Чим лікувати нежить при вагітності - позбавляємося від закладеного носа


У холодну пору доби нікого не здивує, що у вас нежить. Зазвичай і особливе лікування для цього не потрібно. Але, вагітні повинні дуже трепетно ​​ставитися до свого здоров'я. Будь запальний або інфекційний процес може принести неприємності не тільки матері, але й майбутній дитині. І постає питання «Чим лікувати нежить при вагітності?». Але! Тут оказиваеться не все так просто. Для того щоб зробити правильний вибір потрібно знати причину риніту.

Зміст

 • Можливі причини нежиті
 • Лікування закладеності носа у вагітних


Можливі причини нежиті під час вагітності

Якщо у вас з'явився риніт під час вагітності, це привід звернутися до терапевта або до отоларинголога. Не займайтеся самолікуванням. Іноді затягування процесу може призвести до переходу хвороби в хронічну форму.

Причини, які можуть викликати риніт:

 1. Гормональні перебудови в організмі вагітної.
 2. Риніт, спричинений гестозом другої половини вагітності;
 3. Інфекція верхніх дихальних шляхів;
 4. Аномалії розвитку носових ходів або придбане анатомічне зміна. Наприклад, зсув носової перегородки;
 5. Об'ємні освіти в носових ходах;
 6. Поліпозні розростання;
 7. Алергічний відповідь, яка виражається в набряку тканин носа;
 8. Загострилися хронічні хвороби. Наприклад, гайморит, ларингіт.

Риніт вагітних

Риніт вагітних або як його ще називають гормональний нежить, стан, який виникає з причини гормональних змін в материнському організмі. Гормони викликають зміни дрібних судин та слизових оболонок, виділяється більше секрету.

Іноді це призводить до набряків тканин носових ходів. Риніт вагітних зустрічається не у всіх жінок, а тільки за деякими даними у 10%.

Це захворювання, або навіть правильніше сказати, стан схоже за своїм способом розвитку на вазомоторний риніт. Гормональний фон організму і знижений імунітет вагітної призводить до того, що судинна стінка починає пропускати рідину з крові в тканини. При гормональному нежиті тільки капіляри носових шляхів і носоглотки зазнають такі зміни.

Основні симптоми:

 1. Закладеність носа;
 2. Хропіння уві сні;
 3. Сопіння, яке особливо чутно при фізичних навантаженнях;
 4. Недолік повітря і швидку втому.

При цьому виді риніту будуть відсутні ознаки гострого респіраторного захворювання. Чи не буде скарг на слабкість, підвищену температуру і всі інші ознаки застуди.
Така закладеність носа виникає ближче до кінця вагітності в терміні 35-39 тижнів гестації. Якщо нежить має тривалий, затяжний перебіг, він може привести до ускладнень, таким як синусити.

Риніт при гестозі

Гестоз - це захворювання вагітності, яке характеризується набряками, підвищенням тиску і білком у сечі. При значних набряках, цей процес торкається носову порожнину. Цей вид риніту схожий з причин освіти, і в принципі його теж можна віднести до вазомоторним ринітів.

Судинна стінка при гестозі в силу багатьох причин стає проникною для рідкої частини крові. Рідина через стінку проникає в тканини і там накопичується, що і викликає набряк. Набряки спочатку возникаю на ногах, потім на руках і потім вже на обличчі. Хоча набряклість ніг може бути прихована, і на перший погляд ноги будуть виглядати абсолютно нормальними.

Відмінність від нежиті вагітних полягає в тому, що гестоз є серйозним захворюванням, яке може зашкодити всьому організму жінки і здоров'ю та життю плода. Гормональний же нежить зачіпає судини тільки носа і крім незручності не приносить неприємностей.

Нежить при ГРВІ та ОРЗІ

Кожен відчував це захворювання на собі. Але при вагітності респіраторних захворювань необхідно уникати. Риніт не тільки приносить дискомфорт при диханні, але й може стати осередком інфекції, яка буде поширюватися. Не варто нехтувати походом до лікаря при вагітності, навіть якщо у вас простий нежить.


Імунітет вагітної знижується з метою охорони наполовину «чужорідного» плода. Половина генетичного матеріалу ваша майбутня дитина взяв у батька. І для того, щоб імунна система не атакувала малюка, активність її знижується.

Але це призводить до проблеми повноцінної боротьби організму матусі з інфекцією. Будь запальний процес при вагітності повинен сприйматися як загроза розповсюдження інфекції. Нежить при вагітності - привід звернутися до терапевта.

Об'ємні освіти і поліпи, які можуть призвести до риніту

Про поліпозних розростаннях в носі жінка, як правило, знає ще до вагітності. Але в цей період є ще одна особливість розвитку патологічних процесів. В організмі жінки створені такі умови, щоб клітини плоду могли безперешкодно ділитися. Але не тільки для тканин майбутнього малюка створені умови, а й новоутворення материнського організму починають рости з посиленою силою.

Найчастіше пухлиноподібні розростання, які мали невеликий розмір або перебували в сплячому стані, при вагітності починають рости. Самостійно причину нежиті в цьому випадку виявити не вдасться і необхідно звернеться до фахівця.

Алергічний риніт

Алергічні реакції рідко вперше виникають при вагітності. Зазвичай майбутня мама знає про підвищену чутливість свого організму до якого-небудь алергену.

Алергія запускає ланцюжок реакцій, яка може несприятливо позначитися на здоров'ї дитини.

Мати повинна по можливості уникати контакту з викликають алергію агентами.

Про таких реакціях необхідно повідомити лікаря акушера - гінеколога при постановці на облік в жіночій консультації.

Загострення хронічних захворювань (синуситів, ларингіту)

Хронічні захворювання під час вагітності часто загострюються на фоні зниженого імунітету. Хронічний синусит досить грізне захворювання під час вагітності.

Воно проявляється головними болями, тяжкістю та розпиранням в лобовій або навколоносовій зоні. Нежить може бути різної інтенсивності. Часто присутнє почуття закладеності носа й сухості слизової носових ходів.

Лікування закладеності носа у вагітних

Для початку необхідно звернутися до лікаря терапевта в жіночу консультацію. При необхідності терапевт дасть вам направлення на обстеження у ЛОР спеціаліста.

 • Якщо закладений ніс при вагітності - не варто користуватися судинозвужувальними краплями (Нафтизин, Длянос, Назівін, Галазолін, Санарін). З цієї групи не протипоказаний тільки Оксиметазолін, але бажано не захоплюватися частим використанням цього препарату.

  Справа в тому, що ці препарати потрапляють у загальний кровотік, всмоктуючись через носову порожнину. І згодом впливають на судини плаценти, матері та плоду. Ці препарати звужують судини, і кровопостачання дитини погіршується, що може проявитися гіпоксією плода.

  У разі якщо нічого не допомагає в невеликих дозах, можливо, застосувати цей засіб від нежиті. Припустимо застосовувати судинозвужувальні засоби при вагітності:

  1. На ніч для спокійного сну;
  2. Невелика кількість нанести на ватку і помістити її в ніс;
  3. Можна застосувати краплі з дитячою дозуванням.
  4. Сольові розчини. Профілактика і лікування нежиті у вагітних часто призначаються такі препарати. Розчини можна приготувати самій з морської або простий кухонної солі. Півлітра води і чайну ложку солі розмішуємо до повного розчинення.

   В аптеках представлено різноманіття сольових спреїв. Випускаються вони під різними назвами: Долфін, Аквамаріс, Салін, Хьюмер, Мерімер.

   Промивання носа цими розчинами добре знімають набряк слизової і очищають ніздрю від слизу і корок. З метою профілактики в періоди спалахів респіраторних інфекцій, рекомендують промивати ніс 3 рази на день. Особливо ця процедура необхідна при відвідуванні громадських місць або якщо у вашому будинку є хворі родичі.

  5. Інгаляції. Лікування нежиті при вагітності повинно мати комплексний підхід і крім обмивання носових порожнин можна застосовувати інгаляції. Адже нежить потрібно вилікувати якомога швидше, щоб процес не затягнувся.

   Особливості інгаляцій при вагітності:

   1. При температурі протипоказані теплові процедури, тому інгаляцію можна проводити тільки з ефірними маслами;
   2. Проводити процедуру можна і в домашніх умовах. Якщо немає інгалятора або нібулорайзера, то можна дихати над каструлькою;
   3. Обережно підбирайте то речовина, якою будете лікуватися, воно може викликати сильну алергічну реакцію, особливо потрапляючи в організм у такому вигляді;
   4. Якщо у вас нежить сильний, і ви не можете дихати носом, перед лікуванням застосуєте краплі від нежиті;
   5. Проводити інгаляції можна слабощелочной мінеральною водою або розчином соди (1 чайна ложка на літр води);
   6. З рослинних препаратів вибирайте: ромашку, шавлія, брусницю, череду, подорожник та ін .;
   7. Інгаляції з ефірними маслами необхідно застосовувати протягом всього 5 хвилин. Можна використовувати аїр, мирту, евкаліпт, лайм, лаванду;
   8. Добре допомагає вдихати пари вареної картоплі;
   9. Після інгаляції необхідний відпочинок.

   У разі алергічного риніту застосування антигістамінних засобів знижують до мінімуму. Якщо вони необхідні, то застосовують препарати третього покоління (Телфаст) і підбирають мінімальну дозу, яка принесе полегшення. Гормональні препарати відміняють навіть місцевого призначення, так як вони можуть несприятливо впливати на плід особливо в першому триместрі.

   Лікування вазомоторного риніту полягає в промиванні носа розчинами солі і в самих крайніх випадках дозволяється закапати судинозвужувальні краплі.

   Під час вагітності будь-яка недуга потрібно лікувати або уважно спостерігати за перебігом хвороби. Нежить вагітних обов'язково пройде після пологів, але потрібно не допустити розвитку ускладнень.