Що робити, якщо сильно болить поперек при вагітності і чому важливо вчасно звернутися до лікаря


Вагітність характеризується змінами в жіночому організмі. Гормональна система практично відразу після зачаття зазнає «вибухи». Але й анатомічні метаморфози вагітну не оминають. Їх матуся відчуває в більш пізні терміни.

Зміст

 • Причини болю в області попереку
 • Причини болю спровоковані вагітністю
 • Коли болі в спині при вагітності - небезпечна ознака
 • Лікування під час вагітності

Іноді жінкам болить поперек при вагітності, хоча до зачаття таких скарг у них не спостерігалося. Всі причини болю в попереку у вагітних можна розділити на дві великі групи. До першої групи можна віднести стану пов'язані з вагітністю. У другій групі захворювання, які проявляються до вагітності або знаходяться в прихованому стані і спровоковані «цікавим положенням».


Причини болю в області попереку пов'язані з вагітністю

Абсолютно здорова жінка може скаржитися на біль у області попереку під час вагітності. Не завжди ці відчуття пов'язані з патологічним станом.

Болі в попереку при вагітності можна пояснити наступними змінами:

 1. Гормональна система жінки працює в такому руслі, щоб зберегти плід, що розвивається і підготувати організм до пологів. Всі зв'язки і хрящі стають м'якше і податливою, і це провокує болі спини.
 2. М'язи живота розтягуються і стають слабкими. Розміри живота збільшуються, і все навантаження на підтримання вертикального положення лягає на м'язи спини.
 3. При ходінні на високих підборах центр ваги зміщується ще більше. Тому від такого взуття варто відмовитися.
 4. Велика матка тисне на судинні та нервові сплетення, що так само може проявитися болем.

Поява болю попереку в третьому триместрі вагітності можна обгрунтувати усіма перерахованими вище змінами в організмі майбутньої матері, але іноді це буває ознакою небезпечного ускладнення.

Відшарування нормально розташованої плаценти проявитися болями поперекової області. При цьому стані хворобливі відчуття можуть самостійно пройти, але з'являться кров'янисті виділення зі статевих шляхів.

Болі попереку на ранніх термінах можуть свідчити про патологію вагітності. А точніше про загрозу переривання. У деяких жінок при загрозі викидня живіт може і не хворіти, вони скаржаться на ниючі поперекові болі, що проходять в горизонтальному положенні і при фізичному спокої.

Під час пологів відбуваються такі ж скорочення матки, як і при загрозі переривання. При підготовці матки до пологів і навіть під час самих пологів деякі жінки скаржаться на болі, що локалізуються в області поперекового відділу. Ці жінки відзначають, що під час сутички у них болить спина більше, ніж живіт.

Не варто сприймати цей стан, як належне. Ставтеся уважно до своїх відчуттів під час вагітності. Поява болючості будь-якої локалізації - це сигнал від організму, що є які-небудь порушення.

Причини болю в попереку, спричинений вагітністю

У цю групу причин входять ті, які не пов'язані з патологією вагітної матки або побічно викликані вагітністю.

 1. Захворювання кістково - зв'язкового апарату.
 2. Захворювання нирок. Наприклад, опущення нирок при вагітності може ускладнитися застоєм сечі в нирці (гідронефрозом), наявність каменів у нирках.
 3. При перекруте кісти яєчника, біль так само може віддавати в поперекову область.
 4. Гострий панкреатит.
 5. При апендициті іноді хворобливість спостерігається в ділянці нирок.

Всі ці захворювання, крім захворювань нирок, зустрічаються вкрай рідко. Але все ж забувати про них не варто.

Як розпізнати причину болю в спині під час вагітності

Якщо були захворювання кісток або зв'язок до вагітності, то ще до появи болів необхідно звернеться до фахівця, спостерігає вас. Зазвичай це хірурги, травматологи, ортопеди або неврологи. Бажано до вагітності провести повну діагностику та лікування вашого захворювання. Щоб не піддавати майбутнього малюка рентгенівського опромінення та агресивного лікування.


Болі в спині при вагітності частіше розташовуються в області попереку, як і при ниркових патологіях. При захворюваннях нирок біль буде посилюватися після постукування по попереку. У загальному аналізі сечі і по Ничипоренко будуть спостерігатися зміни характерні для захворювань нирок.

Наприклад, при дослідженні може виявитися білок, еритроцити і / або лейкоцити. Гідронефроз (затримка сечі в нирках) - дуже серйозне ускладнення, яке негативно позначається на дитині, діагностується при вагітності на УЗД нирок. Вагітна буде скаржитися на поперекові болі, найчастіше однобічні. Ниркова колька може виникнути і при проходженні каменю по сечоводу, що так само не рідкість під час вагітності. У цих випадках необхідна консультація терапевта і уролога.

Як правило, під час вагітності утворення яєчників, такі як кісти або запальні процеси придатків «загасають» і зменшуються. Але бувають випадки, що кіста швидко зростає або відбувається її перекрут.

Є ймовірність розриву освіти під час пологів. Для діагностики застосовують УЗ-дослідження органів малого тазу і акушерське обстеження на кріслі. Якщо відбудеться перекрут кісти яєчника, вирішується питання про оперативне лікування.

На думку про таких хірургічних ускладненнях, як апендицит або панкреатит, лікаря наштовхне загальний і біохімічний аналіз крові. Це гострі стани, що потребують екстреної, невідкладної допомоги особливо при вагітності, коли на кону два життя.

Коли болі небезпечна ознака

Тест на болі в спині при вагітності

Біль у спині - Один з найбільш поширених симптомів при вагітності. Зазвичай вона тупий, ниючий; до неї додається відчуття напруги в спині і поясниці, що ускладнює вставання з положення сидячи або лежачи. У міру розвитку вагітності біль зазвичай посилюється. У більшості випадків така біль не означає наявності будь-якого викликає занепокоєння стану. Але іноді раптова поява болю в спині, особливо в поєднанні з іншими додатковими симптомами, такими, як виділення крові, може бути симптомом загрозливого викидня. До кінця вагітності біль у попереку передвіщає початок пологів.

Почати тест

Негайно зверніться до лікаря!

Можливо важке ускладнення, таке, як загрозливий викидень або позаматкова вагітність.

Лікування: Якщо лікар припустить, що у вас одне з цих ускладнень, він, ймовірно, госпитализирует вас для подальшого спостереження та обстеження. При позаматкової вагітності необхідна операція з переривання вагітності.

Досить виконувати вправи

До виникнення болю в спині та попереку може призвести слабкість зв'язкового апарату, що підтримує хребет, яка розвивається в результаті гормональних змін вже на ранніх стадіях вагітності.

Рекомендації: Вам можуть допомогти також деякі вправи з йоги. Якщо біль посилиться настільки, що обмежить вашу повсякденну активність, зверніться до лікаря.

Досить виконувати вправи

Болі в спині в середині вагітності - зазвичай результат слабкості зв'язкового апарату, що підтримує хребет (справа вгорі), і зміни положення тіла, приспосабливающегося до збільшення ваги плоду. Іноді збільшена матка тисне на нерви, і ви можете відчувати біль, що віддає вздовж задньої поверхні ноги (невралгія сідничного нерва).

Рекомендації: Будьте обережні при піднятті важких, наприклад, маленьку дитину. На цій стадії вагітності особливо важливо правильне положення тіла. Можуть виявитися корисними і дородові, легкі й спокійні вправи з йоги. Якщо біль посилиться настільки, що обмежить вашу повсякденну активність, зверніться до лікаря.

Можливо це ознаки початку пологів

Виникнення постійного болю в попереку, особливо якщо вона відрізняється отболі, яку ви відчували раніше, іноді означає початок пологів.

 • Термін вашої вагітності менше 14 тижнів?Та ні
 • Ви на останньому місяці вагітності?Та ні
 • У вас виділення крові з піхви або переймоподібні болі в низу живота і в попереку?Та ні

// P gt; button.yes") .on ("click", Function () {$ (".q1") .slideToggle (Function () {$ (this) .hide ()}); $ (".q1-yes") .slideToggle ()}); $ (".q1 gt; p gt; button.no") .on ("click", Function () {$ (".q1") .slideToggle (Function () {$ (this) .hide ()}); $ (".q1-no") .slideToggle ()}); $ (".q1-no gt; p gt; button") .on ("click", Function () {if ($ (this) .hasClass ("no")) {Showanswer (".q2-no")} Else {showanswer (".q2-yes")}}); $ (".q1-yes gt; p gt; button") .on ("click", Function () {if ($ (this) .hasClass ("no")) {Showanswer (".q3-no")} Else {showanswer (".q3-yes")}}); Function showanswer (id) {$ (".pq") .slideToggle (Function () {$ (this) .hide ()}); $ (id) .show (); $ (".pintro") .children ("p") .remove (); $ (".pintro") .slideToggle ()}; }); //]]

Пам'ятайте, якщо під час вагітності з'явився якийсь дискомфорт або біль, ви повинні звернутися до лікаря. Тільки доктор зможе поставити правильний діагноз. Не відкладайте похід до фахівця в таких випадках:

 1. Якщо болі в спині при вагітності на ранніх термінах супроводжуються кров'яними виділеннями.
 2. Біль чітко обмеженою однієї області, постійного характеру.
 3. Біль не проходить після відпочинку або з'являється вночі.
 4. З'явилися хворобливі відчуття, і піднялася температура.
 5. Біль віддає в руку чи ногу.
 6. Сильні болі в попереку.
 7. Якщо біль раптово пройшла, і з'явилися кров'янисті виділення.

Лікування при болях в спині під час вагітності

Враховуючи різноманіття «винуватців» поперекового болю у вагітних, до лікування необхідно підходити дуже уважно.

При появі хворобливих відчуттів не намагайтеся терпіти або зменшити її за допомогою болезаспокійливих засобів. Обов'язково зверніться до свого лікуючого акушера-гінеколога. Після повного обстеження і виключення всіх можливих патологічних і гострих захворювань, і переконань, що біль пов'язана виключно з вагітністю, можна застосовувати лікарські засоби. Попередньо узгодьте вибір знеболюючих препаратів з лікарем.

Найчастіше застосовують нестероїдні протизапальні засоби. При вагітності краще вибирати форми препарату для місцевого застосування - мазей, кремів, гелів.
Але при вагітності бажано застосовувати немедикаментозні та профілактичні методи боротьби з болем.

 1. Якщо акушер - гінеколог дозволив вам заняття лікувальною фізкультурою, запишіться в спеціальні групи для вагітних і займайтеся йогою, ЛФК або будь-яким іншим видом фізичного навантаження. Але ці групи обов'язково повинні спеціалізуватися на жінках в положенні.
 2. Займайтеся плаванням. Вода добре знімає больові відчуття і розслабляє м'язи. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем перед походом в басейн.
 3. Легкий самомасаж зніме напругу.
 4. Прийміть теплий душ. Слідкуйте, щоб вода не була дуже гарячою або холодною.
 5. У другому і третьому триместрі можна носити спеціальний бандаж для вагітних, який підтримує животик.
 6. З найперших днів вагітності носите взуття на невеликому каблуці або на танкетці.
 7. Більше відпочивайте, кладіть ноги трохи вище рівня, на якому знаходиться голова.

Можна порекомендувати записатися на курс професійного масажу, але необхідно пам'ятати, що це може посилити кровопостачання. Особливо небажаний надмірний приплив крові до органів малого тазу, що може спровокувати переривання вагітності.


Вагітність - це прекрасна пора, якій жінка повинна насолоджуватися. При можливості ведіть здоровий спосіб життя, більше рухайтеся, знаходите кілька хвилин для відпочинку, уникайте монотонної роботи.