Чудовий кави латте - готуємо в домашніх умовах


Смачний, корисний, ніжний, повітряний, красивий, спокусливий - весь комплект цих чудових епітетів цілком підійде для опису одного з найулюбленіших напоїв людства. Можна додати сюди ще один: святковий. Якщо перед вами чашка або келих з кавою латте, тобто повна гарантія того, що настрій ваше покращиться.

Зміст

 • Латте - це не просто каву з молоком
 • Готуємо пінний кави самі
 • Різноманітимо класику

Латте - це не просто каву з молоком


Якщо прагматично слідувати дослівному перекладу назви цього напою з італійської мови, то отримаємо цілком прозаїчне назва: «кави з молоком». Теоретично так воно і є. Латте складається тільки з кави і молока. Але як воно приготовлено!

Коли перед вами з'являється чашечка з божественним напоєм, що виділяють ніжний аромат, а на поверхні повітряної пінки красуються вигадливі візерунки майстра, то навряд чи захочеться цей шедевр назвати буденним словосполученням.

Особливе захоплення викликає латте-макиато. Його подають у високих прозорих айриш-келихах. Крізь скло видно як розділилися кави і молоко, а поверх шарів апетитно красується мереживна молочна пінка. На відміну від класичного латте в макиато акцент робиться на молоко.

У прекрасного латте багато спільного зі своїм «родичем» капучино. Але знавці кавових вишукувань без праці визначать різницю. Латте відрізняється від капучино більшою легкістю і «молочністю». У капучино пінка щільна, «мелкопузирьковая». Вона як подушечка лежить поверх кави і її можна їсти ложечкою, добираючись до кавового шару.

Є відмінність і в пропорціях інгредієнтів. Для приготування повітряного італійського ласощі молока потрібно трохи більше. Чи можливо приготувати каву-лате в домашніх умовах? Безсумнівно!

Готуємо пінний кави самі

Щоб отримати чашечку молочно-кавового задоволення потрібні наступні нехитрі компоненти:

 • порція кави-еспресо (50 мл) звареного в турці і процеженного; за відсутністю того й іншого - можна скористатися міцно завареним розчинним варіантом напою;
 • свіже молоко об'ємом в 3 рази більшому, ніж порція кави;
 • цукор на ваш розсуд і смак;
 • трохи меленої кориці.

Якщо всі продукти в наявності, можна приступати до таїнства створення витвори кулінарного шедевра. Це творчий процес і підходити до нього треба саме з цієї позиції.

Спочатку готуємо хороший міцний еспрессо. Якщо в цьому вам допомагає кавоварка - чудово, замовте їй стільки порцій кави, скількох людей ви маєте намір пригощати. Але в турці теж вийде непоганий напій, тому можете варити каву по-східному, розрахувавши потрібну кількість. Покладіть певну кількість цукру.


Займемося молоком. Якщо у вашій кавомашині відсутня капучинатор, збивати молоко струменем гарячої пари, скористаємося іншими засобами. Вам чудово допоможе блендер або міксер. Підійде і френч-прес або віночок для збивання.

Свіже якісне молочко з жирністю не менше 2,5% підігріваємо на повільному вогні, до кипіння не доводити. Збиваємо молоко в рясну і щільну пінку. Вона повинна добре тримати форму.

Розподіляємо молоко і молочну піну по келихах. Дуже акуратно, тонкою цівкою наливаємо в них еспресо. Пінка поступово підніметься вгору, а в келиху відбуватиметься дивовижний процес формування смачних кавово-молочних шарів.
На поверхні келиха порошком кориці ви, проявивши фантазію, намалюєте орнамент, просте сердечко, олімпійські кільця, павутинку, метелика або квіточку. Будь-який малюнок буде хороший, адже ви його створите з душею і бажанням доставити радість.

Ось і вся премудрість приготування латте в домашніх умовах. Але скільки буде вражень і захоплень!

Різноманітимо класику

Класичний кава-латте заслужено користується небаченою популярністю. Але строгий основоположний рецепт можна і урізноманітнити.

Дуже зручним способом є застосування різних сиропів для отримання оригінального кавового напою. Перш ніж наливати збите молоко хлюпніть на дно айриш-келиха який-небудь хороший сироп. Ви різноманітите колірну гамму і смак традиційного латте.

Кількість сиропу визначайте за смаком, але воно не повинно перевищувати обсягу порції еспресо. Тільки одна умова: не можна користуватися сиропами цитрусових, молоко від них може моментально скиснути. Чудовий вишуканий смак надає сироп з чорної смородини. Спробуйте, це дуже смачно.

І ще один оригінальний рецепт кава-латте для дорослих:

 • порція кави-еспресо (40-50 мл);
 • порція лікеру «Беліз» (40 мл);
 • 150 мл молока, жирністю більше 3,2%;
 • тростинний цукор (кілька шматочків);
 • кориця.

Готуємо традиційний латте, але без додавання цукру. У високий келих спочатку наливаємо кави, потім вспененное молоко, потім тонкою цівкою наливаємо лікер. Утворену молочну «шапочку» щедро прикрашаємо візерунком з меленої корці. Ставимо келих на блюдечко, поруч кладемо кілька шматочків цукру. Цей смачний напій краще пити через трубочку.

Можна нескінченно захоплюватися і перераховувати переваги красивого шаруватого молочного кави. Або кавового молока ... Такий коктейль внесе в життя позитив, новий смак, зігріє. Ви навіть зможете прочитати визнання в любові на поверхні повітряної пінки. Тоді пийте його скоріше, щоб почуття разом з піною не розтануло і були завжди з вами.


Може у вас є цікава історія, пов'язана з цим чарівним напоєм? Або приємні спогади? Напишіть, тоді куштування кава-латте в поєднанні з вашим розповіддю подарують яскравого десерту ще один незабутній відтінок смаку.