідженням)
 • Діагностичне вишкрібання порожнини матки з відправкою отриманого матеріалу на дослідження
 • Комп'ютерна та магніто - резонансна томографія (для більш чіткої візуалізації пухлини та відношення її до оточуючих тканин і органів)

Можливі ускладнення міоми матки

 • Безпліддя
 • Маткові кровотечі
 • Анемія
 • Швидкий ріст пухлини
 • Озлокачествление міоми матки і переродження в саркому
 • Некроз міоматозного вузла

Як видно з причин викликають міому матки, клініки захворювання та ускладнень - не можна сказати, що це нешкідлива хвороба. Навпаки, часом навіть агресивна, що знижує якість життя жінки. Не варто легковажно ставитися до неї. Діагностика міоми може викликати складності у кваліфікованого фахівця і для більш інформативного обстеження доводиться вдаватися до інвазивних (проникаючим в організм) процедурам, таким як гістероскопія, діагностичне вишкрібання порожнини матки!

А тепер давайте замислимося, як інтернет або подруга, знайома (які через «це все пройшли») або народні цілительки можуть поставити вам діагноз і запропонувати «простий рецепт» народного лікування міоми матки! А хто буде нести відповідальність за неправильну діагностику або побічні ефекти від призначеного лікування? Хто відповість на всі ваші виниклі питання? А найстрашніше, хто може з них бути на сто відсотків упевнений, що пухлина не злоякісна, коли ще на ранніх стадіях можна допомогти жінці - врятувати їй життя в умовах спеціалізованого відділення та досвідчених лікарів !?

А тепер давайте зупинимося на деяких рецептах лікування міоми народними засобами.

Лікування міоми травами

В інтернеті безліч рецептів всілякими видами трав. Можу запитати наступне - хто точно бачив жінку з міомою матки до і після лікування, і чи була там міома? Ніхто!

Багато рецепти взяті зі старих книг з бабусиної шафи, але в ті часи не була так розвинена медицина і ніхто не знає, скільки жінок насправді хворіли міомою, і що з ними було після народного лікування і скільки їх взагалі залишилося живими !? Ні, це не скептичне ставлення до народної медицини, в лікуванні міоми широко і успішно використовуються БАДи (біологічно активні добавки) і гомеопатія, але тільки зареєстровані препарати, які пройшли тестування і випробування.

Ну а поки те, що можна зустріти в мережі інтернет:

«Молоді капелюшки мухоморів натовкти в 1-2-3 л банку доверху. Закупорити банку, загорнути в пакет і закопати в землю на місяць. Потім процідити, вийде червонувата рідина. Пити 1 раз на день вранці натщесерце. Починати з 1 краплі на 1/2 склянки теплого молока. Кожен день додавати по 1 краплі і довести до 1 ч. Л (52 краплі), а потім у зворотному порядку дійти до 1 краплі. У жінки була фіброміома 8-9 тижнів, боліла вона 8 років. Коли вона дійшла до 1 ч. Л. - Міома розсмокталася повністю. »

Хто з вас ризикне? Можна погодитися, - так, і зі зміїної отрути роблять ліки та з грибів пеніцилін, але цим займаються фахівці, і ніде ви не прочитаєте, як вони це детально роблять і які рецепти використовують, тому, що трохи не та пропорція - і все, чий - то життя немає!

Лікування прополісом

Відомо, що прополіс має - протипухлинною, знеболюючим і антиоксидантну дію.

Таким чином, він захищає мембрани клітин організму від токсичної дії різних факторів зовнішнього середовища і не дозволяє безконтрольно ділитися пухлинних клітин. І нібито це має допомогти «розсмоктати» пухлину.

Можна погодитися з такими властивостями, але чомусь прополіс не перемiг тоді таке захворювання, як - рак? Дійсно, в комплексному лікуванні, призначеному лікарем при лікуванні міоми, можна використовувати прополіс як доповнення. Але тільки під його пильним контролем і з його схвалення! Висновок - прополіс, як основний метод лікування міоми, абсолютно даремний.

Застосування календули при лікуванні міоми

Календула має в'яжучі, сечогінну, протизапальну, антесептіческім, заживляющим, спазмолітичну, седативну дію. Безумовно, можна як доповнення до лікування міоми матки застосовувати і календулу з її широким спектром дії. А сенс?

З перерахованих вище властивостей на зменшення вузлів не впливає жоден з її ефектів! Ну, якщо тільки седативний, що б заспокоїтися і не думати про міому, але тоді вже краще валеріану, вона хоч сечогінним ефектом володіти не буде, на відміну від календули! Потрібно чітко розуміти, приймаючи препарат, якого ви хочете добитися ефекту або результату?

Лікування чистотілом

До складу чистотілу входять алколоїди (біологічно активні речовини в малих дозах володіють лікувальними властивостями, а у великих - є отрутами). Властивості алколоидов -обезболівающіе, седативну, наркотичне, що викликають судоми, що підсилюють перестальтику кишечника, тонізіруещіе миометрий матки дію. А також в чистотілі міститися вітаміни і ефірні масла, що володіють антибактеріальною, спазмоітіческім, протизапальну та протипухлинну дію.

З урахуванням перерахованого, для лікування міоми, звичайно, має важливе значення протипухлинний ефект. Але якщо зважити всі позитивні і негативні дії алколоидов, то переважать негативні - отрути!

Відразу згадується трагічний випадок зі своєї практики - звернулася за допомогою до терапевта жінка зі скаргами на біль у правому підребер'ї, при обстеженні виявлено токсичне ураження печінки. Як з'ясувалося у жінки в анамнезі міома матки та її подруга (страждаюча так само міомою) порадила їй брати чистотіл, нібито, вилікував її від даного захворювання! У кінцевому підсумку ми зіткнулися з токсичним гепатитом від прийому чистотілу і запущеною формою раку матки, на превеликий жаль, допомогти жінці ми вже не могли, було упущено дорогоцінний час! Вам робити висновки!

Лікування міоми матки лопухом

У лопусі містяться ефірні олії, вітаміни, аскорбінова кислота, флавоноїди.

Рослина має сечогінну, протизапальну, імуностимулюючу, антиоксидантну, протипухлинну дію. З урахуванням властивостей, рослина не є токсичним і з дозволу лікаря, можливо у застосуванні для лікування міоми, як додатковий засіб до основної терапії.

Але завжди ставте перед собою питання - з якою метою? Адже основна терапія лікування міоми матки включає в себе всі перераховані вище властивості даної рослини і не тільки їх.

Застосування алое

На мій погляд, найлегше рослина. Алое має протизапальну, ранозагоювальну, загальнозміцнюючим, імуномодулюючою, знеболюючу дію. Може застосовуватися, з дозволу лікаря, як доповнення до основного лікування міоми матки.

Варто пам'ятати, що всі лікарські рослини можуть викликати індивідуальну непереносимість у деяких людей і мати ряд протипоказань при деяких супутніх захворюваннях. Тому необхідно бути обережними!

Варто зробити висновок з вищесказаного - не нашкодь! Регулярне спостереження у лікаря і проходження профілактичних оглядів - врятувало життя багатьом жінкам від необдуманого самолікування народною медициною!

Лікуванню навчаються близько десяти років в університеті і все життя вдосконалять свої знання на практиці! Не можна прочитати рецепт і їм одним всіх вилікувати, все - індивідуально! Бережіть себе від необдуманих рад та вчинків! Будьте здорові!